Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Sony A58 vs Olympus OMD E-M5

monikash (5)|30.9.2015 18:16
Řeším dilema, který z těchto fotoaparátů vybrat. Fotím reportážní foto http://monikash.rajce.idnes.cz/ a mám možnost koupit jeden z těchto foťáčků (bazarových). Který byste si vybrali vy? Do teď jsem fotila s Olym E-420 a pak s E-520. Jenže už mě nebaví řešit šum při ISO 400 a více. Mám nastudované všemožné recenze a prohlédlé fotografie. U A58 se mi líbí grip, u OMD zase lepší displej (fotím přes hledáček) a možnost přes redukci využít stávající skla a blesk.
Sakini (1174)|2.10.2015 16:01
Pokud jde o to využít stávající vybavení, tak je to poměrně jasné. S E-M5 je možné využít 4/3 objektivy zcela i s autofokusem, což u zrcadlovek zdaleka nebývá obvyklé. Pokud by se u obou typů mělo spoléhat maximálně na odpovídající seťák, tak by to nebylo zase tak dokonalé. Ale jaké že to objektivy mají být ze zrcadlovky použity? Jinak u OM-D je velkou výhodou vynikající stabilizace, která se v interiéru hodí schopností udržet dlouhý čas a minimalizovat tak nutný šum. A58 má lepší ergonomii a větší senzor, ale nijak zvlášť nadprůměrný, a vyžadovala by nový systém objektivů, což u ony cenově nemusí být jednoduché. E-M5 pro dané potřeby bude solidním zastoupením zrcadlovky, pak už jde jen o to jaké objektivy se použijí.
gangleri (8)|5.10.2015 20:57
Sony a58 jsem používal asi rok a k olymu se můžu vyjádřit jen z běžně dostupných informací.S a 58 jsem byl spokojený a papírově jsou oba fotoaparáty hodně vyrovnané.Oba mají stabilizaci,tuším shodné rozlišení hledáku,pro olyho by mluvilo utěsnění těla (a o kousek menší velikost-ovšem je otázka zda spíše nepreferujete lepší úchop daný větším gripem a58).Porovnání obr.parametrů si na třeba dxo(nebo třeba digimanii) jistě dovedete vyhledat sama :-) .
Osobně bych se,jak už zde padlo rozhodoval s ohledem na to jaké máte v plánu použít objektivy.Pakliže můžete s olym použít bez omezení vaše stávající (nevím jaké to jsou ani kolik jich máte) bude to určítě jednodušší a levnější volba.Pakliže máte jen seťák mohla by ve prospěch sony mluvit asi větší nabídka bazarových skel (minolta,sony).Pokud jde o displej u a58 jsem jej skoro nepoužíval a skoro vše řešil pres hledák(mj.ale i proto že už se mi "zkracují ruce")
Ikdyž jsem byl s a58 spokojený asi by se mi (čistě subjektivně) hlavně pro menší velikost o kousek víc líbil oly.Pokud by jste chtěla vědět o a58 něco konkrétního klidně se ptejte......
monikash (5)|8.10.2015 18:35
Tak jsem nakonec šla do Sony. Skel k Olym mám sice hodně, ale za ten týden, co jsem odfotila se Sonym, tak mě překvapily snímky s ISO 3200. Minimum šumu a dalo se na ně i dívat. Velký grip se mi drží lépe než na OMD. A hlavně to vypadá víc "sexy"... U Olyho mi zase vyhovovalo přehledné Menu na displeji, kde byly velké chlívečky pro jednotlivá nastavení a zubatým kolečkem se daly přetáčet nabídky. U Sony je to jak na nějakém automatu. Prťavé a po stranách.
Sakini (1174)|8.10.2015 19:19
Větší senzor je větší senzor, teď ještě dobře zasklít - u dostupnějších objektivů od Sony dobře vybírat mají často značné výkyvy v kvalitě. Ale amatérský základ se dá pořídit za levný peníz, o bazarových Minoltách nemluvě.