Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 7 z 8 PrvníPrvní ... 5678 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 91 až 105 z 109

Téma: Olympus OM-D E-M5 II 12-50 vs. Fujifilm X-T10 + 18-55

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Sakini
    Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

Citace Původně odesláno od rousini Zobrazit příspěvek
    Vyšpulit na začátek nekřesťanský love a ještě k tomu, když nevíš co chceš, no já ti nevím
    I tak to někteří dělají, než dojdou k tomu co jim vyhovuje. S m4/3 se dá za velice rozumné peníze začít a naučit se, i ta 12-50 není tak hrozná jak se o ní povídá.
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2015

silverrhino: takovéhle nějaké fotky můžeš dostat z toho Olympusu s 45mm f/1.8 objektivem:
    http://robinwong.blogspot.cz/2014/05...us-colors.html
    Nebo vysoké ISO: http://robinwong.blogspot.cz/2014/11...h-olympus.html

Nováček
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Bob008 Zobrazit příspěvek
    silverrhino: takovéhle nějaké fotky můžeš dostat z toho Olympusu s 45mm f/1.8 objektivem:
    http://robinwong.blogspot.cz/2014/05...us-colors.html
    Nebo vysoké ISO: http://robinwong.blogspot.cz/2014/11...h-olympus.html
    Ano, ano, Robin Wong umí fotit. U něj člověk vidí, co lze vyždímat i z tak podceňovaného formátu jako je m4/3. Jeho fotoblog je hodně inspirativní.

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2014

Díky, to vypadá taky moc hezky.
    Ještě se zeptám z jiného soudku; je pravda, že ten xtrans cmos patlá barvy dohromady, že to patlá snímky? :-/

Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

U Wonga je vidět, jak to vypadá když to někdo umí s technikou kterou používá, nehledě na značku vybavení. Dneska snad neexistuje (pokročilý) foťák se kterým by se nedalo pracovat a vytvářet zajímavá díla, i ty extrémní hokejistické kompakty DP od Sigmy mají své přednosti a schopnosti, natož tak pružný a bohatý systém jako m4/3. A nemusí to být ani za desetitisíce.

Citace Původně odesláno od silverrhino Zobrazit příspěvek
    je pravda, že ten xtrans cmos patlá barvy dohromady, že to patlá snímky? :-/
    A to jsi slyšel kde? Že je tam zásah už v RAWu a za určitých okolností je to vidět (při extrémních citlivostech), to je známá věc. Ale barvy? Ty má Fuji dost vychytané a kvalitní, například pleťovku chválí každý. Nemyslíš něco jiného?

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2014

NO když se podívám na ty listy stromů v pozadí, tak mi taky přijde, že je to takové zpatlané :-/

http://www.megapixel.cz/data/imgs-sa...m-xt-1/001.jpg

ale barvy jsou krásné, o tom žádná. Ale viděl jsem diskuzi na www.digiarena.cz a tam se píše, že x-trans nemá proti klasickému senzoru žádné výhody, spíš naopak ...
    tak nevím

Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

Diskuze, ať už tady nebo jinde, musíš brát s rezervou jako zkušenosti a názory druhých. A ti druzí můžou být zaujatí nebo se mýlit. Tu diskuzi znám a to tvrzení tam propaguje zrovna jeden silně anti-Fuji zaujatý diskutér, který navíc prokazatelně není žádný všeobecně uznávaný studovaný odborník v daném oboru (ti na takové diskuze nechodí). Je to jen další názor, který dnes naštěstí každý může projevit ať už je jakýkoliv. Ve finále si každý musí udělat vlastní obrázek.

A k tomu patlání - to nejde o barvy, ale o detaily, což je u X-Transu docela ožehavé téma. Pro správné výsledky totiž je potřeba správné zpracování, případně nastavení ve foťáku (protože to co jsi viděl je přímo jpeg). Každopádně to jsou zrovna pěkné omalovánky, to nastavení jpegu bych chtěl vidět, a takových perel je na té stránce Megapixelu víc, evidentně nestažený odšum a řekl bych že i vypnuté LMO (automatické korekce). Můžu jen říct že to rozhodně jde líp i do jpegu přímo, a zpracováním RAWu se dosáhnou jednoznačně lepší výsledky (LR se stále zlepšuje a 6.1 má zpracování X-Transu vylepšené docela výrazně, jiné programy mají ještě lepší výsledky). S detaily byl problém od začátku, právě vegetace je slabým místem X-Transu, naopak exceluje při portrétech - ony tam ty detaily jsou, ale dostat je dobře ven není tak jednoduché jako u Bayerových senzorů. V tomhle má třeba Olympus výhodu, jpegy jsou u něj na hodně dobré úrovni a při nižších citlivostech aspoň co se detailů týče sázka na jistotu.

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2014

Aha, a když chci fotit hlavně přírodu a krajinky, kde je vegetace hodně, je pro mě to fuji x-t1/x-t10 to pravé?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Aug 2010

Aha, a když chci fotit hlavně přírodu a krajinky, kde je vegetace hodně, je pro mě to fuji x-t1/x-t10 to pravé?
    Netřeba se bát, já mám fot'ák s X-Trans a v pohodě, můžeš mrknout do mé galerie na posledních pár snímků. S barvama to funguje trochu jinak než u jiných výrobců, je třeba vyzkoušet různá nastavení (pro různé scény se hodí různá nastavení), a pak je samozřejmě k dispozici RAW. Nová verze Rawtherapee už jej zpracovává docela snadno. Já si na Fuji zvykl docela rychle. Nevšiml jsem si potíží s vegetací, to by asi člověk musel vyfotit stejnou scénu různými fot'áky a zkoumat to pod mikroskopem. X-Trans navíc nemá AA filtr a určitě to je znát, zvlášt' v kombinaci s opticky slušnými objektivy

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2014

Máš hezké fotky, ale třeba ta z toho Srní do Prášil, tam ta tráva se začíná slévat (dole). Tak nevím, zda toto dělá i olympus, ale začínám si myslet, že set em-5 II + 12-40 f2.8 bude pro mě asi nej ...
    Fuji už je dražší "pouze" o 4 tisíce, ale přijde mi, že s kvalitní optikou (třeba 16-55 f2.8) udělají oba foťáky slušné fotky, jen každý se hodí na něco jiného ... a když já chci fotit hlavně krajinky v přírodě, ale třeba i přírodu jako takovou, tak nevím ...

A co jsem teď zjistil (s hrůzou), že vlastně většina fotografů fotí s 23, 27 a 35mm, vůbec ne na 14ku třeba a krajinu. Jako kdyby se tomu vyhýbali :-/

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Aug 2010

Máš hezké fotky, ale třeba ta z toho Srní do Prášil, tam ta tráva se začíná slévat (dole). Tak nevím, zda toto dělá i olympus, ale začínám si myslet, že set em-5 II + 12-40 f2.8 bude pro mě asi nej ...
    Fuji už je dražší "pouze" o 4 tisíce, ale přijde mi, že s kvalitní optikou (třeba 16-55 f2.8) udělají oba foťáky slušné fotky, jen každý se hodí na něco jiného ... a když já chci fotit hlavně krajinky v přírodě, ale třeba i přírodu jako takovou, tak nevím ...

Počkej, Srní-Prášily není moje fotka. Jedna v rozklikávací velikosti je třeba zde: http://www.digimanie.cz/galerie/file...1_original.jpg
    Ten Olympus neznám, popravdě jsem o něm ani nepřemýšlel, já chtěl něco s APS-C senzorem. Je fakt že Fuji je drahý, možná taky proto, že se vyrábí v Japonsku a ne v Číně, a asi bych si ho rozmyslel, ale stihl jsem akci, kdy byl k setu ještě druhý objektiv zdarma (X-E1 + objektiv XF18-55 + XC50-230 za 19900,-). Takže ted' bych taky nevěděl, podobná výbava by vyšla zhruba na dvojnásobek..

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2015

Myslím že na slévání trávy bude mít větší vliv kvalita objektivu, případně hodnota clony, než senzor jako takový, ale nevím...možné je všechno.
    Jestli jsi viděl moje nedávné amatérské porovnání objektivů Olympus/Panasonic tak tam jsou ve slévání trávy rozdíly docela velké: http://www.digimanie.cz/forum/showth...45-vs-20mm-f17 Má na to ale vliv i odšumování (měl jsem zapnuto na Low) a JPEG engine, který k rozmazání málo výrazných detailů přispěje.
    Olympus 12-40 f2.8 je údajně při stejných clonách obdobně ostrý jako Panasonic 14-45, nabízí hlavně lepší světelnost...

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2010

Děkuji Kolly za rady. Já nakonec objednal po půl roce GX7, a k tomu, k mým potřebám, 14-42 a 45-175 oboje PZ. GM5 klesla, ale GX7 je aktuálně pod 15 tisíc s DPH a 16,5 tisíc s manuální i PZ 14-42, takže je to velikostní kompromis. Jinak jsem před tím pátral o tom problému rolling shutter, díky že jsi to napsal, a nikde nebylo dostatečně vysvětleno, jestli ta GX7 je na tom v tomhle líp jak GM5. Je docela možné, že si v tomhle nepomůžu, a že oba pracují s mechanickou i elektronickou závěrkou stejně. Není to vůbec jednoznačně nikde napsáno, nebo nenašel jsem, že i pro kratší časy nejde mechanická jen do 1/500 a pak elektronická do 1/8000, se nechám překvapit.., ještě popřemýšlím nad něčím světelnějším do tmy

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2014

Tak přemýšlím, vzali byste radši kit e-m5 mark II + 12-40 nebo radši x-t1 + 16-55? Fujifilm stojí "jen" o 4 tis. víc ... Díky
    Nevím, ale něco mě táhne k tomu olympusu. Ale když ostatní tu říkají, že ten objektiv je nic moc, že lepší josu pevné ...

Nováček
    Registrace
    Oct 2012

A nebude ti u Fuji vadit váha v kombinaci s absencí stabilizace? Ten objektiv je na poměry CSC už slušný macek... Navíc pokud používáš filtry, tak budeš potřebovat ty o průměru 77mm, které jsou obvykle dražší.

Jinak já si zkusil jak MFT, tak i Fuji. Obojí má něco do sebe. Olympus má maličká těla i objektivy, slušný výběr po bazarech. Fuji má skvělý design, (pro mne) lepší ovládání, velmi kvalitní setové objektivy (jak XC, tak XF), APS-C... Pokud jde o to slévání detailů, zejména u zelené (tráva, listy), tak to není záležitostí objektivu, ale senzoru. Vyzkoušel jsem 7 skel pro Fuji X, a problém tam byl pořád. Pravdou ovšem je, že jak vychází nové verze SW editorů, tak se situace zlepšuje, a taky je potřeba si pohrát s nastavením přímo ve fotoaparátu.

Strana 7 z 8 PrvníPrvní ... 5678 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Kompakty: Fujifilm xF-1 alebo olympus xz-10
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 09-04-2014, 19:24
  2. Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 18-08-2013, 18:44
  3. Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 04-06-2010, 21:50