Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Výměnné objektivy: Test objektivů Nikon

Neregistrovaný (0)|9.7.2015 16:25
Tazatel: jakubF

Znění dotazu: Dobrý den, četl jsem test objektivů cannon, porovnání f1,2 1,4 a 1,8 a chtěl bych se zeptat jestli podobný test proběhl i u objektivů Nikon. Mám Nikon D3200 a vybírám mezi 50mm f/1.4G AF-S a 50mm f/1.8G AF-S. A chtěl bych se vyhnout problémům s "focus shiftem" Četl jsem, že na dražších tělech - D90, D7000 a víc je možnost v menu vyladit rovinu ostření pomocí AF fine adjustment, takže si pro každé focení obejktiv seřídíte softwarově přes tělo. A k levnějším tělům jako je D3200 a D5100 se objektiv 50mm f/1.4G AF-S nedoporučuje. Děkuji

Fotovýbava, které se dotaz týká: Nikon D3200
50mm f/1.4G AF-S
50mm f/1.8G AF-S
Dan7 (411)|10.7.2015 16:08
Mám zkušenosti s Nikonem 50mm 1.8 G (na Nikonu D7000). Asi bych volil stejně a nekupoval si 1.4. Ten cenový rozdíl podle mě neodpovídá kvalitě a přídané hodnotě. Ten rozdíl je jen ta clona 1.4. Na 1.8 a další mají oba objektivy už podle recenzí výsledky podobné. Za ušetřené peníze za 1.4 se může koupit třeba Nikon 35mm 1.8 G nebo něco jiného.
Ten front - back focus jde asi nejlíp u foťáku vyřešit přímo v obchodě, kde si člověk vybere nějaký kus objektivu a rovnou si ho vyzkouší. Případně pak koupí tento otestovaný kus pokud to bude v pohodě.
Jinak s tím objektivem jsem problém s front-back focusem neměl, ale se clonou 1.8 skoro až 2.2 příliš spokojený nejsem. Je to takové moc měkké a kresba není ideální. 2.5 už je na jistotu. Je fakt, že si člověk platí 1.8 a pak stejně radši fotí 2.2 nebo 2.5. Vhodný je zejména na takové portréty pro nenáročné.
Teď fotím někdy novým Canonem 50mm 1.8 STM, který je ještě levnější než ekvivalent Nikonu. A jsem s ním spokojenější než s tím Nikonem. I na 1.8 mě připadá kvalita celkem dostatečná a konečně tak používám i častěji tuto clonu.
Begy_cz (537)|10.7.2015 19:32
standartně je tuším možnost nechat v záruce bezplatně seřídit objektiv k tělu