Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kalibrace displeje notebooku

kultus (1295)|7.6.2015 11:47
Zdravim, prosim o pomoc pri kalibraci displeje notebooku pro upravy fotek k prezentaci na webu a taky tisku. Doted jsem to moc neresil a mam jen zakladni kalibraci z win7 + doladeni pomoci stranky http://www.lagom.nl. Fotky upravuji v lightroom a tisknout ve fotolabu jdu poprve. Mam kalibracni fotku vytistenou z labu i stazenou z jejich stranek. Ted mi jde o to abych mel displej nastaveny jak pro normalni upload na web tak pro ten tisk. Samozrejme kvuli te tiskarne to bude chtit jine nastaveni. Pro nekoho to muze byt trivialni dotaz, ale ja uz se v tom zacinam ztracet. Nastavovani z nVidia panelu mam nejak zvladnute, ale nemuzu najit kde si zadat dalsi profil treba pro ten tisk. Proste abych to jen prepnul, delal konecne upravy pro tisk a hned videl jak to bude cca vypadat po tisku.

Dale mam docela problem nastavit konkretni barvy aby odpovidali vytistene fotce, jak dam v nvidia panelu nastavovani jen jednoho bar.kanalu, uplne se nastaveni displeje rozdr*e. Pochopitelne jsou barvy na vytistene fotce mene saturovane, ale kdyz snizim "digital vibrance" je to na displeji takove mdle a ani tak to neodpovida skutecnosti. Snazim se to nastavit pri dennim svetle a na nejnizsi podsviceni aby to pak nebylo na fotce uplne tmave kdyz papir nesviti jako displej. :) Mozna na to jdu uplne blbe, tak mne prosim nasmerujte. Pripadne jestli je nekde uceleny navod, vsude jen kalibruji displeje, ale nejak komplexne se tomu nikdo nevenuje. Predem Dik.
David H (225)|7.6.2015 15:11
Moc ti asi neporadim, ale mne se na kazdym pocitaci zobrazuji fotky taky trochu jinak. Taky jsem se snazil to resit, az jsem se v tom zacal doslova ztracet. Na jednom pocitaci se mi fotky zobrazovaly v moc teplych barvach, na dalsim zase prilis do modra. Na windows8 je v nastrojich Kalibrace barev, to jsem projel a te namodrale jsem se docela zbavil. Pokud mas pocit, ze to mas hodne 'ujete', tak snad nekdo poradi co s tim, ale jinak bych se s tim az tak moc netrapil. Fotky na webu si prohledne nekdo, kdo to ma zase skalibrovane jinak, to same plati pro fotolab, kde mohou byt nastavene ruzne korekce, ja, kdyz jdu do fotolabu nechat neco vytisknout treba na A3, tak jim automaticky hlasim, ze to chci bez korekci! (ale pokazde mi prijde, ze to je stejne trochu jinak :) )
joeh (3352)|7.6.2015 16:34
Win 7 - ovladací panel - správa farieb - všetky profily - nastav sRGB IEC61966-2.1
Lightroom - sekcia Print - Color Management - vyber stejný profil
Print - skontroluj profil
Na jas a kontrast si vytvor profil monitora, alebo si zapíš optimálne hodnoty korekcií.