Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Pravidla fotogalerie - nové pravidlo

Rellik (1136)|5.10.2015 15:28
Zdravím vespolek. Dovoluji si zahrnout do pravidel galerie, že je možno vkládat pouze fotografie, které mají určitou technickou kvalitu, kterou posoudí administrátor galerie. Pokud posoudí fotografii za technicky nekvalitní, nebo nicneříkající (nevím jak to líp napsat), tak ji má právo přesunout do fotoodpadu.
David H (225)|5.10.2015 15:56
Souhlas s Rellikem. + eliminovat blbce ( zamezit tomu, aby když jeden uživatel využívající 2 přezdívky je nakonec po právu zabanován, nemohl si vytvářet neustále nové a nové přezdívky a mstít se ostatním za to, že on sám je budižkničemu, toto je fotografický server a ne prostor pro řešení vlastních osobních problémů ), už i na toto téma padl návrh: hodnotit fotografie by mohli pouze uživatelé, kteří na fóru Digimanie napsali minimálně 2 příspěvky a jejichž profil je starý minimálně 8 dní. (tím myslím udělování počtu ***** )
3mir (5)|5.10.2015 16:45
Ano, zcela souhlasím :) :thumb
Sakini (1174)|5.10.2015 16:50
Proč ne, na fotografickém serveru to je na místě, udržovat určitou úroveň.
kultus (1295)|5.10.2015 17:08
Ja spis nesouhlasim, na jednu stranu se tahle cenzura muze zdat prospesna, na druhou stranu je to dvousecne. Kdo je admin a jakou ma zpusobilost, prax a vubec...posuzovat neci vytvory. Takovy Bubima ma tim padem utrum :D pritom se cas od casu i jeho fotkam dostane uznani v podobe hvezdicek. A co zacinajici fotografove, nekdo rekne ze jsou jejich fotky nicnerikajici, takhle bych klidne oznacil polovinu fotek, ktere atakuji prvni pricky nejoblibenejsich fotek. Uplne by stacilo to vic omezit, klidne i na tri snimky tydne. Sam si clovek rozmysli co uploaduje. Hlouposti upadnou v zapomeni, osobne mne to nijak neomezuje ci neirituje...kvalitu delaji lidi a jwstli se maji zavadet podobne pravidla neni neco v poradku i se samotnym servrem kdyz tady kazdou chvili ctu jaky byl odliv kvalitnich fotografu a co tady zbylo. Myslenka mozna dobre minici, praxe muze vsechno obratit. Blbci budou vzdyvky, ale tohle neni reseni.

PS: nezacneme vic cenzurovat i prispevky ve foru, treba zacatecnicke dotazy o koupe fotaku? Ty mne nekdy vytaceji mnohem vic ;)

PS2: i spatna fotka muze vest k budoucim dobrym vysledkum, cenzura jen odradi lidi co jim to zatim treba nejde. Zajimalo by mne co te k tomuhle hlasovani vede? Neco konkretniho?
David H (225)|5.10.2015 17:22
Kultus: myslím, že tady nejde o to, že sem občas někdo nahraje fotku začátečnické kvality. Každý jsme nějak začínali. Určitě by takové fotky neměly být mazány, je to navíc i možnost, jak se něco naučit, otevírá to prostor pro diskuzi co a jak udělat líp. Ale ted' jde o to, že to tady čas od času někdo zasype hnojem a nemá vůbec respekt k tomu, že existují nějaká pravidla, která ostatní dodržují, už to je bezohledné. Tento prostor přece nepatří tomu dotyčnému jedinci.
Rellik (1136)|5.10.2015 18:03
Měl bych řešení i na to smazání fotky. Nicméně by se do toho museli zapojit i zdejší uživatelé. Prostě do komentáře pod fotku napsat jednoduše například "Odpad", U které fotky by byly třeba 3 (nebo víc) "odpadů" tak by ji admin smazal...
kultus (1295)|5.10.2015 18:08
David H: I tak si myslim, ze celkove omezeni poctu fotek servru jen prospeje, protoze i "NEhnuj" fotek prumerne az podpumerne kvality, ktere se mazat treba nebudou je ted 3ks denne/hlavu...a jestli to ma projit je potreba to lepe formulovat kor kdyz je tady takove hlasovani. Co se tyce tech magoru, tak to taky spis resi celkove omezeni a mam na mysli automaticke omezeni. Ne to co tady je ted, ze si sem kdekdo muze dat (ikdyz sklidi pokarani) deset fotek naraz (jednu takovou akci uz mam za sebou) :-P na lidi se musi prisne. Kdyz se to neomezi, tak se stejne adminovi pridela prace v podobe trideni odpadu...proste zacatek konce.

Relliku: vim, ze to myslis dobre, ale kolik lidi ma tady chut a cas delat policajta. Vetsina to proste IMHO prolitne a co ho zaujme komentuje/hodnoti. Kdyz mam na to cas a naladu, tak nejakou s*acku skritizuji a zapojim se do odboje :) ale zajimaji mne prave pekne/zajimave/neotrele fotky na zbytek neni cas. Proto mne vetsinou nezajimaji ani neirituji. Tech fotek je na prohlizeni a hazeni do kose strasne moooc.
Dan7 (411)|5.10.2015 18:09
Nejdříve je potřeba eliminovat uživatele, kteří používají více profilů. Nebo případně si po banu založí nový profil a prudí dál. To se mně vůbec nelíbí.
kultus (1295)|5.10.2015 18:21
Jo Relliku, dnes jsem mel perny den az ted jsem videl co tady napachal AKMtrans, tak tohle samozrejme chapu :) a uz se budu opakovat, ale automatickym omezenim napr. 3 fotek na tyden by se takovy pako vystrilel za par minut a tyden by byl od nej klid. Za ten tyden by si i ten admin nasel cas se mu podivat na zoubek a zabanovat. A aby to nebylo jen jednostranne omezovani, system dobreho hodnoceni by treba mohl prinosnym clenum navysit pocet fotek za tyden, jen dalsi napad na motivaci kdyz uz se to tady tak rozjelo. Napsat nekomu, ze je blbec vetsinou cloveku ani nestoji za to, ale ohodnotit nokoho zajimavou tvorbu potesi obe strany. Nejsem Ajtickar takze nevim jake jsou moznosti boje proti temhle blbcum...
Rellik (1136)|5.10.2015 20:45
[QUOTE=kultus;39260]...automatickym omezenim napr. 3 fotek...[/QUOTE] To právě bohužel v současném stavu zdejšího systému není možné. Kdysi se to už řešilo i s Adminem, který dal právě tuto odpověď. No a tehdy i vznikla ta podmínka v pravidlech 3 fotek denně. Vím, že nikomu se nebude chtít komentovat snímek aby byl smazán. škoda, že tu nejsou funkce, které by automaticky zamezili vložení více snímků v rámci jednoho dne. Přitom na naprogramování k tomu stačí jednoduchá podmínka, která zkontroluje datum vložení posledního snímku uživatele a pokud je to stejný den, tak neumožní nové vložení. Nicméně tento systém, na kterém jedou tyto stránky neznám a tak nevím, zda by se to dalo vůbec nějak přidat.
Jinak boj proti takovým blbcům jak píšeš, je možný snad jen v tom, že ten blbec se dá na jeho kartě mezi ignorované. Tím už neuvidíš jeho suprčupr výtvory a ani případné komentáře u fotek normálních lidí (jdou nechat zobrazit)...
Škoda, že to není jako na jednom nejmenovaném "konkurenčním" webu. Tam je automatické omezení na 3 fotografie za den s tím, že pokud uživatel nahraje rovnou 3, tak další 3 dny nemůže nahrát žádnou. Pokud nahraje jen jednu, může další den nahrát další... V podstatě se dá říct, že je to 1 fotografie za den. To si pak kdekdo rozmyslí, zda na takovém servru bude nahrávat hrůzy typu "dodávka" a nebo opravdu vybere to co myslí, že je fakt v něčem vyjímečné a zaujme to i jiné uživatele... Řekl bych, že to takové mazaly odradí hned po nahraní těch 3 hrůz do začátku, když další 3 dny budou bezmocní... Ti chytřejší to možná vzdají hned a po zjištění, že to opravdu nejde se tam už nevrátí...
joeh (3352)|5.10.2015 22:13
Zbytočne to dramatizujete, inkriminované fotografie nevykazujú žiadne prvky násilia, protiľudskosti, protimorálke a podobne. Sú to len technicky a umelecky nezvládnuté cvaky.
renfits (35)|6.10.2015 10:30
Já se plně ztotožňuji s Rellikem, ve všech bodech, některé fotky by opravdu měl admin odstranit.
Někteří si to tady pletou s domácím albem.
rousini (738)|6.10.2015 11:23
Moje řešení spočívá v možnosti uploadovat jednu fotku denně. Maximálně 10 fotek za měsíc do celkového počtu 100 fotek, což je uživatelův prostr k prezentaci. Další fotky jen za cenu odstranění stávajících s dodržením pravidla četnosti uploadu. Uživatel s přínosem pro galerii by po nějaké době mohl dostat finální větší prostor (komise, admin, jen ne hodnocení, protože to si "kámoši" naklikají)

Jakékoliv schvalování by bylo náročné a hodnocení podle počtu zobrazení z mého pohledu taky o ničem, protože svého času, cca 3 měsíce zpět, tu byla nechutně natvrdo vyfocená roztažená číča a mělo to zobrazení až mě to hlava nebrala...

Ale na to by musela být chuť a síla s tím něco udělat. Třeba na téma rad při výběru foťáku jsem sepsal (samozřejmě že ne dokonalý) FAQ, ale buď si toho nikdo zasvěcený nevšim nebo není ta síla....
Pak se tu objevují dotazy v poradně se kterýma už nikdo nehodlá strácet čas
Karel Polívka (315)|6.10.2015 13:50
Nejde jen o to mít chuť s tím něco dělat, ale také o to, že zdejší SW (jehož nejsme tvůrci) má nějaké vlastnosti, a tedy i omezení. Každý SW se dá upravit, ale jelikož naši programátoři s ním nemají nic společného, bylo by to časově náročnější, což nemá smysl řešit, protože stávající engine už ani jeho vývojáři dále nerozvíjejí.

Než vlastní úpravy stávajícího enginu galerie od cizích vývojářů by bylo z hlediska vývoje smysluplnější vytvořit rozšíření našich vlastních webů, tedy magazínů. Výhodou by bylo, že bychom to mohli uzpůsobovat podle potřeby (šlo by o náš vlastní systém) a byl by přímo provázán se čtenářskými profily v našich magazínech, díky čemuž by byla možná i lepší propagace. Ano, určitě by měl v souhrnu výrazně méně funkcí, než jakými disponuje stávající engine, na druhou stranu plno z nich ani není využíváno a stále by bylo lepší mít méně funkcí, avšak udělané na míru našim potřebám a s možnostmi dalšího rozvoje. Ona toho galerie v zásadě nemusí umět zase tolik. Důležitější je, aby ten základ byl co nejlépe promyšlený, tzn. aby nebyla tak svazující omezení jako zde, kdy např. není možné zařadit 1 fotku do více sekcí.

Vzhledem k tomu, že galerie je pouze doplněk magazínu, to však musí počkat, až budou hotové věci s vyšší prioritou, které potřebuji od našich vývojářů. Teď vím, že minimálně příštích 6 měsíců na to časové dispozice určitě nebudou – to zároveň neznamená, že za půl roku se začne s vývojem nové galerie. A není to ani slib, že k tomu vůbec kdy skutečně dojde – vše je závislé na tom, jak bude pokračovat trend ve využívání webových služeb – tzn. něco takového musí dávat smysl, abychom se do toho pustili.

Prozatím jsem přidal 2 nová pravidla 1.5.10 a 1.5.11, viz oznámení v horní části galerie.

V nové sekci "Představení členů galerie" máte možnost se představit ostatním návštěvníkům. Na akci vytvoření nového tématu v této sekci bych rád navázal formulář s předdefinovanými poli, tzn. uživatel by vyplňoval několik polí s otázkami, které by mu pomohly strukturovat obsah sdělení - jeho prezentaci.
Strady (2)|6.10.2015 14:02
Já se svými "výtvory" bych do toho asi neměl kecat. Ale omezení na 3 fotky týdně má svá pro a proti. Na jiném fotoservru, kde toto omezení platí, jsou v některé dny vloženy třeba jen 2-3 fotky. Hodně lidí odešlo (nechalo si to znechutit různým napadáním), někdo zrovna nemá s čím se pochlubit a ti, kteří by měli, mají zase vyčerpaný limit. Ve výsledku tam často není co prohlížet. Všechno je to v lidech :)
Malý dotaz: Šlo by nějak udělat, abych se dozvěděl, když mi někdo poradí a ohodnotí fotku vloženou třeba před půl rokem? Zatím je musím jednu po druhé prohlížet.
kultus (1295)|6.10.2015 16:01
No, schvalovani profilu na zaklade predstavovani...ja nevim, ale prave takove elitarstvi ve stylu prijimani novych clenu do prestiznich klubu muze mit za nasledek uplny upadek. Kdyz jsem zacinal a nebylo to tak davno, vubec nevim cim bych se prezentoval a pochybuji, ze by mne nekdo schvalil a takovych lidi bude vic. Cloveka to pak spis odradi vubec neco zkouset. Zase tak bych to nehrotil ikdyz i to je napad :) tyhle servry jsou verejne, ale samozrejme je nutne mit urcita pravidla protoze lidi jsou zvirata, verim ze je tezke najit kompromis mezi svobodou a omezenimi. Spis bych delal casteji kontroly a cistky, pripadne poradil samotnym uzivatelum aby takove bomby fotek proste nabonzovali a hotovo. V galerii je sice vykricnim pro nahlaseni nevhodneho komentu u fotky, ale samotna fotka se myslim nahlasit neda (jestli lzu tak mne prosim opravte :)

Strady, nikdo nerika ze to maji byt prave 3 fotky tydne, byl to jen priklad. Klidne at je jich pet s tim, ze by bylo omezeno spamovani velkeho poctu fotek za den. A kdo si neco necha komentari znechutit, tak by mozna taky mel trochu dospet. Magori jsou vsude, s tim se neda nic delat, jen s tim pocitat. Problem je, ze se da dneska fotit s kdecim a proto je tech fotek hodne a malokdo se bude vsema zabyvat, hodnotit je nebo neco radit...k tvemu dotazu, taky bych to uvital.
Karel Polívka (315)|6.10.2015 16:21
[QUOTE=kultus;39269]V galerii je sice vykricnim pro nahlaseni nevhodneho komentu u fotky, ale samotna fotka se myslim nahlasit neda (jestli lzu tak mne prosim opravte [/QUOTE]
U fotky je možné pod jejím pravým dolním rohem kliknout na "Možnosti fotky" a zvolit "Upozornit moderátora".
kultus (1295)|6.10.2015 16:23
OK diky, tohle jsem fakt nikdy nemusel rozbalit :)
Strady (2)|6.10.2015 19:55
[QUOTE=kultus;39269]Strady, nikdo nerika ze to maji byt prave 3 fotky tydne, byl to jen priklad. Klidne at je jich pet s tim, ze by bylo omezeno spamovani velkeho poctu fotek za den. A kdo si neco necha komentari znechutit, tak by mozna taky mel trochu dospet. Magori jsou vsude, s tim se neda nic delat, jen s tim pocitat. Problem je, ze se da dneska fotit s kdecim a proto je tech fotek hodne a malokdo se bude vsema zabyvat, hodnotit je nebo neco radit...k tvemu dotazu, taky bych to uvital. [/QUOTE]

Jo, v tom s Tebou souhlasím.
David H (225)|6.10.2015 21:31
Dá se vymyslet ledacos prospěšného, ale když to stávající software neumožní, možnosti jsou omezené. Takže jednoduše, duplicitní profily, profily těch, co reagují vulgárně, neslušné příspěvky, fotky nevhodné k vystavení zde, toto vše nekompromisně mazat. Je trochu zbytečné nastavovat různá další omezení, když je tak jednoduché díky sw je obcházet. Prostě se to obejde a čeká se, co se bude dít. Tak se vymyslí další pravidlo, ale ono to stejně nefunguje, protože to softwarově není podchyceno. Bylo by dobré, aby se někde viditelně objevovaly jména nově příchozích, ale ono ne každý si zakládá profil kvůli galerii, ale třeba i kvůli fóru a diskusi nad fot'áky, tam pak představování se není důležité. A ještě jedna věc, aby se fotografie, které byly přesunuty na smetiště, už dále neobjevovaly na hlavní stránce, takhle se pouze přesunou např. ze sekce ''Dokument'' do sekce ''Skládka odpadu'', ale galerii bohužel hyzdí na první stránce dál.
David H (225)|6.10.2015 21:43
Teprve po napsání příspěvku jsem si přečetl dvě nová pravidla fotogalerie, jednoznačně přínosné :thumb
pas!k (173)|7.10.2015 12:24
Kde jinde ... nez na foru o fotografovani by melo byt jasne .. ze obsah te fotografie je daleko dulezitejsi nez jeji technicka kvalita (pokud jsem pojem "technicka kvalita" spatne pochopil tak se omlouvam). Ono je strasne tezky posuzovat fotky nekoho jineho to uz mi prijde lepsi napad to s tim odpadem .. ale asi by bylo dobry .. kdyby toto pravo bylo na strane nejakeho sestavene teamu lidi kde by byl vzorek lidi kde je jasny ze uz par fotek videli :)
joeh (3352)|7.10.2015 12:39
No, to sme tu už raz mali - team ľudí, ktorí rozhodovali, čo je pre nás vhodné. Team mal názov : Ustredný výbor Komunistickej strany Československa.
pas!k (173)|7.10.2015 12:41
Myslel jsem tim to .. ze ti tam ten odpad nenapise debil jen proto ze jsi mu zkritizoval nejakou fotku chapes ? :) Jinak me osobne je to sumak ..
joeh (3352)|7.10.2015 12:56
Vlastne máš pravdu, šumak.
Fotky umíš, pekné.
David H (225)|7.10.2015 21:18
[QUOTE=joeh;39297]No, to sme tu už raz mali - team ľudí, ktorí rozhodovali, čo je pre nás vhodné. Team mal názov : Ustredný výbor Komunistickej strany Československa.[/QUOTE]

Jako za vlády komunistů to není: není to jednohlasné, už jeden si dovolil být proti :)
joeh (3352)|7.10.2015 21:40
Ty brďo, fakt si jeden dovolil hlasovat proti. Mám značné podozrenie na užívateľa s nickom "joeh", oportunista jeden.
Passant (2)|9.10.2015 20:44
No nevím. Přidám se k názoru nicku " kultus " , řešit chronické vkladače omezením množství vkládaných fotek, to může mít vlív i na celkovou kvalitu galerie.
Osobně si myslím že vytváření nějaké "rady starších" je nonsens. Ostatné z jakého titulu bych měl mít já a vůbec my všichni, právo u nějaké fotky, či u autora otočit palec dolů.
Exekutivní funkci v galerii múže mít pouze majitel či provozovatel a tak je to správně.
My můžeme své subjektivní pocity nad tou kterou fotkou (ať už výhrady či chválu) napsat v komentářích pod fotkou. Popřípadě problém řesit s autorem ,pokud na to přistoupí.
Werny (2)|9.10.2015 21:27
zdar a sílu.....v pravidlech je, že musim přispívat i ve fooooru....nebaví mě psát, tak jen tento výblitek a ještě jeden a můžu hvězdičkovat hehehe v galerii....
joeh (3352)|9.10.2015 21:40
Jedna technická poznámka - niektorí experti prezentujú svoje fotky vo fotogalerii v rozlíšení 0,6Mpx, to je na dnešnú dobu tragedia. Z fototlačiarne/tiskárny vypadne fotka veľkosti poštovej známky, na fullHD monitore sa to v natíve zobrazí na 1/4 až 1/3 obrazovky, 4K telka ? No, minimálne 3-5 Mpx by to chcelo.
renfits (35)|9.10.2015 22:01
Joeh, ty fotky prezentují jenom na prohlížení, originál mají doma a jestli chceš tak jim napiš a požádej o zaslání v plném rozlišení, jestli je chceš použít pro sebe. Někdo si to nechá pořádně zaplatit, někdo ti to dá za symbolickou cenu ale zadarmo asi těžko. Každý má autorské právo na svou fotku a ne aby se někdo chlubil cizím peřím.......chapišto.
Dan7 (411)|9.10.2015 22:10
To si napsal dobře "prezentují", protože to spíš jako prezentaci beru. Nevím jak u ostatních, ale je to i z důvodu porušování copyrightu. Naše výtvory putují bez souhlasu autora na FB a po internetu až se tomu sám divím. Na jiném serveru je třeba znemožněno uložení fotky z internetu a tam pak vystavuji fotky v plném rozlišení.
Není problém si na přání vyžádat plné rozlišení a fotku si i případně koupit pro komerční využití. Což se i děje.

---------- Doplněno v 22:10 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 22:08 ----------

[QUOTE=renfits;39368]Joeh, ty fotky prezentují jenom na prohlížení, originál mají doma a jestli chceš tak jim napiš a požádej o zaslání v plném rozlišení, jestli je chceš použít pro sebe. Někdo si to nechá pořádně zaplatit, někdo ti to dá za symbolickou cenu ale zadarmo asi těžko. Každý má autorské právo na svou fotku a ne aby se někdo chlubil cizím peřím.......chapišto. [/QUOTE]

Než jsem dopsal příspěvek, tak si to ideálně popsal :) :thumb
joeh (3352)|9.10.2015 22:12
Ne-chapišto, nemožnosť stiahnutia fotografií bez súhlasu autora je predsa maličkosť. Skus si tie pidi fotky prohlížet na 4K telke, poťažne 4-15Mpx monitore.
pas!k (173)|9.10.2015 22:16
Jediny co s tim muzes udelat je to .. ukazat jim jak to udelat lip :)
renfits (35)|9.10.2015 22:20
Přesně tak, vzal jsi mi to z pera :)
joeh (3352)|9.10.2015 22:37
Asi takto /4Mpx/ :
hafan.jpg
pas!k (173)|9.10.2015 22:42
No vidis tak jim to kazdemu posli :)
kultus (1295)|10.10.2015 00:44
Tak nevim jestli bych bral vazne pindy od nekoho, kdo nema v galerii ani jedno foto. Imho je i XGA dostacujici jako nahled a pro posouzeni kvality fotky a pokud to neni extrem tak i TK fotky. Jestli chces plne rozliseni, na vyzadani... jeste by mne zajimalo kolik lidi ma doma 15Mpx monitor :D dobra fotka bude dobra i na malem rozliseni, staci se podivat na tipy pro upload :-P
joeh (3352)|10.10.2015 08:36
kultus, pre teba to platí dvojnásobne, 0,49Mpx maličký obrázok neni fotka. A neprekrúcaj fakty ako sa ti práve hodí. Nenapísal som nič o plnom rozlíšení ale 3-5Mpx. Zobrazovače boli spomenuté v rozsahu 4 až 15Mpx.
pas!k (173)|10.10.2015 08:57
kdyz vemu v potaz velikost galerie .. a to .. ze asi nikdo tu neni povinen delat obrazky tak aby ty ses na ne mohl pohodlne podivat na nejake televizi .. neni mi uplne jasne .. ceho tim brekotem chces vlastne dosahnout ? :)
joeh (3352)|10.10.2015 09:32
Zvýšiť technickú kvalitu foto v galerii. Dneska máme rozlíško foťákov priemerne 18Mpx, ale do galerie vešajú niektorí jedinci 3% originálu, včetne teba "pas!k".....
pas!k (173)|10.10.2015 10:11
Takze do 100mb galerie mam dat 50 mb tiff abych uspokojil 2% lidi kteri si prohlizi galerie pres tv ? :D
joeh (3352)|10.10.2015 10:21
Tiff neni povolený, takže ho tam nedávaj. Bude stačit .jpg cca 2MB, to máš na 50 fotografií.
kultus (1295)|10.10.2015 10:49
[QUOTE=joeh;39376]kultus, pre teba to platí dvojnásobne, 0,49Mpx maličký obrázok neni fotka. A neprekrúcaj fakty ako sa ti práve hodí. Nenapísal som nič o plnom rozlíšení ale 3-5Mpx. Zobrazovače boli spomenuté v rozsahu 4 až 15Mpx.[/QUOTE]

CO meles? CO prekrucuji? Ses opet k smichu! Brecis tady a kritizujes autory, pritom nemas v galerii jednu-jedinou fotku. Mas doma 15Mpx zobrazovac nebo nekdo tady? Vetsinu lidi tady zajima obsahova hodnota fotek a ne TK, ktera se vetsinou kritizuje az v zoufalych pripadech. Nezda se mi, ze by nekdo pindal, ze jsou me fotky prilis male...doporucuji se venovat tematu a neodbihat zbytecne pryc kdyz uz k tomu nemas co rict. Technicky kvalitnich ostrych fotek, abys na nich mohl o......t pri telce ti muzu poslat hafo. A co to vypovida o mych fotografickych schopnostech? Vubec nic, mam fotak se schopnym objektivem a pri 20Mpx udelam 4-5Mpx zmenseninu jak britva. K cemu se ptam? Prave v dnesni dobe je nejsnadnejsi udelat technicky dokonalou fotku a i proto je galerie tam kde je, dnes je kazdy fotograf. Mam pocit, ze tebe spis nez obsah, motiv fotky nebo samotne foceni zajima jen obrazova kvalita a samotna technika. Az budes mit v galerii nejake to foto, na ktere se bude dat aspon koukat, tak te mozna nekdo bude brat vazne :D do te doby jen prihlizej na fotky jinych a zbytecne se do toho nestarej...nebo jinak zaloz si na to vlastni vlakno, nejlepe s hlasovanim. Az bude v pravidlech minimalni px rozmer kratsi strany, nemam problem se prizpusobit.
joeh (3352)|10.10.2015 10:56
Trafená hus zagágala...však kultus...Prečítaj si svoje príspevky v iných vláknach na tému rozlíšenia fotografií.
kultus (1295)|10.10.2015 11:04
Tak to vis, clovek postupne roste :) nerikam, ze neni rozliseni a kvalita dulezita. Tobe je ale kvalita mych fotek v galerii k nicemu, ja ji potrebuji pro tisk na papir, platno, prezentaci na projektoru. A to je rozdil, na tobe mi nezalezi! Na prezentaci pro sve blizke ANO. Nejsem povinen ti poskytovat sve fotky ve vyssim rozliseni. Smir se s tim a nebrec uz...radeji bez nafotit neco do galerie. A jestli nekomu vadi mi zajicci, kteri jsou kvuli vetsimu vyrezu ne tak kvalitni, ale bylo to poprve co se mi povedli vyfotit, rad je smaznu.

Jinak, jsem zahlasoval proti navrhu (ikdyz je to s vysvetlenim admina prozatim zrejme pase) v puvodnim zneni, nicmene nemam problem podporit jinou lepe promyslenou aktivitu. Zmeny to uz tady urciite chce.
joeh (3352)|10.10.2015 11:12
[QUOTE=kultus;39383]Tak to vis, clovek postupne roste nerikam, ze neni rozliseni a kvalita dulezita.[/QUOTE]

... a vovovotom to je
kultus (1295)|10.10.2015 11:29
Neboj taky te to prejde, jen musis min brecet a vic fotit, teprve pak zjistis vo cem to je...
joeh (3352)|10.10.2015 11:37
No vida kultus, celý jeden rok som ti hučal do hlavy - neplač a bež fotit... Mám z teba radosť, dal si si poradit...