Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Výběr canon 700D,750D,760D nebo jiné

neuman.tomas (8)|28.5.2015 07:09
Dobrý den,

již několik let používám ultrazoom panasonic FZ28 a také malý kompakt jako kapesní fotoaparát. Rád bych obměnil ultrazoom za zrcadlovku, možná i kompakt s výměnnými objektivy.



Moje zaměření je rodinné fotky, výlety, krajinky, focení motorek, takže i ten rychlejší pohyb. S rodinou nyní bude užitek fotek mnohem větší

Na ultrazoomu mám již pocit, že pomalu ostří, sekvenční focení není ideální, povedená fotka max 1 ze tří apod. Velký šum, fotky by mohly být ostřejší. Rychlost zoomování, barevné podání při horších světelných podmínkách.

Vyhovuje mě výdrž baterií, i tak používám 2aku, velikost těla mi také nijak nevadí.



Prvotně jsem vybral

Canon 700D + Canon EF-S 18-135mm f/3,5-5,6 IS STM

Nyní v novinkách 750D a 760D. I zde bych vybral objektiv Canon EF-S 18-135mm f/3,5-5,6 IS STM

Moje hlavní otázka je, zda má smysl kupovat 700D když ve stejné velikosti těla je inovovaná 750D. Výčet inovací asi zmiňovat nemusím, Myslíte, že má smysl koupit rovnou 750D nebo využít levnější a výběhový typ 700D, který by podle mého i tak naplnil mé očekávání a z focení bych měl větší radost než nyní z ultrazoomu?



Lákavé je i tělo 760D a zatím si neumím odpovědět jestli mě stavový displej a otočné ovladače budou oproti 750D tolik chybět

Proto bych rád poprosil kovanější uživatele jestli by mi nepomohli se vstupem do světa zrcadlovek.



Kompaktům s výměnnými objektivy se nebráním, nicméně mám takové pochybnosti, že by mi třeba za rok focení mohly připadat kvalitou a rychlostí spíš jako kompakt než zrcadlovka.

Peníze jsou sice na prvním místě, ale vzhledem k tomu, že to bude na několik let nechtěl bych řešit hledání nejlevnějšího

Předem se omlouvám jestli podobné téma zde již je, věnoval jsem procházení diskusí pár dní a podobné jsem nenašel

Děkuji za diskuse
Dan7 (411)|28.5.2015 18:47
To nikdo neví a nemůžeš to vědět pořádně ani sám. To se pozná až po delším focení jestli splní tvá očekávání :). Těžko říct, ale osobně ve výběru 760vs750 bych určitě sáhnul radši po 760. Aspoň by si měl rozdíl proti klasickým kompaktům i bezzrcadlovkám, které tyto vychytávky nemají. Zase mají jiné výhody. Focení na klasické zrcadlovce focení bez stavového displaye už moc neumím představit, protože nepoužívám mimo kontrolu fotek zadní LCD. Zrcadlovka díky tomu vydrží na jedno nabití delší dobu. Teď jsem fotil hodně v noci a byl fajn i podsvícený. Také zadní otočný volič se hodí a to zejména při využívání manuálního režimu, ale i ostatních pro rychlejší nastavení foťáku. Kdysi jsem měl Nikon D5100 s jedním rollerem a druhý mně docela chyběl. Od té doby už mám všechny foťáky se dvěma a zejména na manuální režim je to super.
Jinak řada objektivů Canonu STM se rozrůstá a zatím si drží dobrou kvalitu za celkem levný peníz. Výběr základního objektivu bych viděl pro začátek taky tak.

Osobně, kdybych si kupoval teď APS-C od Canonu, tak bych asi sáhnul po Canonu 70D. Jinak docela zajímavý pro APS-C je taky objektiv Sigma 18-35mm f/1.8, ale to už je možná spíš něco k "seťáku".
aragonn (55)|29.5.2015 22:39
Já na tom byl podobně kdy jsem přecházel z Fz 45 a nyní mám Panasonic GH3 a jsem moc spokojen ovládání vynikající 3x roller 2x stavové kolečko páčka přepínání ostřeni dotykový displej pro výběr ostřícího bodu a vynikající výdrž baterie ráno zapnu a celý den chodím po horách.
Dan7 (411)|30.5.2015 15:36
Jo, jo. Většina CSC už má ovládání taky dobře vychytané. Mnohem lepší než takové ty "level-entry" zrcadlovky, kde chybí rollery a logické ovládání. Měl jsem možnost fotit chvilku s Nikonem D5100 a proti mému CSC (Samsung NX11) to bylo horší.