Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 3 z 6 PrvníPrvní 12345 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 87

Téma: Olympus OM-D EM10, Sony A6000 nebo něco jiného?

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Veľmi fandím tomuto objektívu a dúfam, že prináša zmenu v prístupe Sigmy k bezrrkadlovkám. Ak by Sigma priniesla celú radu cenovo prístupných F1.4 objektívov pre CSC, to by bola bomba. Ukážky vyzerajú sľubne, ale ťažko hodnotiť. Až seriózne testy ukážu ako na tom je. Pre mňa je u tohto objektívu dôležitá stredová ostrosť na F1.4, rohy ma až tak veľmi netrápia. Ak to bude použiteľné plne otvorené (na portréty), bokeh bude pekný, autofokus plne na úrovni a cena naozaj niekde pod 400€, tak to bude vietor do stojatých vôd M4/3 a Sony E. Ohnisko mi dáva zmysel pre oboje, možno trochu viac pre Sony. Ale v oboch systémoch už prirodzene existujú objektívy na podobnom ohnisku, takže je to naozaj o cene a kvalite na F1.4.

V mojej M4/3 zostave mi zatiaľ chýba svetelné sklo okolo 25-30mm. 30mm mám radšej, má to už trochu taký tele nádych, takže Sigma sa u mňa dosť triafa. Ale po kúpe 12-35 F2.8 (kde rozhodla stabilizácia pre video), necítim úplne akútnu potrebu toto ohnisko riešiť. Navyše, Sigma 30mm F1.4 má podľa mňa pre M4/3 jednu nevýhodu, a to sú rozmery. Na APS-C je to ok, ale napríklad v porovnaní s Olympus 25mm F1.7 je to proste dosť veľké. Takže uvidíme

Pokiaľ by Sigma prišla s F1.4 verziou aj na 19mm, to by bol vskutku prielom. Hlavne pri Sony E, kde to úplne chýba, ale aj pri M4/3 je tam príležitosť, lebo Olympus 17mm F1.8 a aj Panasonic 20mm F1.7 majú svoje neduhy, pritom cenovo sú vyššie.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    1

Tak, tak. Uz 19/2 by bolo vyborne, nieto 1,4. Ale cena 30 uz je https://www.fotoskoda.cz/sigma-30-mm...-sony-e-aps-c/
    Pockam este nejaky piatok,budu recenzie, nasetrim bubaky a asi to bude moj dalsi kus do zbierky. Uz len to sirsie ohnisko oproti sel 35 mi viac vyhovuje.

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

kolyy, neviem či si zaregistroval, Sigma už vyriešila dostupnosť objektívov série art F1.4 pre Sony E [url]http://diit.cz/clanek/sigma-mc-11-sony-e-adapter[/url]

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    1

No ale ta cenova dostupnost a rozmery....... + samozrejme cena dedukcie.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

joeh: samozrejme, ale nefunguje AF korektne len s A6300, ktorá má podporu fázovej detekcie cez adaptér (podobne ako s LA-EA3)? Možno sa mýlim, ale zatiaľ som nevidel poriadny test. Súhlasím, že je to veľká pomoc pre opomenutý Sony E systém, minimálne pre A6300, veď tie kompatibilné objektívy v zozname sú bomba (napríklad 18-35 F1.8, 17-70 F2.8-4, 18-300 alebo 150-600). Jedna vec, čo zostáva sú rozmery - namontovať rozmerný zrkadlovkový objektív cez adaptér na malé telo trochu popiera celú logiku systému. Ale určite je to fantastická možnosť, ak by to fungovalo čo sa týka AF kompletne (plná podpora AF-C, všetkých ostriacich režimov a videa).

Registrace
    May 2011

Nemyslím, že by možnosť nasadenia FF svetelného skla popierala logiku systému CSC. Možnosť nahodiť nejakú palacinku alebo zoom skladačku je stále zachovaná. No, na také "fajnšmekrovské" fotenie a točenie je to lahôdka, napríklad Panasonic GX80 + metabones + canon F1.2 a máme výstup F0.8 - F0.9. To by som bral.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Ok, súhlasím, trochu skorigujem tvrdenie - ak nasadím veľký zrkadlovkový objektív cez adaptér na CSC, pretože mi v systéme chýba ekvivalent, tak sa iba snažím obísť nemohúcnosť výrobcu ponúknuť natívne sklo, ktoré by bolo menšia a ľahšie pre daný systém. Nepopieram tým nutne logiku systému, ale ani to nie je práve elegantné riešenie, lebo potenciál pre malé rozmery a váhu je jedným z lákadiel pre CSC.

Nováček
    Registrace
    May 2015

Citace Původně odesláno od kolyy Zobrazit příspěvek
    Sony Zeiss 16-70/4 je tiež veľmi drahý, ale nie je celkom porovnateľný. A to jednak optickou kvalitou (neostré rohy a mäkký dlhý koniec) a spracovaním (chýba odolnosť voči prachu/vode). Svetelnosť je samozrejme tiež nižšia, ale to čiastočne doháňa väčším senzorom. Je to trochu iná kategória objektívov - kým Sony je koncepčne kompaktný F4 objektív, ktorý je len z neznámych dôvodov príliš drahý
    Vidiš, a já všude četl, jak je ten objektiv úžasný a že je v celém rozsahu srovnatelný s kvalitou pevných skel. Jednu dobu (no vlastně jsem se té myšlenky ještě zcela nezbavil) mě to dokonce svádělo ke hříšné myšlence, že koupím A6000 tělo spolu se Sony Zeiss 16-70/4 a mám vystaráno jak na fotky tak na video. Že co se týče HO, tak horší světelnost dožene větší senzor a jsem vlastně na úrovni 4/3 F2.8 objektivů. Že rozsah 24 - 105 po přepočtu mi obsáhne 95% situací, další 4% dozoomuju nohama no a to poslední procento prostě nevyfotím - tak jako doteď.

Zajímal by mě tvůj pohled na "ovela lacnejsu alternativu" pro Panasonic s tím, že nějaký stabilizovaný zoom objektiv s univerzálním ohniskem být musí - už kvůli videu a mé přirozené lenosti.

PS: Když jsem žehral na nedostupnost G7 v prodejnách Megapixel, narážel jsem na samostatné tělo. G7 se totiž vyskytuje ve zvýhodněných sadách pouze s objektivy o které v podstatě nemám zájem a které vlastně jen zbytečně zvyšují cenu samotného fotoaparátu. Možná bych využil ten 14-140, ale primárně bych se bez tak dlouhého skla asi obešel.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Sekel: ja čerpám iba z recenzií čo som čítal a diskusií užívateľov na Sony fóre na dpreview. Tam je to často diskutovaný objektív, a ja som si s tých diskusií vzal to, že tá rohová neostrosť je naozaj normálna, a že kusová variabilita je výrazná. Spokojní užívatelia typicky argumentujú výbornou stredovou ostrosťou a mikrokontrastom, pričom tie rohy nepovažujú za prekážku.

Čo sa týka rezencií, napríklad:

http://www.photozone.de/sony_nex/901-sony1670f4oss

Z môjho pohľadu ten objektív nerieši zásadné slabiny seťáku 16-50 (slabé rohy, najmä na širokom konci) a to, čo pridáva na papieri, je v praxi nepresvedčivé (F4 v druhej polovici rozsahu). Tým pádom sa mi to nezdá za tú cenu ani trochu primerané.

Tým nechcem povedať, že pre niekoho to nemôže byť ideálny objektív. Ak Ti stačí F4 na APS-C (mne ani náhodou) a nie si náročný na rohovú ostrosť, tak to môže byť naozaj všetko čo potrebuješ. Otázka potom ale znie, prečo si radšej nekúpiť niektorý z 1" kompaktov so svetelným objektívom, ktoré poskytnú podobnú službu.

Dosť ľudí tiež doporučuje uprednostniť 18-105/4 a to by som urobil aj ja, napriek rozmerov a dlhšiemu začiatku. Opticky vraj nie je o nič horší, stojí skoro polovicu a hlavne ponúka F4 v rozumnom balení prakticky na strednom tele. To už je použiteľné aj na akčnejšie veci na kratšiu vzdialenosť, s rozumným výrezom sme na 200mm ekvivalent.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Citace Původně odesláno od Sekel Zobrazit příspěvek
    Zajímal by mě tvůj pohled na "ovela lacnejsu alternativu" pro Panasonic s tím, že nějaký stabilizovaný zoom objektiv s univerzálním ohniskem být musí - už kvůli videu a mé přirozené lenosti.
    Oveľa lacnejšia alternatíva k môjmu systému by bola vziať menej svetelné pevné sklá (napríklad Panasonic 14mm F2.5 z bazaru, Sigma 30mm F2.8 alebo 60mm F2.8), vykašlať sa na univerzálny zoom pre tele (t.j. 45-150 miesto 14-140) a prirodzene oželieť F2.8 zoom.

Stabilizovaný univerzálny zoom objektív je práve seťák. Pokiaľ tým rozumieš svetelný zoom, tak to je bohužiaľ prémiová vec pre každý systém. Najlacnejšia cesta je kompakt typu LX100.

Když jsem žehral na nedostupnost G7 v prodejnách Megapixel, narážel jsem na samostatné tělo. G7 se totiž vyskytuje ve zvýhodněných sadách pouze s objektivy o které v podstatě nemám zájem a které vlastně jen zbytečně zvyšují cenu samotného fotoaparátu. Možná bych využil ten 14-140, ale primárně bych se bez tak dlouhého skla asi obešel.
    Seťáky Panasonic sú výborné objektívy a celkom nerozumiem prečo by si ich nechcel, ak žiadaš univerzálny stabilizovaný zoom. Ale aj tak, kúpiť samotné telo je zvyčajne najdrahšia alternatíva. Pokiaľ by som sa ja rozhodol pre G7, tak by som určite bral set s 14-140, hoci ho už mám. Objektív, ktorý má hodnotu polovice toho setu, by som totiž ako nový obratom predal.

Nováček
    Registrace
    May 2015

Díky za tipy kolyy. Na LX100 jsem se díval a jako vždy mi u něj něco chybí. Paradoxně nejmíň by mi asi vadily tolik omílané odlesky na objektivu. Myslím, že se jim dá částečně vyvarovat a svým způsobem se dají označit za zajímavé. Co mě mrzí hodně je absence dotykového displaye a absence interního blesku... kompakt s externím bleskem? Už se vidím jak ho nosím všude s sebou.

Byl jsem v pátek nakuknout do Fotolabu, abych měl vůbec představu, jak ty foťáky o kterých uvažuji vypadají vedle sebe. DMC-FZ1000 jsem zavrhl okamžitě. Je přímo obrovský a já hledám spíš opačný extrém. GX8 mi přišla taky dost nekompaktní a GX7 - ač papírově daleko menší a lehčí - na tom nebyla o nic líp. Přímo G7 neměli, ale vzhledem k tomu, že se papírově jedná o něco mezi GX7 a GX8, tak nevím. Na mojí představu o 4/3 formátu mi ta těla přišla prostě moc velká. Takový Oly OM-D EM10 už se zdál být výrazně příručnější a Panasonic DMC-GM5 je prostě chroust k pohledání. Sony A6000 neměli, takže ještě půjdu určitě na jedno kolo. Mezitím mám aspoň čas na rozmyšlenou.
    Kdyby se někdo chtěl podělit o zkušenosti s kvalitou videa u OM-D EM10 mark II, budu rád.

Citace Původně odesláno od kolyy Zobrazit příspěvek
    Seťáky Panasonic sú výborné objektívy
    Hmm, myslel jsem, že to to samé jak M.ZUIKO14-42 od Olympusu. A ten mi nijak skvělý nepřišel. V tom případě se všem setovým objektivům od Panasonicu hluboce omlouvám.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Na LX100 jsem se díval a jako vždy mi u něj něco chybí.
    To je aj môj problém, najmä absenciu dotykového displeja pri foťáku aj na video som nevedel prekonať. Preto som ho zavrhol a kúpil GM5. Príde mi, že LX100 je oklieštený zámerne, inak by Panasonic asi dosť zarezal predaje svojich M4/3 foťákov a objektívov.

GX8 mi přišla taky dost nekompaktní a GX7 - ač papírově daleko menší a lehčí - na tom nebyla o nic líp. Přímo G7 neměli, ale vzhledem k tomu, že se papírově jedná o něco mezi GX7 a GX8, tak nevím. Na mojí představu o 4/3 formátu mi ta těla přišla prostě moc velká.
    Teraz má prísť ešte GX80, čo je výrazne vylepšená GX7 s rovnakými rozmermi a váhou (akurát menší grip a menej vytŕčajúci hľadáčik, ktorý už nebude výklopný). Prináša dosť zásadné veci - 5-osá stabilizácia v tele, funkčná aj pre video (!); nová mechanická závierka, ktorá má konečne vyriešiť problémy s kopaním; 4K video; DFD. Stále však bude chýbať vstup na mikrofón. Dodávať sa bude s 12-32, takže to celé asi bude pôsobiť kompaktnejšie ako GX7+14-42:

http://camerasize.com/compact/#472.3...60,633.92,ha,t

Panasonic DMC-GM5 je prostě chroust k pohledání
    To áno, ak hľadáš niečo naozaj kompaktné, tak môžem doporučiť.

Registrace
    May 2011

Panasonic GX80 sa vydaril, priam evokuje k tuningu na 4K videokameru a fotorežim so svetelným sklom. Konečne poriadne stabilizované video, na spôsob nových Olympusov, ktoré prekonáva v kvalite FHD a samozrejme 4K. Vylepšená závierka je tiež parádna záležitosť, za mňa 100b.

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Dan7
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    679

Ještě se vrátím k tomu Sony-Zeiss 16-70 F4. Sony-Zeiss 16-70mm nemám, ale zkoušel jsem si upravovat testovací RAWy ze Sony A6000+16-70 F4 a nebylo to špatné. Středová ostrost i kontrast na dobré úrovni. Počítám, že i do protisvětla bude dobrý. Mám jiný Zeiss a ten je do protisvětla výborný - žádné odlesky, kontrast. Cena v ČR je poměrně vysoká. V zahraničí se prodává v přepočtu i za 16000 - 17000 Kč, což už není u kvalitního objektivu tak hrozné. Co mám zkušenosti ze seťáky třeba pro Samsung a Nikon (18-105mm, 16-85mm), tak mě připadá rozhodně lepší.

Nováček
    Registrace
    May 2015

kolyy:
    Díky za ten link! Vůbec jsem netušil, že si můžu takové srovnání udělat doma u monitoru :-)

Dan7:
    Díky za info. Na Sony mě láká hlavně čip. Jak formátem, tak kvalitou. Ale zároveň je to v této kategorii snad jediný systém, který nemá zoom se světelností pod 3.5. Ještě horší je, že prostě nevěřím tomu, že v dohledné době mít bude. Ani s obměnou A6000 nijak zvlášť nespěchali. Celkově se zdá, že jsou s aktuálním stavem spokojení, akorát mě se zdá, že tomu prostě něco chybí. Mít Sony objektiv typu Fujifilm X-T1 + 18-55 mm - byť za ty samé peníze - tak tohle vlákno nejspíš vůbec nezakládám. A myslím, že takových lidí bude víc.
    Každopádně jsem mrknul na ebay a tam se Sony-Zeiss 16-70 F4 dá opravdu sehnat pod 20k. A to už je přece jen lákavější než 26k u nás.

Zajímavá nabídka na paladixu je například tahle:
    http://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=420764
    Když to vezmu kolem a kolem, jedná se o "velkou" GX80. Sice bez blesku, ale zato s jackem pro externí mikrofon. Jen se mi to zdá až podezřele výhodné. Uváděný set je o 9k levnější než co lze koupit v obchodech. Opravdu nerad bych naletěl...

Strana 3 z 6 PrvníPrvní 12345 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Panasonic Lumix DMC-GX7 nebo Sony a6000
    Od ka.mik1 v sekci Fotoaparáty s EVF
    Reakcí: 21
    Poslední příspěvek: 24-05-2015, 21:31
  2. Fotoaparáty s EVF: samsung nx30 nebo sony a6000
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 15-01-2015, 07:03
  3. D7100+setak nebo D7000 + neco lepsiho
    Od Jen v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 38
    Poslední příspěvek: 19-10-2014, 20:37
  4. Který kompakt? Nebo raději něco jiného?
    Od Lukyn89 v sekci Kompakty
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 22-12-2013, 18:44