Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 32

Téma: Neoriginální akumulátory - důvěryhodné značky??

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Zdravím, zajímalo by mě, co si myslíte o neoriginálních akumulátorech a jaké značky považujete za důvěryhodné. Nechce se mi kupovat originální akumulátor za litr, ale taky nevěřím noname akumulátoru za dvě stovky. Existuje nějaký kompromis - např. Hähnel nebo Avacom??
    Díky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Filcka
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od kaktusX Zobrazit příspěvek
    Zdravím, zajímalo by mě, co si myslíte o neoriginálních akumulátorech a jaké značky považujete za důvěryhodné. Nechce se mi kupovat originální akumulátor za litr, ale taky nevěřím noname akumulátoru za dvě stovky. Existuje nějaký kompromis - např. Hähnel nebo Avacom??
    Díky.
    Bral jsem baterky odsud http://www.aku-shop.cz/ absolutní no name, stála mě 1/3 ceny originálu a zatím se drží - tzn. nabíjím ob týden originálku a no name náhražku, udělám na ně přibližně stejný počet fotek... Uvidím, kolik cyklů vydrží... Za cca 2 roky se ozvu a dám vědět... (možná i dřív... )

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Apr 2009
    Fotografií
    112

Hahnel je myslim dobra znacka, mam od nich dobijaciu Li-ion CRV3 (priama nahrada za dve tuzkove AA baterky), a funguje vyborne. Dokonca mozem smelo napisat, ze este lepsie ako vyborne, pretoze A) nema temer ziadne samovybijanie B) aj ked ma len 1200 mAh, na jedno nabitie urobim cca tolko fotiek, ako na dve prave plne nabite AA NiMH 2400 mAh.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    12

Mám v Canonu Aku. made in China a drží v pohodě už půl roku. Udělá více fotek než originál, má totiž větší kapacitu

Pravidelný diskutér Avatar uživatele dkas
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    28

Já mám Hahnel a skopojenost. Teď jsem bral jednu aku no name skoro zadarmo do mobilu a ona drží asi dva dny a pak během chvíletotálně zkolabuje. Holt Čína je dobrá jak kdy. U foťáku bych asi šáhnul po osvědčený...

Nováček
    Registrace
    Oct 2009

Citace Původně odesláno od dkas Zobrazit příspěvek
    Já mám Hahnel a skopojenost. Teď jsem bral jednu aku no name skoro zadarmo do mobilu a ona drží asi dva dny a pak během chvíletotálně zkolabuje. Holt Čína je dobrá jak kdy. U foťáku bych asi šáhnul po osvědčený...
    Já si zakoupil Náhradní akumulátor Canon BP-512 do své kamerky Canon EOS Kiss Digital viz:
    http://www.amilo.cz/baterie-canon-bp-512-1300mah/
    a funguji uplně v pohodě. Vzhledem k faktu, že je 3x levnější, než originální jede suprově, používám ji zatím 7 měsíců a žádný problém, snad to tak půjde dál !
    Naposledy upraveno uživatelem raudek: 12-10-2009 v 19:28

Nováček
    Registrace
    Dec 2011
    Fotografií
    8

Citace Původně odesláno od dkas Zobrazit příspěvek
    Já mám 3 LP-E6 originály a pak jsem pořídil 8 ks (2 typy) z Číny. Nejprve otestoval vybitím pod zátěží, změřil kapacitu (obvykle cca +/- 60% deklarované tj. 1100-1400 mAh z 1800-2000 mAh) a poté je začal používat - nevýhoda - SoC na fotáku je ignoruje =>dojdou nečekaně. Vyrobil jsem si z patice pro baterii diodový tester do terénu. Pak jsem pořídil 2 ks 2-cell 6Ah lionek do vid-kamery, včetně patic a ty používám jako externí zdroj pro Canon 5DmkII pro dlouhé expoziční akce a do mrazů, kde by i originální LP-E6 zdochla. Pak mám externí 4-cell 5,3 Ah lionky jako zdroje své mobilní elektrárny zvané "Fukušima", díky které mohu v terénu napájet bat do foťáku i mobilu, napájet vyhřívání objektivu proti zamlžení atp... součástí je DC měnič, dig. bezzdrojový V-metr, kabeláž v silikonu, multifunkční iCharger do 10A/16V.. , patice pro AA¨. Vše se vejde do střední ledviny. Do terénu beru vždy jen část, kterou budu potřebovat nebo nic (dle typu focení). Poskytuje to dlouhodobou nezávislost na 220V/autě(12V) pokud bych měl být konfrontován se situací kdy nebude možnost napájení.

Nováček
    Registrace
    Nov 2010
    Fotografií
    11

Mám jednu origo a dvě nejlevnější z ebaye, které již mají čip, aby je foťák rozpoznal. Rozdíl cen je desetinásobný (200,- vs. 2000,-) a i když je možné, že vydrží o něco méně, při běžném používání jsem to nepoznal - přímo jsem výdrž netestoval.

Citace Původně odesláno od Horry Zobrazit příspěvek
    ... napájet vyhřívání objektivu proti zamlžení ...
    Jaké objektivy mají vyhřívání? Nebo je to nějaký obal?

Občasný diskutér Avatar uživatele Gamilena
    Registrace
    Dec 2011
    Fotografií
    76

Neorigo bývá někdy problém.
    Stává se, že baterie nekomunikuje s foťákem nebo nabíječkou.

Nováček
    Registrace
    Nov 2010
    Fotografií
    11

Citace Původně odesláno od Gamilena Zobrazit příspěvek
    No právě proto kupuji ty s čipem, aby je foťák a nabíječka poznaly.

Nováček
    Registrace
    Dec 2011
    Fotografií
    8

Citace Původně odesláno od j4ku8 Zobrazit příspěvek
    Jaké objektivy mají vyhřívání? Nebo je to nějaký obal?
    pro j4ku8: Je to takový vyhřívací límec, viz odkaz níže (modrý, vpravo, pátá řada v přílsušenství ...)
    Připravuji i podrobnější článek o napájení a souvisejícím, co zde zatím řeším jen stručným výčtem...

http://www.karelhoracek.cz/index.php...#prislusenstvi

Nováček
    Registrace
    Dec 2011
    Fotografií
    8

Citace Původně odesláno od Gamilena Zobrazit příspěvek
    To je tím, že neorig. nejsou čiplé a orig. nabíječka a kamera pak nekomunikují, pač čipa nět. V praxi to nevadí, jen si zvyknout, že nefunguje SoC. Např. u CanD5mkII lze batterii vyměnit "za provozu" na stativu. Na našem trhu existují kvalitní lion nabíječky za několik set, které neorg. ťamanské accu nabijí, stejně jako čínské nabíječky (vše v praxi ověřeno). Jediný problém s čínskými nabíječkami, leč ZÁSADNÍ, je ten, že ne všechny mají na výstupu konstantní napětí. Ale z několika kusů za babku je vždy aspoň jedna cajk (u mě 2 z 5). Naopak originální accu zas neradno "nesystémovými" nabíječkami nabíjet. V případě externího napájení na dlouhé expozice a do zimy se bez řešení bez-čipu neobejdete. Ale odpadá u něj nutnost konfirmace neorig. baterie v kameře.

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Prosím Vás chlapci, máte niekto skúsenosti s aku od firmy Fotoenergia ? Originál stojí 70 EUR, alternatíva v odkaze za 11 EUR : https://www.easy-print.sk/sk/zbozi/b...FYkp0wodVycMkg

Občasný diskutér Avatar uživatele jonashredblocks
    Registrace
    Jul 2010
    Fotografií
    296

Máte někdo zkušenost s výrobcem Phottix? http://www.fotoextra.cz/bateriovy-zd...n-en-el15.html Sháním náhradní pro D7200 (přišlo mi, že moc dlouho nevydržela), prý by to mělo být ok, že je plně dekodovaná (já dřív měl nějakou neorigo u D3100, která sice stále 1/3 ceny, ale samovolně se vybíjela a vydržela méně a po 3 letech mi najednou u ní házel foták chybu). Má i kapacitu o 600 mAh větší než originál. Originál stojí nejméně s poštovným cca 1370 Kč, tahle neorigo 700 Kč. Může se s foťákem něco stát? A brát, či ne? Díky.

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Begy_cz
    Registrace
    Sep 2013
    Fotografií
    48

tak hlavně bacha, s baterkama dnes foťák komunikuje.
    Neorigo tuhle funkci obvykle nemají - foťák jí nerozpozná - a pak ho ani nezapneš.

PS: jak nevydržela? Mám D7000 a kamarád D7100 a oba nacvakáme na jednu baterku stovky fotek. Baterku osobně nabíjím asi 2x - 3x do roka.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Akumulátory a baterie: Nabíječka pro Kodak?
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 09-11-2013, 07:33
  2. Používáte objektivy značky Sigma?
    Od Petr S. v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 23-02-2011, 08:48
  3. Akumulátory a baterie: Olympus FE-45
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 20-07-2010, 16:55
  4. Jaké značky je váš digitální fotoaparát?
    Od Karel Polívka v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 07-05-2009, 12:38