Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Canon G7 X - baterie

vejv (8)|26.7.2015 08:42
Dobrý den, měl bych dotaz na majitele Canonů G7 X.
Tento fotoaparát jsem si vybral jako nástupce mého Panasonicu TZ10. Rád bych se zeptal na životnost baterie. Můj TZ10 má dle CIPA napsáno 350 fotografií, ale při mém způsobu focení, kdy nabiju plně baterii a následně během 1 až 2 hodin fotím bez blesku, bez prohlížení fotek, přístroj je ze 2/3 času zapnutý a málo zoomuju, tak dám na nabitou baterii i 700 fotek.
Rád bych se zeptal jak je to s G7 X, má dle CIPA napsáno 210, v nějakém eco režimu i 320 fotek, kolik v takovémto režimu focení, jak jsem uvedl, je schopen foťák dát, zkoušel někdo a může mi říci.
Milan Šurkala (3381)|27.7.2015 14:15
U Canonu jsou udávané hodnoty obvykle silně podhodnocené, takže můžeš čekat minimálně o polovinu lepší výsledek (při tvém způsobu focení). Výrazněji přes 350 se ale asi nedostaneš.
vejv (8)|29.7.2015 11:29
Děkuji za info,
studoval jsem na internetu a zjistil, že u canonu se dá místo baterie vložit adaptér, ale bohužel pouze jen na zásuvku nikoliv např. na usb. Teď váhám, zda dražší sony za těch pár snímků navíc stojí, dle různých recenzí se mi zdají fotoaparáty plus mínus obrazově shodné, hledáček by pro mne nebyla velká výhoda, která převáží ve prospěch sony. Spíš naopak u canon u se mi líbí větší rozsah zoomu. Tak teď už se jen rozhodnout. Děkuji
Milan Šurkala (3381)|29.7.2015 11:44
No, kdybych neměl původní Sony RX100, tak vzhledem k dnešním cenám vezmu Canon G7 X. Přijde mi to lepší (univerzálnější) volba než Sony RX100 II nebo III. A druhá baterie se dá vždy dokoupit, mám ji i k té RX100.
vejv (8)|29.7.2015 21:15
Děkuji za osobní názor odborníka, myslím že Canon to vyhrál. Jen škoda že nestíhám jejich cashback, ale snad bude i nějaká další akce :-)