Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Odolnost vuci vlhkosti/prachu

Lector Hannibal (12)|17.5.2015 20:49
Chtel bych se zeptat majitelu zrcadlovek a bezzrcadlovek jak moc dulezite, aby mely tyto fotoaparaty zvysenou odolnost vuci prachu a vlhkosti. Mate nejakou zkusenost s focenim na mori, na horach (mlha) a v zime? Podle me pokud nekdo foti v techto "lokalitach", tak by asi mel mit odolnejsi fotak...na druhou stranu neznam tyto systemy, tak nevim jak moc snesou. Zima/mraz vadi?

Ja jsem napriklad "utopil" i neutopitelny kompakt, stacilo se potopit na mezni hloubku :-), ale to byl jenom kompakt za jednu desetitisicovku. Nicmene se mi tato zvysena odolnost u fotaku, nez odesel do vecnych lovist, vyplatila. Jake jsou vase zkusenosti?
rousini (738)|18.5.2015 20:14
Voděodolný znamená, že snese zarosení nebo nějaký deštík. Prachotěsný netřeba rozvádět. Osobně bych to nikdy nehnal do extrému. Druhá věc je utěsněné tělo. Bez toho to nedává smysl, stejně jako výměna utěsněného objektivu v "písečné bouři".
Osobně nechápu, jak to funguje u zoomu...:D
Odolnost vůči mrazu mi přijde dost užitečná pro zimní práci s aparátem, který se nevejde pod bundu. Na starších mechanických objektivech docela tuhne vazelína v zaostřovacích mechanismech a není dobré do toho posílat velkou sílu, protože pak ta mechanika chytne vakl.
Osobní zkušenost s takto označenými objektivy nemám, neb nejsou běžné (drahá profi řada) a protože mě foto neživý, tak v takových podmínkách nefotím.
bystřické (54)|24.5.2015 23:32
mám objektiv canon 70-200 a tam se nic nevysouvá,vše se děje uvnitř objektivu,ve spojení s tělem je to tedy utěsněné
dražší zoomy,kde se přední čočka vysouvá,jsou utěsněné,krátkodobě mlha,deštík,chlad nevadí,ale je lepší,pokud se nefotí to schovat
fotil jsem několik hodin v -24 st.,nebyl žádný problém,vše fungovalo jak mělo,i baterka to vydržela,celou dobu jsem měl aparatůru pověšenou na krku bez jakékoliv ochrany,problém nastal,když jsem vlezl po x hodinách do hospody,vše se mi rázem orosilo a bylo po focení,vše jsem rychle strčil do vymrzlého batohu,po příjezdu domů jsem to tak nechal v batohu při pokojové teplotě cca 24 hodin,no problémo
minimus80 (16)|25.5.2015 20:10
Na rosenie v zime je dobry igelitovy sacek s uzatvracim zipsom...ako na mrazenie zeleniny...fotak s objektivom dat dnu pred vstupom do tepla a potom sa technika neorosi