Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 6 z 6 PrvníPrvní ... 456
Zobrazené výsledky: 76 až 87 z 87

Téma: Olympus OM-D EM10, Sony A6000 nebo něco jiného?

Nováček
    Registrace
    Feb 2017

Zdravím, chtěla bych se prosím zeptat. Jak tohle dilema dopadlo?

Řeším teď úplně to samé. Pocitově se pořád víc přikláním k Sony, ale u Olympusu mě je tak nějak sympatičtější ten přístup ke svým uživatelům a nepřeberný výběr objektivů, což právě Sony postrádá.

Přečetla jsem snad všechno, co o těchhle dvou fotoaparátech jde najít a pořád mě nenapadá jasná odpověď.

Takže kdyby měl někdo ještě nějaké nové poznatky, budu jen ráda. Díky moc.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Sakini
    Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

Situace se víceméně pořád nezměnila - Sony ti poskytne výkonnější tělo, m4/3 vyzrálejší systém a znatelně lepší výběr objektivů (což je při srovnání se Sony opravdu cítit). A m4/3 píšu proto, že spíš než Olympus je momentálně co se těl týče zajímavější Panasonic, určitě v nižších třídách. Technologie zase trochu poskočila, výrobci m4/3 uvádějí nové funkce a Sony zvyšuje výkon, ovšem pořád je to hlavně o tom co všechno potřebuješ, jaké objektivy, a kolik můžeš pustit. Právě při tomhle výběru mezi značkami jsou rozdíly dost velké, a snad i důležitější než tělo nebo senzor je to okolo, optika na prvním místě.

Nováček
    Registrace
    Feb 2017

Je to holt dilema které za mě asi nikdo nevymyslí.

Což o to, specifikace obou fotoaparátů mám nastudované od A do Z. EM10 jsem si před rokem půjčila a došla jsem k závěru, že mi to nestačí. Přeci jen jsem si už prošla i obdobím se zrcadlovkami a z pohodlnosti jsem se uchýlila zpět k výkonějšímu kompaktu. A6000 jsem měla půjčenou před pár dny a byla jsem celkem spokojená. Bohužel ta nabídka objektivů mě docela drtí, protože se seťákem se spokojit určitě nechci. A taky mi dost chybí vestavěný stabilizátor, protože mi to tu nabídku objektivů ještě zužuje. Často fotím v noci, ale bez stativu. A z těchhle důvodů jsem vlastně začala uvažovat znovu o Olympusu s tím, že kdybych si k tomu dokoupila lepší sklo, než to v základu, co jsem měla půjčené, byl by ten výstup snad lepší. Přemýšlela jsem i o tom Panasonicu, konkrétně G7 a GX7, ale i tam mi chybí stabilizátor a když připočtu těžší tělo a ten horší snímač, tak se mi do toho taky úplně nechce.

Je to zvláštní situace, kdy nějak na trhu nemůžu najít to, s čím bych se spokojila úplně nejraději. A to bohužel ani v novějších modelech fotoaparátů. Každopádně za jakýkoli poznatek budu jenom ráda.

Chápu, že nejideálnější by bylo vrátit se k zrcadlovkám, ironicky i cenově výhodnější, ale fotím hlavně při cestování, kdy je pro mě ta váha, skladnost a pohodlí celkem zásadní.

Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

Citace Původně odesláno od Limda Zobrazit příspěvek
    Je to zvláštní situace, kdy nějak na trhu nemůžu najít to, s čím bych se spokojila úplně nejraději. A to bohužel ani v novějších modelech fotoaparátů.
    To je poměrně typická situace, takhle to dneska cítí skoro každý kdo shání foťák co by mu nejlíp vyhověl. Trh se mění a přizpůsobuje celkovému poklesu zájmu, menší výrobci se soustředí na vyšší lukrativnější modely, a nabídka se nenápadně smrskává.
    G7 a GX7, ale i tam mi chybí stabilizátor
    A na GX80 a G80 jsi se už dívala? Lepší senzor, stabilizace v těle spolupracující s tou v objektivu, takže výborný účinek. Jsem dlouhodobý uživatel Fujifilmu, ale kdybych měl vybrat jinou značku CSC dnes bych vybral Panasonic, mají působivé výsledky. GX80 s 12-32 je jako dělaný na cestování, je to opticky nadstandartní superskladný seťák. Doporučuji místní recenze.
    kdybych si k tomu dokoupila lepší sklo, než to v základu, co jsem měla půjčené, byl by ten výstup snad lepší
    Lepší objektiv než seťák opravdu udělá na menších senzorech výrazný rozdíl, může pak dohnat i běžné APS-C senzory.
    nejideálnější by bylo vrátit se k zrcadlovkám, ironicky i cenově výhodnější
    To by záleželo na modelu, cenově by to asi bylo levnější ale CSC už se cenově taky uklidnily a není tam tak výrazný rozdíl jako dva tři roky zpátky.

Nováček
    Registrace
    Mar 2013
    Fotografií
    3

Zdravím, já asi dostanu za uši ☺ , ale co takový Fujifilm X-T20+Fujifilm XF 18-55mm f/2,8-4,0 R LM OIS . Jinak mi připadá, že zde na DIGIMANII je slovo Fujifilm asi nějaké tabu nebo sprosté slovo, protože snad ze "všech" přístrojů se těší nejmenšímu zájmu.

Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

Tak vážné to snad nebude, ale Fujifilm z několika příčin málokoho napadne, většinou ho navrhne nějaký uživatel. Je už rozšířenější než tři roky zpátky, ale pořád platí za vzácnost pro majetné, navíc má stále stigma určitých nedostatků které už jsou dávno minulostí. Sám si netroufám moc doporučovat, protože stačí pohled na ceny objektivů a dostavuje se děs - poměrně neopodstatněný, ale těžko se vysvětluje že jiné značky mají ceny odpovídajících objektivů stejné nebo i vyšší, a kvality systému jsou ceně odpovídající. X-T20 za rozumnou cenu poskytuje už opravdu hodně v kompaktním těle, na cestování jako dělaném. Enormní ISO výkon srovnatelný s FF, velice schopný AF včetně výkonného sledování cílů, velmi kvalitní video, intuitivní ovládání, brilantní optika. Jen to už asi člověk musí myslet vážně a oddat se tomu, není to málo peněz, ovšem bazarově se toho dá sehnat spousta za zlomek původní ceny. K dvacítce bych na cestování doplnil 18-135, a většině fotografů-turistů nemá co chybět. Nemyslím si že by tady za zmínku o Fujifilmu byl někdo zastřelen u zdi, ale často chybí praktické zkušenosti.

Nováček
    Registrace
    Mar 2013
    Fotografií
    3

Citace Původně odesláno od Sakini Zobrazit příspěvek
    Tak vážné to snad nebude, ale Fujifilm z několika příčin málokoho napadne, většinou ho navrhne nějaký uživatel. Je už rozšířenější než tři roky zpátky, ale pořád platí za vzácnost pro majetné, navíc má stále stigma určitých nedostatků které už jsou dávno minulostí. Sám si netroufám moc doporučovat, protože stačí pohled na ceny objektivů a dostavuje se děs - poměrně neopodstatněný, ale těžko se vysvětluje že jiné značky mají ceny odpovídajících objektivů stejné nebo i vyšší, a kvality systému jsou ceně odpovídající. X-T20 za rozumnou cenu poskytuje už opravdu hodně v kompaktním těle, na cestování jako dělaném. Enormní ISO výkon srovnatelný s FF, velice schopný AF včetně výkonného sledování cílů, velmi kvalitní video, intuitivní ovládání, brilantní optika. Jen to už asi člověk musí myslet vážně a oddat se tomu, není to málo peněz, ovšem bazarově se toho dá sehnat spousta za zlomek původní ceny. K dvacítce bych na cestování doplnil 18-135, a většině fotografů-turistů nemá co chybět. Nemyslím si že by tady za zmínku o Fujifilmu byl někdo zastřelen u zdi, ale často chybí praktické zkušenosti.
    Zdravím a velmi děkuji za rozbor.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2016

Já třeba mám Fuji X100s a mám ji hlavně k vůli pevnému ohnisku, které mi vyhovuje na skoro všechny mé fotoaktivity. Cena je vysoká,
    ale vysoká je i kvalita přístroje, optiky i výstupu...

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Citace Původně odesláno od Sakini Zobrazit příspěvek
    To je poměrně typická situace, takhle to dneska cítí skoro každý kdo shání foťák co by mu nejlíp vyhověl. Trh se mění a přizpůsobuje celkovému poklesu zájmu, menší výrobci se soustředí na vyšší lukrativnější modely, a nabídka se nenápadně smrskává.
    Já si teda myslím, že nabídka je pro naprostou většinu uživatelů obrovská. Jen to prostě stojí peníze, pokud to má být hodně kvalitní. Což ostatně hezky popisuješ i na svém rozboru k tomu nápadu s Fuji.
    Takže asi nejlépe určit si rozpočet a cíl, co do budoucna ještě chci a podle toho se rozhodnout.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2016

Souhlasím s Kabem, také si myslím, že nabídka na trhu s fotoaparáty je více než dostatečná. Je to jen o tom, co od techniky očekávám,
    a kolik si můžu dovolit investovat...
    Když si budu např. chtít pořídit nový středoformát, tak přece nemůžu očekávat, že si ho pořídím, za méně než 200.000kč.

Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

S dostatečným rozpočtem je nabídka naprosto vynikající, každý systém trochu jiný a současné novinky nabízejí dosud nevídané možnosti (nejnovější top bezzrcadlovky masivně zastiňují co do funkcí veškeré zrcadlovky). Olympus E-M1 II podle testů se svou duální stabilizací umožňuje při použití 12-100/4 běžně držet z ruky 5-10 vteřin, to je masakrózní. Jediným omezením tak dnes je jen ten finanční limit, a obzvlášť když máš určitou úroveň vybavení díky rozpočtu kterým disponuješ, lehce zapomeneš při posuzování potřeb druhých že velmi často nemají tvé možnosti. Proto se, pokud není přesně daný rozpočet, snažím vycházet z limitu dvaceti tisíc. To je částka, kterou z mé zkušenosti lidi obvykle považují už za drahý foťák.
    Počítal jsem si tak ze srandy, na kolik by vyšla sestava E-M1 II s objektivy typů na které jsem zvyklý a používám, a dostal jsem se na 258 tisíc. Pokud někdo má takový rozpočet, může si určit maximální cíl a splnit ho jednoduše tak že koupí co potřebuje. Splnit si svůj cíl s desetinovým rozpočtem, to už může být náročnější a vyžaduje to někdy hodně přemýšlení. Přece jen ten systém s tebou pak jde. Potom je to rozhodování náročnější.
    U Fuji aspoň není problém s výběrem objektivů, veskrze už jsou na všechna témata, s pokrytými ohnisky od 10 do 800 mm na APS-C, všechny nativní objektivy jsou nadstandardně kvalitní až skvělé, a dost už je jich i dostupných.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2016

Přesně jsi to popsal Sakini, pokud někdo má neomezené finanční prostředky, tak vlastně nic moc nemusí řešit. Prostě koupí, to co si myslí, že je nejlepší,
    nebo co mu někdo nakuká, že je nejlepší. U těch méně movitých, je to víceméně o kompromisech. Např. rád bych nějaké dobré bezzrcátko s hledáčkem,
    ale je dražší o několik tisícovek, než podobný model bez hledáčku...No a co s tím, koupit bez, a pak být naštvaný, že ho nemám, nebo počkat až našetřím.
    No ale já chci fotit hned, vzít tedy na splátky a už tak drahý přístroj přeplatit? A co včíl s tím? Já se pak nedivím, že se zde stále dokola opakují dotazy typu
    poraďte co, kde a bude to dobré, jak to fotí, jak je ostrý a kvalitní ten, nebo onen objektiv atd. Chápu, že pro někoho je 20 tisíc korun velká částka, a tak za
    ní chtějí to nej. Ale tak to prostě nefunguje a tak to není. Je to o kompromisech a o zvážení, co za tu svoji limitní částku můžu mít...
    Mě třeba na mé X100s trochu schází výklopný displej, který bych mohl někdy využít při pouličním focení. Ale ne zas tak moc, abych si kvůli tomu nepořídil
    jinak skvělý aparát, nejen na tuto disciplínu. Takže kompromis :-)

Strana 6 z 6 PrvníPrvní ... 456

Podobná témata

1. Panasonic Lumix DMC-GX7 nebo Sony a6000
    Od ka.mik1 v sekci Fotoaparáty s EVF
    Reakcí: 21
    Poslední příspěvek: 24-05-2015, 21:31
  2. Fotoaparáty s EVF: samsung nx30 nebo sony a6000
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 15-01-2015, 07:03
  3. D7100+setak nebo D7000 + neco lepsiho
    Od Jen v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 38
    Poslední příspěvek: 19-10-2014, 20:37
  4. Který kompakt? Nebo raději něco jiného?
    Od Lukyn89 v sekci Kompakty
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 22-12-2013, 18:44