Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

RX100 nebo NEX6 se 3 objektivy z bazaru

DavidWebb (1)|18.5.2015 01:11
Ahoj, chtěl bych poprosit o pomoc s rozhodováním při koupi nového kompaktu.

Už asi 2 týdny jsem byl rozhodnutý pro RX100, než se mi naskytla možnost od známého koupit NEX6 se 3 objektivy a to klasika 16-50mm(3,5-5,6), 55-210(4,5-6,3) a portrétní 50mm(1,8) plus spoustu ND filtrů, redukce, mezikroužky.

Cena je stejná, 10 tisíc rovných. Fotit budu hlavně široký ohniska a sem tam nějakej portrét. Takže u NEX bych mohl tahat jenom 2 objektivy, ten zoom ještě eventuelně prodat za něco málo. Kvůli těm portrétům mě právě láká ten NEX a 50mm(1,8) ale co tak čtu tak nějak mizerně ostří (nepřesně,pomalu). Ale tohle jsem se dočetl jen někde, jinde se o tom zmiňují ale neberou to jako něco zásadního, jen jako slabinu.

Je mi jasný že kompaktnost a univerzálnost u RX100 je nenahraditelná (opravdu se vejde do kapsy), ale stejně bych ho v kapse asi nenosil, mám u sebe skoro pořád brašnu přes rameno kam se vejde i NEX se seťákem i ta padesátka, takže v tomhle zas takovej problém nevidím u mě. Navíc NEX má hledáček a trochu líp se drží, což je určitě velký plus.

Bohužel nemůžu srovnávat kvalitativně, tak jsem doufal že se najde někdo kdo by mi trochu pomohl se rozhodnout. Jde mi hlavně o kvalitu fotek samozřejmě, takže výstup čipu plus trochu srovnat ty objektivy aspoň co do kvality kresby a ostrosti. Respektive zda kvalita výstupu toho NEXu stojí za to ho sebou tahat na úkor větší hmotnosti a rozměrů.

Díky předem za jakýkoliv příspěvek
rousini (738)|18.5.2015 11:16
Sony NEX6 je z mého pohledu perfektní foťák. Jestli si to dobře pamatuju, tak 16-50 je asi to nejhorší pro E-mount. Tzn. koupit něco lepšího širokého... Jinak pokud zvažuješ množství nošení skel, nechuť s přehazováním a focení pouze se setovými objektivy, tak degraduješ hlavní výhodu dobrého těla a čipu. V tom případě je RX100 slušný ekvivalent.
Komo (840)|19.5.2015 19:10
Horší ako 16-50 bude zrejme 16/2,8. Ale nemám ho,takže len tipujem. Ten 16-50 pri malom vyzoomovani a clone 8 je pre takého amatéra ako som ja obstojný.