Strana 6 z 8 PrvníPrvní ... 45678 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 76 až 90 z 113

Téma: jaký typ foťáku zvolit....

Nováček
    Registrace
    Sep 2011

Citace Původně odesláno od David H Zobrazit příspěvek
    Přesně tak. XF 18-55 je o třídu dál. Výhoda lepšího mazání pozadí a použitelnosti za horšího světla, (solidní kresba i na plnou díru), ovládání clony clonovým kroužkem, přepínač stabilizace a režimu ostření na objektivu (odpadá delší nastavování v menu), kovový bajonet. Objektiv XC16-50 taky opticky super, ale bude Tě brzy tlačit do nákupu nějakého světelnějšího, a ty jsou u Fuji dost drahé (i když kvalitní). Pokud vím, tak XT10 s XC16-50 je v nabídce za 22900,- ale já bych se k 18-55 dostal jinak, v akci bude X-E2 + XF18-55 a ještě k tomu tele XC 50-230 a tuhle kombinaci jsem viděl někde za 25900, tj. jen o 3tis dráž, to mi přijde mnohem výhodnější koupě, která navíc pokryje většinu situací a evf hledáček máš taky. Kvalita fotografií by měla být totožná s XT-10
    tak to bych chtěl vidět tu akci s 2 objektivama za tuhle cenu. Když se samotným 18-55 mm to teď stojí kolem 26 - 27tis
    Odpovídat lze po přihlášení

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od Rypicong Zobrazit příspěvek
    tak to bych chtěl vidět tu akci s 2 objektivama za tuhle cenu. Když se samotným 18-55 mm to teď stojí kolem 26 - 27tis
    Do 27. září má Fujifilm opravdu akci na X-E2 s těmito dvěma objektivy http://www.digimanie.cz/prodejni-akc...t1-a-x-e2/6190 , cena byla oficiálně stanovena na 28 tisíc. Běžně k sehnání např. v Megapixelu, dokonce v Aaronu to mají opravdu za 26 tisíc, zbývá 5 kusů ;-)

Nováček
    Registrace
    Sep 2011

ba jo a to jsem na megapixel čuměl... asi blbě

Nováček
    Registrace
    Sep 2011

tak rozhodnuto, dnes max zítra jdeme pro Fuji X-T10 s XF 18-55mm F2.8-4.0...

Nováček
    Registrace
    Sep 2011

tak už ho mám doma, no pár postřehů od amatéra.

- rozhodně působí hodnotným dojmem a zpracování je super.
    - Elektronický hledáček nemá chybu - bez toho bych už asi foťák nekoupil
    - trošku mě překvapila hmotnost
    - překvapilo mě, že se nepatrně zahřívá - ale nic strašnýho
    - hůře se drží, ale upřímně když jsem si prohlížel Nikon 5300, tak ten i přes větší tělo a grip se držel také špatně. Ve své podstatě hůře jak Fuji vzhledem k rozměrům ( potenciálu jak se může dobře držet )
    - no, záhul bude se s tím naučit co s týče manuálního režimu, ale to se dalo čekat, návod 2x srozumitelný není... Například popisuje jak funguje nějaká funkce i jak jí zapnout, ale už nenapíšou, že tato funkce je dostupná pouze při manuálním ostření apod. Takže člověk si to chce vyzkoušet a chvíli netuší proč se to v nabídce nezobrazí apod.
    - programovatelný tlačítka a znázornění jejich rozložení jsou super
    - rolovací kolečka jsou super, ale už né super co se týče ergonomie držení, často o ně zavadím při klasikém držení... Zrovna mě to vychází přesně na ukazováček a palec.

teď už spíš tip na nějakou knížku nebo kurs, kde mě naučí jak správně fotit a nastavovat foťák podle situace...

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    1

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od Rypicong Zobrazit příspěvek
    teď už spíš tip na nějakou knížku nebo kurs, kde mě naučí jak správně fotit a nastavovat foťák podle situace...
    http://www.digimanie.cz/fotime-s-koalou/

Nováček
    Registrace
    Sep 2011

Citace Původně odesláno od Komo Zobrazit příspěvek
    google je právě největší zcestí co na světě existuje... ¨ a ani to nebylo vtipný...

Nováček
    Registrace
    Sep 2011

Citace Původně odesláno od Milan Šurkala Zobrazit příspěvek
    nejdřív jsem si říkal jestli to není nějaký vtip ( soudě dle posleního dílu ) a pak jsem si prohlédl první a super, díky, tohle přesně mi na začátek stačí...

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    1

Vtipne to ani nemalo byt. Myslel som to vazne. Ja som sa tak ucil. Zadal som nejaky vyraz o ktorom som sa chcel prave dozvediet viac,trebars"expozicny trojuholnik" a ujo Google mi nasiel vela stranok a diskusii. Tak som v jednej diskusii objavil aj Digimanii a Koalu. Okrem toho si myslim,ze je dobre nasavat informacie z viacerych zdrojov. Niekde to moze byt podane lepsie,alebo objavis k danej teme nieco naviac.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Aug 2010

For Rypicong: Koala je super. Jinak zdá se to zpočátku složitý, ale když pochopíš pár zákonitostí, tak zjistíš, že je to vlastně úplně jednoduchý

Nováček
    Registrace
    Sep 2011

no, když jsem začal prohlížet menu foťáku, tak mi trochu ztuhnul úsměv

Tak ale snad se to podá...

Jo, jinak díky všem za rady s výběrem foťáku.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Menu má X-T10 veľmi podobné mojej X-A1, takže ak máš nejaké otázky, sem s nimi

Inak čo sa týka držania, myslím, že Fuji sú robené len na jeden spôsob úchopu - ľavá ruka pod objektív a nesie celú váhu. V tejto polohe ovláda zoom a clonu na objektíve. Pravá ovláda foťák a naopak nenesie nijakú váhu, nie je tam na to dostatočný grip.

Pár typov:

- v menu si nastav základné veci iba raz a následne je všetko podstatné v rýchlom Q-menu (pri X-T10 je myslím aj nastaviteľné)
    - nefoť v plnej automatike, ale nastav si clonu aj čas na A, sleduj čo automatika volí a následne môžeš skúsiť voliť odlišné hodnoty tým, že otočíš clonové/časové kolečko inam
    - ISO si nastav na niektoré funkčné tlačítko, napríklad na prednom kolečku, zatiaľ ho môžeš nechať na Auto ISO v celom rozsahu 200-6400. Dôležitá vec ale je, že pre Auto ISO môžeš nastaviť minimálny čas, ktorý sa foťák bude snažiť udržať za slabšieho svetla. Týmto spôsobom môžeš ovplyvniť čas a súčasne ovládať clonu na objektíve bez toho, aby si fotil v manuálnom režime. Rozumné základné nastavenie je 1/60s, pre statické snímky môžeš ísť so stabilizovaným objektívom podstatne nižšie, pre výraznejší pohyb treba zase kratší čas.
    - doporučil by som začať ostriť v jednorázovom AF-S a zvoliť si jednobodové ostrenie. Na začiatok môžeš ostriť na stred a následne prekomponovať, ale dobré je sa následne naučiť predvídať kompozíciu a posunúť si ostriaci bod. Týmto spôsobom sa potom dá následne prejsť na kontinuálne AF-C. Pri jednobodovom ostrení je dôležité, aby bol cely bod vnútri objektu, na ktorý ostríš. Preto je dobré si nastaviť menšiu veľkosť bodu. Príliš malá veľkosť ostriaceho bodu, ale znižuje úspešnosť ostrenia. Pri X-A1 používam druhý najmenší.
    - doporučujem začať hneď fotiť v móde jpeg+raw. Aj keď možno nechceš hneď začať spracovávať rawy v pc, tak Fuji má veľmi pekný konvertor rawu vo foťáku (stlač Q pri prehliadaní). V ňom si môžeš vyvolať fotku znova a zmeniť parametre pre spracovanie (farebný profil, vyváženie bielej, korekcia expozície, tiene, jasy, saturácia, sila odšumovania, sila doostrovania, dynamický rozsah). Tak aj zistíš aké parametre Ti sadnú viac a môžeš si ich následne prednastaviť v Q-menu pri fotení. Ľudia typicky sťahujú silu odšumovania alebo zosvetľujú tiene, keďže dnešné foťáky vrátane Fuji majú dosť agresívne odšumovanie a prekontrastované snímky.

Nováček
    Registrace
    Sep 2011

super, díky moc za info. naštuduju a vyzkouším.

V sobotu letím do Říma, tak tam proběhne první testovací akce

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Aug 2010

Ohledně barevných filtrů, u fot'áků Fuji-X, nevím, jestli má taky někdy takovou zkušenost jako já, ale nějaký čas jsem řešil to, že při nastavení standartních barev (Provia), byly snímky někdy mdlé, bez barev, zašedlé.. při nastavení filtru živých barev (Velvia) pak mohou být snímky saturované až příliš, a mohou se na fotkách vytvářet ve stínech tmavé až černé plochy bez kresby. Takže filtr Živé barvy-Velvia byl příliš, Standartní-Provia - málo. Řešení je pracovat s Rawem. Nicméně, původně jsem se dočetl v jedné recenzi na X-T10 nebo X-E2, že fot'ák měl prohozené filtry Standartní-Provia za Nižší-Astia, a zjistil jsem, že moje X-E1 má tuhle chybu taky! Při volbě Standartní-Provia fot'ák ve skutečnosti volí nízkou saturaci (filtr Astia), pokud chcete z fot'áku dostat standartní barvy, je třeba nepochopitelně zvolit Nižší-Astia. Proč je to přehozené nevím, ale podle ilustračních fotek se zdá, že to tak mohl mít i testovaný kus tady na dm. Jpgy z Fuji z X-Trans jsou velmi kvalitní, pro nějaké dokumentární fotky naprosto bez problémů, raw má smysl hlavně co se týká rezervy ve stínech a světlech, ta je opravdu překvapivá, hlavně ve stínech

Strana 6 z 8 PrvníPrvní ... 45678 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Co zvolit namísto Nikon D5100 + 18-105
    Od Evok v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 11-05-2014, 13:38
  2. Jakou zvolit sluneční clonu?
    Od Lucy_m v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 18-04-2012, 20:36
  3. Co zvolit na krajinky?