Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

problém s novým OLYMPUS OM-D E-M10

vomic (4)|4.5.2015 18:49
Před pár dny jsem zakoupil nový OM-D E-M10, vše funguje jak má jen v režimu iAuto a PASM a ART se mi na displayi vůbec nezobrazí live náhled, zobrazí se pouze černá obrazovka plus vodováha po přepnutí info variantně celá černá obrazovka nebo kompletní informace,
v hledáčku je obraz v pořádku. Když fotoaparát dám do režimu scéna, kamera nebo seskupení fotek tak live náhled funguje zcela v pořádku.
Netušíte kde může být problém nebo kde se dá live zapnout? Nikde v menu jsem zapnutí live náhledu nenašel.
Foťák to dělal jak uplně nový s továrním nastavením a firmwarem 1.0 tak i po upgrade firmware na 1.2

pls help, jelikož jsem foťák koupil před 10dny mám pouze 2 prac dny na případné vrácení .)

objektiv tam mám 12-40, F2,8 PRO - (jiný nemám, tím to ale nebude vzhledem k fukčnosti live náhledu v pár režimech)
Pavel Matějka (394)|4.5.2015 19:27
A nemáš to přepnuté do hledáčku?
vomic (4)|4.5.2015 20:07
Hledacek mam v auto rezimu kdy se aktivuje prilozenim oka. Kdyby to bylo pouze v rezimu hledacku tak se snad live nezobrazi ani v rezimech scena, video, skladane foto. Nicmene je mozne ze to tak ma byt, zkusil jsem ale prolest cele menu a nikde jsem zadnou volbu nenasel.
Muze me nejaky majitel stejneho fotaku potvrdit ze mu live funguje i v rezimech iauto a PASM?
joeh (3352)|4.5.2015 20:53
vomic :
oly.jpg
rousini (738)|4.5.2015 21:06
vomic: mám to stejně. Dokonce jsem to musel vyzkoušet, protože oční senzor nepoužívam. Foťák se mi houpe na krku a tak by hledáček furt svítil.
Jinak, když přitom mačkáš INFO, tak se ti zobrazuje vodováha, tabulka supermenu nebo podsvícený černý displej. To jsou tuším volby, které lze upravit, ale mám to v globále jak píšeš...
vomic (4)|5.5.2015 12:23
Diky moc, vyreseno. Toho prepinace jsem si vubec nevsiml :( moje chyba.