Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Digitální zrcadlovky: První zrcadlovka od Canon

Neregistrovaný (0)|20.9.2015 20:42
Tazatel: Markéta

Znění dotazu: Zdravím, po dlouhém přemýšlení jsem se rozhodla pořídit si svou první zrcadlovku. Doteď jsem fotila s ultrazoomem Canon powershot SX50 HZ, zoom je skvělý, ale dost mě u něj trápí omezení při horší světelnosti. Když je pod mrakem, v lese apod., tak to prostě není ono. Chtěla bych opět Canonka, ale nevím který typ by pro mě byl nejvhodnější, ohledně zrcadlovek jsem naprostý neznalec. Jsem sice pouze amatérka, fotím pro radost, hlavně zvířata (jak domácí tak divoká) nebo lidi se zvířaty občas krajinky, ale potrpím si na kvalitu. Přemýšlím, že bych pro začátek šla spíše do nějaké z druhé ruky, protože jako studentka mám docela omezené možnosti. Uvažuji zatím nad typem Canon EOS 450D a 500D. Jaký byste doporučili pro mé účely a na co si dát pozor?

Fotovýbava, které se dotaz týká: Canon EOS 450D
Canon EOS 500D
nephilim (353)|21.9.2015 08:06
Oba uvedené modely DSLR jsou už opravdu hodně "vousaté", ale pro naučení se pracovat s clonou a časem by měly stačit. Žádná hitparáda to ale nebude. Jejich výhodou je cena. Prodávají se skoro za hubičku. Nevýhodou rychlý nástup šumu, málo funkcí. Ovšem nahradit rozsah ohniskových vzdáleností SX50ky bude nesnadné, ba přímo nemožné. Určitě by bylo dobré ujasnit si jaký rozsah ohniskových vzdáleností je zapotřebí zachovat a podle toho si ujasnit kolik budou stát objektivy. Bylo by smutné skončit kvůli ceně u setového 18-55.