Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Přidání Ram do Notebooku

Bubima (13)|26.9.2015 16:06
Zdravím, mám takový problémek, dostal jsem od kamaráda starší a dost slabý notebook. Chtěl jsem si ho vozit na cesty a tak jsem zkusil nainstalovat do něho PS 6. Jelikož NB měl v sobě pouze 2Gb Ramky, program PS ukazoval dostupnou paměť 1664MB. Nechal jsem si doinstalovat další 2Gb paměti, netebook ukázal 4Gb Ram , ale PS ukazuje stále 1664MB. Program jsem přeinataloval, ale je to stejné. Nainstaloval jsem si zkušebně novější , ale je to stejné, hotnota je u všech vyzkoušených Ps stejná 1664MB. Neví někdo co s tím. Díky.
Milan Šurkala (3381)|26.9.2015 18:02
Jsou zde dva problémy:

1, Pokud máš 32bitový operační systém, tak ten nezvládne vyhradit jedné aplikaci více než 2 GB RAM.
2, Velikost této paměti se nastavuje v PS (PS neukazuje velikost RAM paměti obecně, ale velikost RAM paměti vyhrazené pro PS). Úpravy -> Předvolby -> Výkon. Pokud máš 64bitový OS, můžeš si to tam změnit.
Bubima (13)|26.9.2015 20:16
Díky, tak je to jasné. J
romana51 (311)|27.9.2015 08:20
Asi se to Bubima netýká, ale třeba to někomu pomůže. U ntb je ještě jedna nepříjemná věc proti stolním PC, že velikost RAM je silně omezena MB (čipsetem). V naději jak si urychlím ntb (HP ProBook 4740) který měl 6 GB RAM, přidáním 8 GB. Ale ouha, po dlouhých peripetiích jsem přes servis HP zjistil, že můj typ má pouze 8 GB maximum.
Proto pozor, nejdřív měř (zjisti předem) a potom vynalož peníz !! Nyní mám 4 + 2 RAM DDR3 volných, levně prodám případnému zájemci. Ještě - jedná o 1333 a 1600 MHz.
ka.mik1 (71)|28.9.2015 14:06
Tohle je hodně ošemetné. Sám jsem kvůli tomu prodal počítač. Měl jsem starší počítač s 2GB a základní deska podporovala 4GB. Jak tu psal pán nademnou nejde ani tak o samotný program, ale aby si paměti "sedly" s počítačem. To znamená, zda to deska podporuje a jakým způsobem (velikost a kombinaci jednotlivých modulů), zda je správný typ DDR, zda je správná frekvence a hlavně časování paměti CL. I přesto, že jsem tohle všechno splňoval, tak v ovládacích panelech a biosu počítač záhadně ukazoval maximálně 3GB, takže mohl být vadný i jeden slot, i to se stává. Neměl jsem na to nervy a u druhé várky pamětí počítač prodal. Potíž je v tom, že ikdyž se všechno splní i tak si nemusí starší paměti sednout s novějšími, natož tak s jiným výrobcem (ikdyž se může zadařit, ale starší se stejným čárovým kódem už se nedělaly), a tak bych musel kupovat celý nový komplet pamětí a starých se někde v bazaru zbavovat.. . U mne to bylo nerentabilní, protože se jednalo o starý počítač do 2 tisíc, s windows XP, který jsem tímto chtěl nahradit na WIN7, ale výkon na to s přehledem jinak měl.