Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompakty: Jak vybrat rychlý kompakt

Neregistrovaný (0)|12.9.2015 19:18
Tazatel: Alexandra

Znění dotazu: Dobrý den,potřebovala bych poradit s výběrem nového fotoaparátu cca do 10 000,-kč . Nyní mám Nikon Coolpix S8200 a chtěla bych nějaký lepší. Fotím jenom na auto a potřebuji fotit rychle za sebou a většinou mám každou druhou fotku rozmazanou, a taky fotím hodně v místnostech,kde jsou horší světelné podmínky. Taky budu chtít fotit vnoučka v pohybu. Vybrala jsem si tyto tři fotoaparáty:Sony Cyber Shot DSC RX100 -Panasonic LX7 a Canon G16 a potřebuji znát vaše názory,nebo pokud víte o nějakém lepším,tak prosím o vaše návrhy. Zatím bych byla ráda,kdyby fotoaparát fotil na auto za mě,ale časem bych se chtěla naučit si ho nastavit sama.Děkuji
Milan Šurkala (3381)|13.9.2015 20:14
Co se týče automatiky, tak bych vzal asi tu LX7. Ta je taková nejjistější. Každopádně rychlé sekvenční snímání a ostření v průběhu záznamu nejde s kompakty moc dohromady, takže je těžko říci, jak moc byste si polepšila. Obávám se, že i tady bude hodně snímků mázlých.
nephilim (353)|18.9.2015 15:37
[QUOTE=Milan Šurkala;39124]Co se týče automatiky, tak bych vzal asi tu LX7. Ta je taková nejjistější. Každopádně rychlé sekvenční snímání a ostření v průběhu záznamu nejde s kompakty moc dohromady, takže je těžko říci, jak moc byste si polepšila. Obávám se, že i tady bude hodně snímků mázlých.[/QUOTE]

Jak píše Milan Š., kompakty, zvláště pak ty do 10 tisíc, obvykle nepatří mezi přeborníky v sekvenčním snímání s průběžným doostřováním, ani v práci za nízkého osvětlení, které běžně panuje v bytech. V této cenové kategorii by se ale dal vybrat foťák, který by to zvládal s vyšší úspěšností. Jenomže to by jste musela začít s sebou "tahat" něco trochu většího. Větší nemusí nutně znamenat těžký. Těžší než stávající Nikon S8200 zcela určitě ano. To ale platí i v případě vámi vybraných tří modelů. Pokud by jste se pro něco takového rozhodla, tak právě v těchto dnech se vyprodávají zrcadlovky se setovými objektivy v cenách pod či těsně okolo 10 tisíc (Nikon, Canon, Sony). Navíc by jste se s takovým foťákem lépe odnaučila používat plný automat. Což je to, co píšete, že plánujete.
Určitě by se našel vhodný kandidát také mezi CSC foťáky (např. Sony Alpha A5000 + 16-50; OLYMPUS E-PL5 Double Zoom Kit Black 14-42mm + 40-150mm; možná ještě NIKON 1 J4 + VR 10-30mm PD-Zoom apod.), ale u nich, s výjimkou těch, které jsem uvedl, by bylo zapotřebí pro zakoupení nového přístroje navýšit rozpočet.