Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 32

Téma: Neoriginální akumulátory - důvěryhodné značky??

Občasný diskutér Avatar uživatele jonashredblocks
    Registrace
    Jul 2010
    Fotografií
    296

Vydržela jen 300 fotek + 5x na pár minut zapnutí wifi + zkouška videa asi 2 minuty. To mi přijde nic moc. A i dřív jsem u D3100 měl baterie dvě a osvědčilo se mi to, když jsem to náhodou zapomněl nabít atd.

Tady u té baterky píšou:
    EN-EL15 je PLNĚ dekódovaná výkonná dobíjecí lithium-iontová baterie s vysokou kapacitou, která nahrazuje model Nikon EN-EL15. Li-ion baterie dovoluje průběžné nabíjení bez rizika paměťového efektu, a navíc je oproti jiným typům baterií velmi lehká.

Na rozdíl od nedekódovaných nebo ČÁSTEČNĚ dekódovaných baterií, tato PLNĚ dekódovaná baterie:
    - umožňuje nabíjení v originální nabíječce baterií Nikon MH-25
    - dokáže zobrazovat informace o stavu baterie na displeji fotoaparátu
    - má zabudovaný mikročip, který poskytuje ochranu proti přebití, přehřátí a zkratu
    - funguje s bateriovými gripy

+ je kompatibilní s Nikon D7200. Z obchodu mě ujistili, že se foťáku noc stát nemůže (to se případně bojím nejvíc) a že se prodaly stovky kusů a problém nikdy nebyl. A že ani netrpí výrazným samovybíjením...

Ta firma Phottix jinak vyrábí už déle příslušenství pro foťáky a má dokonce spoustu patentů. Dříve jsem měl akumulátor náhradní z Číny, takže předpokládám, že tohle je jiná liga. Ale radši se ptám.
    Naposledy upraveno uživatelem jonashredblocks: 03-01-2018 v 08:29 Důvod: dodatek o Phottix
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Begy_cz
    Registrace
    Sep 2013
    Fotografií
    48

tak to budeš asi furt prohlížet fotky na displeji - což je největší žrout energie.

Ono to rozpoznávání baterek (Nikon tím zamezil používání neorigo) je záležitostí novějších firmwarů. Třeba moje D7000 to tohle omezení původně neměla, přibylo až po upgradu firmwaru.
    D7100 na tom byla tuším podobně, D7200 má tohle "kurvítko" už z továrny.
    Proto to třeba tvá původní D3100 neměla.

Když jedu třeba na motodovču, tak jí nabiju - nacvakám v průběhu týdne cca 300-400 fotek a při příjezdu domů mám stále půl baterky. Kolega s D7100 podobně.
    Nabíječku sice preventivně vozím, ale ještě nikdy jsem jí nepotřeboval.

Registrace
    Jul 2010
    Fotografií
    296

Tak fotky na displeji prohlíčím tak nějak normálně, a přidje mi to logický, chci vidět, co jsem vyfotil. Jestli testují těch 1100 fotek výkon jen tak, že cvakají přes hledáček a nic nemění a displej nezapnou, tak se není čemu divit no To je měření úplně na prd, páč je do reality nepoužitelný...

Tám kurvítkem myslíš co u D7200? Poslední e-mail z fotoextra.cz byl "ano, baterie je kompatibilní s orig. nabíječkou i foťákem."

Tak co to vzít za těch 700 něco a vyzkoušet, případně do 14 dní vrátit? Za to nic nedám, ne?

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Oct 2007
    Fotografií
    37

Já jsem k Panasonicu FZ1000 a nyní k Lumixu 80 používal a používám neoriginální baterie od AVECOM a T6Power zcela bez problémů a dá se říci, že G80 je jedním
    posledních modelů a žádné problémy nejsou ani s posledním firmware. Kapacita stejná, výdrž také prakticky stejná, ale cena nižší o více než polovinu. Nabíjení také
    přes originální nabíječku bez problémů.

Registrace
    Jul 2010
    Fotografií
    296

Jako pokud se konkrétně Phottix na to specializuje, na webu mají, že to je kompatibilní s mým modelem, je dekodovaná, že by mělo zaručit, že to bude ok, a ještě mě na v-emailu ujistí, tak snad to cajk bude. Ono rozdíl 700 vs 1500 je docela dost.

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Begy_cz
    Registrace
    Sep 2013
    Fotografií
    48

kurvítkem jsem myslel, softwarové blokování neoriginálních baterií. Tedy asi těch nejlacinějších z Ebay atd...
    Pokud píšou, že baterie obsahuje čip, snad by to mělo fungovat.

Registrace
    Jul 2010
    Fotografií
    296

Ok, díky. Za 750 Kč objednáno, kdyby s tím byl problém, tak jim to pošlu do 14 dnů zpátky

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele nephilim
    Registrace
    Sep 2008
    Fotografií
    89

Od Fotoextra jsem před lety koupil několik akumulátorů do D300, později do P7700 a D7100, novodobě do D750 a D5500. Vše spolehlivě funguje. Rozdíl ve výdrži oproti originálu dodanému s tělem neznatelný.

Výdrž akumulátoru je skutečně velmi závislá na režimu focení. Pro představu. Už pár let jezdím pravidelně na ME v motokrosu do Nové Paky. Fotil jsem tam už s D300+70-200/2.8, později s D7100+70-200/2.8 a nyní s D750+200-500/5.6. U všech foťáků nacvakám více jak tisíc fotek a akumulátor spadne o cca 40%. To si ale fotky neprohlížím. Pokud jsem si je prohlížel, promazával, tak nafotím okolo 500-600 fotek a jsem na suchu. Taková je realita.

Registrace
    Jul 2010
    Fotografií
    296

Díky, teď jsi mě potěšil, já aku už objednal u nich, jak píšu výše. Ta cena je tak rozdílná, že jsem to chtěl zkusit.

Ono to tak asi bude, i těžko říci, kolik bere ta wifi (posílám si z ní fotky na mobilu, páč pořádně "publikuju" jen na svým Instagramu), sice vždy jen na pár minut, ale brát to může, jasný. Fotky prohlížím taky jen krátce, ale vždy, jas jsem měl po celou dobu na -1. A je fakt, že jsem na začátku nastavoval spoustu věcí, tak možná to není nejlepší odhad po 1. nabití, ale stejně jsem nějak čekal jiný výsledek. U D3100 mi to 350-400 fotek i s prohlížením určitě dalo.

Ale pokud tento alternativní akumulátor bude ok, tak není co řešit. Ne že bych až tak fotil, ale spíš se znám, že někam vyrazím a pořádně nedobiju (většinou nabíjím, ač když má baterie předposlední stupínek), tak se mi varianta 2 baterií (jedna je jakože záložní) zamlouvá a už mi leckdy pomohla.

Registrace
    Jul 2010
    Fotografií
    296

Tak mi dnes přišla baterky z FotoExtra a vypadá to na problém - když jsem ji dal do foťáku, ukazovaly se 2 čárky z 5, tak jsem to samozřejmě dal nabíjet, ale už po 45 minutách nabíječka hlásila, že je nabito (Nikon se mi nabíjí 120-150 minut - v samotným návodu píšou 2,5 hodiny), mno a hned po 13 udělaných fotkách ubyla jedna čárka... Tak jsem napsal e-mail a asi to budu muset obratem reklamovat.

Přitom jsem tak procházel fóra a skoro každý fotí na neoriginální akumulátory a šlape jim to v pohodě. Tak jestli mám smůlu jen na kus, nebo fakt nevim. :-/

Registrace
    Sep 2008
    Fotografií
    89

Mrzuté, ale nejspíš to je kusová vada. Mě tedy zatím nepostihla a že jsem, jak jsem psal, těch akumulátorů koupil od Fotoextra docela dost. Dodnes s nimi fotím já, moje děti, kamarádi, popřípadě ti, jimž jsem prodal foťák.

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Oct 2007
    Fotografií
    37

Tady mohu přijít s úplně čerstvým poznatkem. K nové kameře Lumix DC-G9 jsem si objednal neoriginální baterie T6Power (měl jsem s nimi dobré zkušenosti)
    u firmy NTB CZ s.r.o.
    Na první nabití vydržela 104 min. videa ve 4K 60p. To je doba, kterou mají vydržet originály. A to je za třetinovou cenu proti originálu.
    Ještě se uvidí, jestli vydrží alespoň 2 roky.

Registrace
    Jul 2010
    Fotografií
    296

Já pořídil holt originál z Fotoškoda (ten stojí ve všech shopech stejně, což asi není náhoda; někde nabízeli prej origo o 4 stovky levnější, ale v referencích někdo psal, že mu poslali neoriginální, tak jsem to neriskoval). Dnes mi z FotoExtra napsali, že vrátí peníze. Takže tak.

Registrace
    Sep 2008
    Fotografií
    89

Tak to je od Fotoextra solidní, že ti vrátili peníze.
    Jen pro info, v neděli jsem fotil kamarádce taneční vystoupení. Během dvouhodinové akce bylo předvedeno 18 choreografií. Fotil jsem před vystoupením nácvik a všechny choreografie bez blesku. Celkem cca 800 fotek. O přestávce a po představení jsem si pár desítek fotek přisvítil interním bleskem na plný výkon. Dále jsem bez blesku fotil na poměrně dlouhé časy, ale udržitelné z ruky (1/10) nádherné historické prostory, kde se celá akce odehrávala.
    Po celou dobu jsem tedy měl na objektivu aktivní stabilizaci, fotil jsem výhradně na AF-C a pochopitelně jsem ukládal do NEF+JPG. Celkem jsem udělal necelý tisíc fotek. Baterka koupená u Fotoextra (EN-EL15), na kterou fotím už tři roky, mi spadla o 40%.

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Oct 2007
    Fotografií
    37

Ono podle mne nejde ani tolik o to, která firma baterie prodává, ale kdo ty baterie vyrábí!
    I když jde samo sebou o to, jaký prodávající má zisk pokud prodává předražený šmejd.

Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Akumulátory a baterie: Nabíječka pro Kodak?
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 09-11-2013, 08:33
  2. Používáte objektivy značky Sigma?
    Od Petr S. v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 23-02-2011, 09:48
  3. Akumulátory a baterie: Olympus FE-45
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 20-07-2010, 17:55
  4. Jaké značky je váš digitální fotoaparát?
    Od Karel Polívka v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 07-05-2009, 13:38