Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Záložní fotoaparát Portrétní fotografie...

mcdarce (4)|31.3.2015 10:57
Zdravím všechny, prosím Vás mám na Vás dotaz... Fotím především lidi Svatby, páry, miminka, děti, atd... Jako primární mám Canon 60D a záložní Samsung NX300 chci ale vyměnit záložní a teď uvažuji že bych šel do Nikona d3200 nebo bazaru d5100 je to šílenost když mám Canona? A nebo jakou nej v ceně toho Ssmsungu bezzrcadlovku by jste mi doporučili? Moc díky.
bystřické (54)|31.3.2015 12:24
mít dvě různá těla,canon-nikon,dvě různá skla,myslím,že je to blbost
Pavel Matějka (394)|31.3.2015 13:43
Jako záložní zásadně tělo se stejným bajonetem, aby šly na obou používat stejné objektivy.
Dan7 (411)|31.3.2015 16:25
Taky nevidím moc význam měnit Samsung NX300 za Nikon D3200 nebo D5100. To budou dost podobné výsledky. Naopak celkem logiku dává mít lehkou CSC + bytelnější a ovladatelnější DSLR.
Logiku také dává mít full-frame DSLR a záložní APS-C DSLR od stejné značky. Radši bych při uváděném zaměření začal šetřit na full-frame. Sám používám ten nejlevnější Canon 6D a i tak je to proti APS-C docela rozdíl. Svatby a portréty nefotím, ale určitě by se na to hodil.
nephilim (353)|1.4.2015 08:40
Souhlasím s Dan7. Přešel jsem z D7100 na D750. D7100 mám jako záložní, případně pro chvíle, kdy mi crop faktor prodlouží ohnisko objektivu. Mít dva systémy s nekompatibilními objektivy a dalším příslušenstvím má víc nevýhod, než výhod.
Dan7 (411)|1.4.2015 09:25
To já sice píšu, ale momentálně stále vlastním Nikon D7000 a jako hlavní foťák mám Canon 6D :). I když to byla spíš taková souhra náhod. Na druhou stranu mě zatím nic nenutí prodávat Nikon a třeba u krajin se mně líbí barevné podání, které je u obou značek trochu jiné. To vidím jako výhodu dvou značek. Přeci jenom každý výrobce má určité rozdíly.
No kdybych měl fotit nějaké svatby apod., tak tam už bych to řešil. Jeden se něco může pokazit (baterie apod.). Potom jednoduše můžete přehodit skla na druhý foťák a fotíte dál. Je fakt, že jsem za dobu co fotím ještě nic neposílal do servisu a ani při focení nebyl problém. Všechno pořád funguje i u prvního foťáku. Abych to teď nezakřiknul.
Problém byl akorát s SD karty výrobců A-Data a Transcend s páčkou LOCK, která se ráda přepne. Prý to jde vyřešit sekundovým lepidlem. Teď používám hlavně Sandisk a naprosto bez problémů.
Ono v cenách full-frame vybavení a objektivů přes 20000 Kč už finanční náročnost nehraje takovou roli. Záleží už pak na finančních možnostech každého jednotlivce. Ono takový Canon Extender 2x stojí pomalu jako tělo Nikonu D7000 a tak se mně kombinace APS-C + full frame jeví jako lepší řešení.