Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Canon 760D vs. Nikon d5500

TomasJ (3)|19.4.2015 12:22
Zdravím, rozhoduji se již 2 týdny a za boha to nemůžu konečně rozseknout. Příjdou mi obě zrcadlovky dost podobné, proto je to po mě tak těžké. Fotit chci krajinu, architekturu, ale i zvířata, hmyz a sem tam nějaké sportovní akcičky. Časem možná i akty. Budu rád za každou radu i připomínku. Snad mi s výběrem pomůžete. Děkuji
Petr Be. (211)|19.4.2015 14:14
Ahoj.
V současné době je nejpodstatnější rozdíl mezi těmi aparáty takový, že jeden si už můžeš koupit, a druhý ne. Canon jsem ještě neviděl skladem...
Druhý rozdíl je, že Nikon používá o kousek lepší snímač bez AA filtru, takže z toho lze s trochou šikovnosti vymáčknout ostřejší fotky - když máš adekvátní objektivy. V reálu rozdíl obvykle malý až nepodstatný.
Třetí rozdíl je, že Nikon má myslím o malý kousek větší hledáček.
Co je podstatné je to, jak se Ti s tělem dělá, jak se drží a ovládá, jaké příslušenství a objektivy potřebuješ, a kolik to celé stojí.
Tady bych tedy doporučil přestat laborovat nad těly, obě jsou dobrá, jen vyzkoušet, a začni laborovat nad kompatibilními skly. Jaké potřebuješ, a kolik to bude stát.
Dan7 (411)|19.4.2015 20:25
Rozdíl fotek bude už přímo o fotografech tj. z obou můžou být dobré fotky. Zatím to nemá cenu řešit, protože Canon 760D ještě nikde není skladem. Poslední foťák jsem vybral podle objektivů. Nejdřív skla a pak až k tomu vymyslel tělo. Pravděpodobně jsem tak skončil úplně někde jinde než bych skončil při výběru podle těla nebo podle recenzí :). Ono se někdo soustředí hodně na technické parametry, ale já se taky dívám třeba na barevné podání. Nikon má trochu jiné než Canon. Záleží pak, komu se co líbí. Co to taky tak zkusit.
Ono to je ošidné. Uvedu jeden příklad. Já měl Nikon D7000 a kamarád Canon 60D. Teoreticky (podle recenzí) byl Nikon D7000 lepší, ale pokud jsme osadili své základní skla (já Nikon 16-85mm a on Canon 15-85mm), tak mně přišel lepší kresbou, ostrostí, barvou ten Canon. Na objektivu taky záleží.
TomasJ (3)|19.4.2015 20:29
Děkuji za užitečné informace.
Pavel Olivík (160)|20.4.2015 09:34
...přesně tak jak píše Dan...koupíš nějaké tělo a objektiv a budeš řešit jestli je to kvalitní koupě...dáš to dvěma lidem do ruky a pak porovnáš,že úplně stejnou scénu každý vyfotí jinak...je to hlavně o tom,kdo drží foťák a jak si to nastaví...takže doporučuji spiíš koupit kvalitnější objektiv a tělo moc neřešit...
TomasJ (3)|10.5.2015 13:21
Vzal jsem Nikon s objektivem Nikon 18-105mm f/3,5-5,6 AF-S DX G ED VR. Časem pořídím pevnou sigmu 30mm, ale to se ještě rozmýšlím. Díky za rady