Strana 2 z 6 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 87

Téma: Olympus OM-D EM10, Sony A6000 nebo něco jiného?

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    1

Sony 50/1,8 mam a za tu cenu je to dobry objektiv,podla mna. Ale namiesto Sony 35/1.8 by som volil novu Sigmu 30/1,4. Cena bude asi rovnaka,lepsia svetelnost,trocha sirsi aj ked bez stabilizacie. Hlavne dufam v lepsie opticke vlastnosti oproti sel 35.
    Ono ani ten sel 16-50 nie je na zahodenie. Na take bezne domace video vyborny. Siroky uhol zaberu, velka HO.
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Dan7
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    679

Na tu novou Sigmu jsem zapomněl. Už je v prodeji? Na fotky bych ji bral, ale na video z ruky ve srovnání se Sony 35mm nevím.
    Za mě taky se Sony 50mm naprostá spokojenost. Mám zkušenost s Nikonem 50mm 1,8 G i Canonem 50mm 1,8 STM. Ta Sony ve srovnání s Nikonem a Canonem mně připadá nejlepší + stabilizace na video, kvalitní zpracování.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    1

Skoda ho ma za 336 €. Mozno casom sa bude dat kupit za 300. Sel35 stoji minimalne 400. Ak bude tato Sigma aspon taka dobra,ako jej lacnejsie sestricky,tak pre mna niet o com. Obetovanie stabilizacie mi za to stoji.Sel 35 som kupil a nasledne vratil.Okrem toho,ze bol decentrovany,tak na nizkych clonovych cislach dost aberoval,mal mliecnu a makku kresbu. Pravda,toto posudzovanie je aj individuálne, ale podla mna pomer ceny a kvality je neadekvatny(pretoze tu mame lacne a dobre Sigmy). Co sa tyka videa,poviem tu svoj laicky nazor. Pre bezneho cloveka,ktory si len v dostatocnej kvalite potrebuje zaznamenat niektore okamihy,sposobom - stlacim gombik a v.kuse nahravam,svenkujem,vrtim sa s tym atd, tak pre toho je najlepsi sirokouhly objektiv so stabilizaciou. Mala ohniskova vzdialenost(stabilny obraz), ostrost(velka HO). Mam Nexa a ten so Sel 35 nedokazal preostrovat tak rychlo. S tymyto novymi alfami by to malo byt lepsie.

Nováček
    Registrace
    May 2015

Tak jsem zase trochu četl a z Panasonicu bych šel asi do G7. GX7 údajně nemá vstup pro externí mikrofon a neumí 4K video (které nepotřebuju, no ale když už ... ). GX8 má sice lepší senzor a odolnost, ale je to drahé, velké a bez vestavěného blesku. Jen mě mate, že například v megapixelu nemají G7 skladem. Ani jeden kus. Zdá se, že se buď jedná o obrovský prodejní trhák anebo průšvih. Každopádně budu muset najít nějaký obchod, kde si ho budu moct aspoň trochu osahat. Za každé info navíc budu rád ...

PS: Má někdo zkušenosti se zvukem u videa u G7 a Sony A6000? Je nutné použít externí mikrofon, nebo jsou interní mikrofony pro běžné domácí video dostatečně kvalitní?

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Citace Původně odesláno od Sekel Zobrazit příspěvek
    Jen mě mate, že například v megapixelu nemají G7 skladem.
    Pozri sa trochu lepšie, G7 majú skladom v sete s 14-140 a dvojsete s 14-42 a 45-150. Vypredaný je momentálne set s 14-42.

Citace Původně odesláno od Sekel Zobrazit příspěvek
    Má někdo zkušenosti se zvukem u videa u G7 a Sony A6000? Je nutné použít externí mikrofon, nebo jsou interní mikrofony pro běžné domácí video dostatečně kvalitní?
    Mám dosť skúseností s internými mikrofónmi pri Sony aj Panasonic, aj keď iné modely (hlavne GM5 a NEX-3N). G7 a A6000 sú vyspelejšie telá, tak by to snáď malo byť minimálne rovnako dobré. Pre domáce použitie (hovorené slovo a podobne) je to podľa mňa úplne v pohode. S GM5 som natočil aj trochu silvestrovského diska, a je to bez problémov počúvateľné.

Základnú nevýhodu interného mikrofónu vidím v tom, že výrazne zaberá ruchy od foťáku (mačkanie čudlíkov, ostrenie, zoomovanie a pod.). Komentár kameramana je tiež hlasnejší ako zvuky z okolia, ale tomu sa dá prispôsobiť. Základ je dať si pozor na manipuláciu s foťákom. Pri Panasonicu je výhodou dotykový displej, pomocou ktorého sa dá video v tichosti plne ovládať (clona, čas, ISO, korekcia expozície, mikrofón, autofokus). Ďalšia vec je, či sú použité objektívy tiché. Z objektívov, ktoré pri videu hlavne používam: Panasonic 12-35 F2.8 - ostrenie tiché; Panasonic 12-32 - výraznejšie preostrenie je veľmi jemne počuť, inak tiché; Panasonic 15mm F1.7 - konštantné jemné vrčanie autofokusu; Sony 16-50 - autofokus tichý, zoomovanie je jasne počuť; Sigma 19mm - ostrenie tiché (ak sa nemýlim).

Otázka je, nakoľko je čokoľvek z tohto podstatné. Pre moje amatérske domáce video je zásadnejším problémom ostrenie a stabilizácia, nie zvuk.

Nováček
    Registrace
    May 2015

Kolyy:
    jen tak pro inspiraci jsem si spočítal cenu uvedených objektivů k Panasonicu:
    Panasonic 12-35 - F2.8 -> 33 000 Kč.
    http://www.megapixel.cz/panasonic-lu...asph-power-ois
    Panasonic 12-32 - F3.5 - 5.6 -> 9 500 Kč
    http://www.megapixel.cz/panasonic-lu...tribrny?v=2085
    Panasonic 15mm - F1.7 -> 16 000 Kč
    http://www.megapixel.cz/panasonic-le...5mm-f-1-7-asph

50 000 Kč za objektivy ke 4/3? A to nepochybuju o tom, že jich máš víc .... OMG, já měl za to, že 4/3 systém je menší, uživatelsky příjemnější a hlavně LEVNĚJŠÍ. Přestávám rozumět nářkům na cenu Sony objektivů. Vždyť když koupím Sony 16-70mm f/4, Sony 50mm f/1,8 SEL a nějakou krátkou Sigmu, tak mě to vyjde výrazně levněji než výše zmíněný Panasonic set. Pokud bych v rámci srovnávání výše zmíněných setů objektivů mixoval hrušky s jablkama, tak mě prosím uveďte do reality, ale tak jak tak to vidím černě :-(

Skoro to vypadá, jakoby Sony byla ta levnější varianta... jenže A6300 mě vyloženě zklamala. Nečekal jsem, že bude levná a ani jsem neměl v plánu ji kupovat, ale jako potenciální majitel Sony-E systému mě zajímalo, co "budoucnost" přinese. Tajně jsem doufal, že to bude něco extra ve stylu Sony kompaktů, které se technologicky (i cenově) předhánějí v novinkách. Slintal jsem zejména po 1000 fps videu (byť pouhé 4s záznamu v omezeném rozlišení), ale to nepřišlo. A pokud jsem četl správně, ani A6300 nemá ani ten toužebně očekávaný dotykový display.
    Rousini v jednom komentu píše, že systém 4/3 je oproti Sony konzerva, ale když se podívám na nabídku CSC Sony a Panasonicu, tak mi přijde, že Sony se o CSC segment nijak zvlášť nestará. Nicméně pod články o A6300 se objevuje spousta pochvalných až nadšených komentářů, což mě opět utvrzuje v tom, že tomu nejspíš prostě jenom nerozumím :-)

Kolyy:
    S čím fotíš, když chceš na GM5 malou hloubku ostrosti? 15mm - F1.7?

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Sekel: no áno, už som v M4/3 až po uši...

K objektívom:

Panasonic 12-35 F2.8: áno, je veľmi predražený a za plnú cenu by som ho nekúpil. Mám ho z bazáru asi za polovicu. Sony Zeiss 16-70/4 je tiež veľmi drahý, ale nie je celkom porovnateľný. A to jednak optickou kvalitou (neostré rohy a mäkký dlhý koniec) a spracovaním (chýba odolnosť voči prachu/vode). Svetelnosť je samozrejme tiež nižšia, ale to čiastočne doháňa väčším senzorom. Je to trochu iná kategória objektívov - kým Sony je koncepčne kompaktný F4 objektív, ktorý je len z neznámych dôvodov príliš drahý, Panasonic je odolný svetelný F2.8 zoom bez kompromisov, stavaný na použitie aj pri plne otvorenej clone. Ekvivalent pre Sony dosť výrazne chýba, hlavne keď už je tu A6300 s určitou odolnosťou voči prachu a vlhkosti.

Panasonic 12-32: mám ho ako seťák ku GM5, takže prakticky zdarma. Plní podobnú úlohu ako 16-50 pri Sony, ale je opticky lepší.

Panasonic Leica 15mm F1.7: je to síce drahšie, ale opticky parádne sklo, ostré aj plne otvorené. Na Sony E neexistuje porovnateľný ekvivalent.

Okrem toho mám ešte Panasonic 14-140 a Olympus 45mm F1.8. Pre oba existujú podobné alternatívy pre Sony (18-200mm a 50mm F1.8).

Nízka hĺbka ostrosti - najmä Olympus 45mm F1.8, ale aj Panasonic 15mm F1.7 a v druhej polovici rozsahu aj 12-35 F2.8 a 14-140.

Môj dojem zo Sony je taký, že preskočili na FF skôr než dokončili APS-C. Výsledok je zmätok v objektívoch, ktorý tam je. A keďže už niekoľko rokov nič nové pre APS-C nevydali, nateraz to tak asi zostane. Dopĺňajú iba FF sklá, niektoré sú aj pre APS-C veľmi užitočné, ale je to spojené s vyššou cenou a rozmermi. Samozrejme, ak si v tom zmätku dokáže niekto vybrať to čo potrebuje, nie je problém. Ale napríklad mne chýba svetelný širokáč, a to je konečná.

Moja M4/3 zostava sa môže javiť ako predražená, ale budoval som to postupne s tým, že som si vždy dokúpil to čo som potreboval a zvyčajne som sa rozhodol pre drahšiu a kvalitnejšiu alternatívu. Nie je problém poskladať niečo oveľa lacnejšie - Sigmy sú k dispozícii aj na M4/3, lacných 50mm a 90mm ekvivalent tiež.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    1

kolyy,co povazujes za svetelny sirokac a aky mas ty? Mozno som to prehliadol,necital som vsetko podrobne.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Práve spomínaný Panasonic 15mm F1.7 a tiež Fujifilm XF18mm F2. Ale problém je širší, pre Sony E proste pod 35mm FF ekvivalent neexistuje svetelnejší zoom ako štandardných F3.5 a svetelnejšie pevné sklo ako F2.8 (natívne s AF). A aj okolo 35mm je len veľmi drahý Sony Zeiss 24mm F1.8. Takže rozumný výber vidím až pre normálne ohniská a krátke tele. Prirodzene, komu stačí F2.8, tak nemá až taký problém (aj keď na 24mm ekv. je len slabý pancake 16mm F2.8).

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    1

Mas pravdu,ale ten Fuji a Pana co spominas,tiez nie su najlacnejsie. Navyse Panak je len eqv. 30.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Jasné, netvrdil som, že je to práve lacné a ani, že toto je nutne tá správna cesta pre každého. Mne ide o cca 28mm ekv., takže tých 30mm sa ešte dá. Ak niekto potrebuje širšie ohnisko, tak je tu Olympus 12mm F2 alebo Fujifilm 16mm F1.4 (všetko drahé, prirodzene, ale je).

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    1

A co ten pancake 16 mm,ked uz sme pri tom. Nemas osobnu skusenost?

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Nemám, ale nevidel som pozitívnu recenziu. Na F2.8 aj F4 je to podľa tohto dosť hrozné, horšie ako seťák 16-50:

http://www.photozone.de/sony_nex/728...28nex7?start=1

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    1

Hm,naco to vobec robia.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    1

A na toto co hovoris? Priznam sa,ze som to len tak v tablete skumal,ale tusim vyzera to obstojne. http://m.dpreview.com/news/481240342...sample-gallery

Strana 2 z 6 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Panasonic Lumix DMC-GX7 nebo Sony a6000
    Od ka.mik1 v sekci Fotoaparáty s EVF
    Reakcí: 21
    Poslední příspěvek: 24-05-2015, 21:31
  2. Fotoaparáty s EVF: samsung nx30 nebo sony a6000
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 15-01-2015, 07:03
  3. D7100+setak nebo D7000 + neco lepsiho
    Od Jen v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 38
    Poslední příspěvek: 19-10-2014, 20:37
  4. Který kompakt? Nebo raději něco jiného?
    Od Lukyn89 v sekci Kompakty
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 22-12-2013, 18:44