Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 2 z 2

Téma: Výměnné objektivy: Objektiv Tokina

Neregistrovaný

Tazatel: Vl.Salač

Znění dotazu: Dobrý den,
    uvažuji o novém širokém objektivu určeného hlavně pro focení krajiny.Zatím mi vychází dobře TOKINA 11-20 mm f/2,8 AT-X PRO DX pro Canon.Je to poměrně nový objektiv a trochu objektivní recenzi jsem našel pouze jednu.Prosím o váš názor na tento objektiv,příp.jiné doporučení v této cenové kategorii a podobném ohniskovém rozsahu.
    Děkuji
    Vl.Salač

Fotovýbava, které se dotaz týká: Canon 500 D
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Dan7
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    679

Dobrý výběr. Asi bych taky pošilhával ve formátu APS-C po Tokině. Dobrá světelnost. Fotky co jsem se díval z tohoto objektivu taky fajn.
    Mám zkušenost jenom s objektivem Sigma 10-20mm f/4-5,6. Nebyl celkově vůbec špatný. Svého času můj nejoblíbenější objektiv. Akorát se muselo clonit f/8 až f/11 (ideálně) jinak neměl plně ostré rohy. Na clonu 5,6 už to bylo poznat. Hlavní jeho výhoda tenkrát bylo těch 10mm, proti většině ostatních značek s ohniskem od 12mm... Ono u širokáče je poznat každý mm.
    Tady nějaká fotka z něho:
    http://www.digimanie.cz/galerie/file...s_original.jpg

Kdo chce šetřit u širokáčů tak základ pro Canon je Canon 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM.
    Odpovídat lze po přihlášení

Podobná témata

1. Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 03-03-2015, 19:06
  2. Reakcí: 20
    Poslední příspěvek: 17-02-2015, 07:52
  3. Výměnné objektivy: Poraďte objektiv
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 03-05-2014, 05:20
  4. Výměnné objektivy: Aký objektív mám vybrať?
    Reakcí: 21
    Poslední příspěvek: 11-04-2014, 13:17
  5. Výměnné objektivy: Nikon d5100 aky objektiv
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 26-11-2013, 07:18