Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 36

Téma: Software: Zoner vs. Photoshop

Neregistrovaný

Tazatel: Richard Kučera

Znění dotazu: Zkouším nyní Zoner 17. Program se mi zdá dobrý, ale mám dojem, že když vytahuji stíny, tak to degraduje obraz. Pracuji jen s rawy. Prý tento program umí i vrstvy. Zde je video:

Jaké jsou rozdíly mezi Photoshopem, Lightroomem a Zonerem? Zoner je cenově dost výhodný. Photoshop je hrozně drahý a krabicová verze neumí pracovat s rawy některých fotáku. A předpatné Cloud se mi zdá dost nevýhodné. Proto se ptám, zda má někdo zkušenosti se Zonerem a jestli se dá s ním pracovat na profesionální úrovni?

Fotovýbava, které se dotaz týká: Software
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

ZPS vrstvy ve smyslu Photoshopu neumí, používá jednu pomocnou vrstvu, jejímž prolnutím s upravovaným snímkem lze řídit sílu a způsob aplikace efektu. Zoner Photo Studio není primárně editor, ale kombajn, s jehož pomocí je možné provádět prakticky všechny potřebné úkony s digitálními fotografiemi, počínaje stažením z karty (nebo odjinud), přes správu, vyvolání RAW, editaci, zálohování, archivaci až po zveřejnění či tisk. Jako všechny univerzální programy nemá v jednotlivých funkcích na programy vysoce specializované, ale pro běžnou potřebu stačí. Pro profesionální použití? Asi záleží, na jaké úrovni. Snad do začátku...

Lightroom je původně RAW konvertor, doplněný o některé další funkce, bez nějakého dalšího programu k editaci byste asi profesionálně fungovat nemohl. Doplnit jej minimálně o Photoshop Elements a nějaký čas byste s tím asi vystačil.

Vytahování stínů - záleží, co se dá ze snímku vytáhnout. Když to tam není, nepomůže žádný program. Pokud se snažíte vytahovat stíny při konverzi z RAW, zapněte si v RAW modulu "HDR stíny". Trochu to pomůže.

Podrobný kurs RAW v ZPS17 levně získáte zde: https://fotograficky.guru/produkt/ra...r-photo-studiu

Neregistrovaný

A jaký je rozdíl mezi Adobe Photoshop Elements 13 & Adobe Premiere Elements 13 a mezi Adobe Photoshop CS5 či CS6?

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

Elements je zjednodušená verze Photoshopu. Premiere je pro úpravy videa. Všechny ty programy je možné si zdarma stáhnout a vyzkoušet.

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Rellik
    Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Vyzkoušel RawTherapee (zdarma), Darktable (zdarma) nebo Photivo (zdarma). Zejména Darktable je obdoba Lightroomu.

Neregistrovaný

Ano, ale kdo se v tom má vyznat. Každý má x funkcí ale co se týče kvality úpravy, tak tam vítězí jaký program? Který z nich je nejlepší?

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Oct 2007
    Fotografií
    40

Na to ti někdo těžko odpoví. Já používám např. Photoshop o doby, kdy byla CZ verze ještě na disketách (tuším že v.3), ale na HDR mám raději Zonera, kde se mi lépe i rovnají sbíhavé linie a soudkovitost, Lightroom používám na RAW, ale vždy to ještě dolaďuji a upravuji hlavně ve Photoshopu (nyní v.CS6), protože jsem na něho zvyklý.

Neregistrovaný

Jak bych nainstaloval ten Darktable? Stáhl jsem to tady:

https://github.com/darktable-org/dar.../release-1.6.6

ale nevím co s tím. Má se to otevřít v nějakém editoru a v něm nainstalovat?

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2010
    Fotografií
    50

Darktable je primárně orientovaný na Linux. Tady http://www.darktable.org/install/ máš pokyny k instalaci podle jednotlivých linuxových distribucí. Pokud by jsi chtěl srovnat produkdy Adobe, tak srovnání PS verzí je tady http://www.adobe.com/products/photoshop/versions.html a srovnání AdobePhotoshopElements 13 & AdobePremiere Elements 13 je zde http://www.adobe.com/products/elemen...ing-guide.html

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Rellik
    Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Jo sory nenapadlo mě, že Darktable je ve verzi jen pro linux, jelikož linux již používám cca 15 let. No nicméně RawTherapee je je i pro win a tenb používám i já, plus Corel AfterShot Pro. A na všeobecné úpravy Gimp. Doporučuji právě RawTherapee. Jednoduché ovládání v češtině s dobrým výsledkem...

Neregistrovaný

Ten Raw threrapee není špatný. Bohužel ho mám v aj i přesto, že jsem dal při instalaci češtinu. Kde bych našel v menu redukci šumu?

Občasný diskutér Avatar uživatele kubusf
    Registrace
    Aug 2011
    Fotografií
    59

Ahoj
    jsem amatér fotograf..používám Zoner od verze 14 a mám teď 16ku.. Používal jsem jej téměř výhradně. V poslední době pro zpracování RAW zkouším Lightroom, ale jako odpočátku narážím spíše na praxi s využitím možností programu. Ale co se týče vzhledu algoritmem přepočtených RAW v Zoneru a Light přijde mi subjektivně příjemnější výsledek cestou Light. Ovšem pro běžné úpravy fotoggrafií je Zoner v dnešních verzích více než postačující. Profesionální zpracování je jistě vhodné podpořit profesionálními prostředky, ale amatér Zoner využije a nedá za to takové prašule. Zoner se podle mne ani nesnaží cílit na profesionální použití....viz zoner pro mobily a tablety.... a podobné aplikace.
    Co se týče toho prosvětlování stínů v Zoneru úpravy stylu ztlumení světel a prosvětlení stínů nejsou samospasitelné. Co se neudělá přímo při expozici nejde na 100% spravit nejen v Zoneru, ale v žádném fotoeditoru. Ale to asi tazateli, který se dotazuje na Zoner a na profesionální použití nemá cenu psát ...že ? ;-)

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

O Lightroomu je pěkný praktický seriál na Paladixu (Lightroom efektivně), už má snad třicet dílů, zkuste, pokud se s ním chcete naučit.

ZPS17 je proti 16 mnohem lepší, co se týká prostředí (sjednocené ovládání), a i RAW konverze je o něco lepší, včetně možnosti používat profily objektivů..

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

Zoner jsem pouzival dlouho, ale po tom co jsem zkusil LR uz v nem delam jen nutne upravy ktere nejdou delat v LR. Dokonce jsem tam pres pocatecny odpor zacal delat i kompozici (orez + nataceni). Na zoneru mne v jpegu nejvic stve, ze pri otaceni mrsil kresbu a detail. Nevim mozna tam jen bylo neco spatne nastaveno, ja to nenasel, dosla mi trpelivost a delam to rovnou v LR. Na LR je dobre to, ze kdyz to oriznu nebo otocim, muzu se k tomu kdykoliv vratit a upravit to. Jak jsem to udelal spatne v zoneru a zavrel uz to neslo spravit a muselo se odznovu. O vykonech a vysledcich v LR nemusim psat, tam se zoner nechyta. Navic v LR jsem se naucil vetsinu potrebneho sam i bez navodu. Vyzkousel jsem snad vsechny zname RAW softy na win a zadny mne nepresvedcil o vymene LR za neco jineho. Treba DxO prime ma asi nejlepsi vykon odsumovani, ale ta pomalost a ovladani jsem fakt nedal. Nebo, Silkpix ma perfektni vychozi zpracovani RAWu z meho FZ1000, pro dobry jpeg staci udelat minimum, ale zase to ovladani a rychlost. S rawtherapee jsem mel zase problemy se stabilitou a to jsem postupne zkousel snad vsechny verze a taky vychozi nastaveni RAW otresne, horsi nez lightroom. Tam se u panasonicu docela namakam, ale zase je to snadne a rychle...

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Software: RAW z Photoshop Lightroom 5
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 24-08-2014, 15:55
  2. Lightroom vs. Zoner PS
    Od alimandr v sekci Software pro úpravy
    Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 26-05-2014, 10:47
  3. Zoner PS pro 15 dnes zadarmo