Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Problém s Otočným ovladačem Sony A 58

MilandrisCz (3)|14.5.2015 13:04
Ahoj.
Pořídil jsem si na vánoce tento fotoaparát a postupně se s ním učím.Momentálně mám tento problém.
Otočný ovladač pod spouští by měl sloužit k přepínání v menu a hlavně k manuálnímu nastavení clony a času.
Ovladač sice funguje ale jen částečně.
Příklad: Chci v režimu M změnit čas,ten je nastaven třeba na 1/125..otočím kolečkem jednou doprava a nestane se nic,otočím ještě jednou a čas se změní na 1/160,otočím znovu a nic,otočím zase a čas znovu 1/125
To samé v Munu....Je fotoaparát špatně nastavený nebo je to v něm?tedy vadna...Děkuji za reakce.
Dan7 (411)|14.5.2015 14:56
Tak to je divné. A clona se rollerem mění normálně (stiskneš tlačítko kompenzace expozice a točíš)? Nevím co by mohlo být špatně nastavené.

Tady je video jak to má fungovat správně. V čase 13:00 na videu je probrán manuál "M"
MilandrisCz (3)|14.5.2015 15:06
No právě že ne....
Mě přijde,že ten ovladač blbne ve všem co má dělat,prostě se jím všude dostanu jen o krok tam a zpět.
Už píšu na podporu sony,tak uvidím.
Dan7 (411)|14.5.2015 15:51
To bohužel vypadá na reklamaci.
MilandrisCz (3)|14.5.2015 19:35
Bohužel ano.
Na podpoře sony mi poradili reset do továrního nastavení a postupovat podle návodu pro funkce tohoto ovladače...což jsem samozřejmě už i před tím dělal.
Asi v pondělí to budu posílat do servisu,tak snad to dobře dopadne.
Moje chyba to rozhodně není a že jsem to nezjistil dřív taky ne,učím se postupně.
Při mé smůle se ale trochu bojim.