Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Zobrazené výsledky: 1 až 7 z 7

Téma: Nikon d3200

Nováček Avatar uživatele renfits
    Registrace
    Nov 2011
    Fotografií
    1

Mám jeden dotaz, na který jsem nenašel zatím nikde odpověď. Při čištění obrazového snímače by měl nikon d3200 čistit vibracemi.
    V hledáčku mi bliká nápis b5y tak jak je napsáno v návodu, ale není nic slyšet ani cítit nějaké vibrace.
    Nemělo by být něco slyšet? Nebo to čistí úplně potichu. Kdo mi poradí jak to pracuje u vašeho nikonu D3200.

Díky za odpověď
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Aug 2010

Cítit to není, fot'ák není vibrátor

Registrace
    Nov 2011
    Fotografií
    1

A to víš, nebo si to myslíš, že nevibruje.To vím že není vibrátor, ale něco by to mělo dělat ne. Čistí to přece vibracemi, tak aspoň nějaký náznak bzučení nebo něco. Když se nic neděje tak to ani nečistí.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Neviem ako je to pri Nikone, ale pri Fuji a Panasonicu je to počuť - je treba úplné ticho a je to skôr také jemné pískanie. Tie vibrácie sú zrejme vysokofrekvenčné, takže ide o niečo na rozhraní ultrazvuku.

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Sakini
    Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

Oklepává se prach z filtru před senzorem pomocí velice rychlých ultrazvukových vibrací, takže pokud máš sluch jako sova můžeš to zaznamenat, u Nikonu jsem to nikdy neslyšel ale ani jsem se o to popravdě nepokoušel. Ono to je dost rychlé a skoro mimo slyšitelné spektrum, takže neočekávej nějaký výrazný zvukový efekt.

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Dan7
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    679

Tak přiložit foťák k uchu a vyzkoušet . Celkem to slyšet jde. Co jsem měl Nikony a Samsung tam bez problémů takové krátké tiché "bzzzzzz". Teď u Canonu je to méně výrazné.
    Ještě takový tip. Pokud se vám zdá, že to moc nefunguje a zlobí vás něco na senzoru. Tak zkuste přes menu spustit to čištění několikrát za sebou. Třeba to pomůže. Takové to čištění při startu je velice rychlé.

Registrace
    Nov 2011
    Fotografií
    1

Díky všem za odpovědi, zkoušel jsem přiložit k uchu, jak psal Dan7 a opravdu to slyšet je.

Podobná témata

1. Reakcí: 158
    Poslední příspěvek: 17-02-2015, 22:25
  2. Nikon D3200 vs Canon EOS 1200D
    Od typfoto v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 15-09-2014, 19:23
  3. Nikon d3100, d3200 nebo d5100?
    Od DonyCZ v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 37
    Poslední příspěvek: 08-09-2014, 19:06