Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Nikon d3200

renfits (35)|6.10.2015 22:28
Mám jeden dotaz, na který jsem nenašel zatím nikde odpověď. Při čištění obrazového snímače by měl Nikon d3200 čistit vibracemi. V hledáčku mi bliká nápis b5y tak jak je napsáno v návodu, ale není nic slyšet ani cítit nějaké vibrace. Nemělo by být něco slyšet? Nebo to čistí úplně potichu. Kdo mi poradí jak to pracuje u vašeho Nikonu D3200. Díky za odpověď.
David H (225)|6.10.2015 22:31
Cítit to není, fot'ák není vibrátor ;)
renfits (35)|6.10.2015 22:39
A to víš, nebo si to myslíš, že nevibruje. To vím že není vibrátor, ale něco by to mělo dělat ne. Čistí to přece vibracemi, tak aspoň nějaký náznak bzučení nebo něco. Když se nic neděje tak to ani nečistí.
kolyy (1542)|6.10.2015 23:32
Neviem ako je to pri Nikone, ale pri Fuji a Panasonicu je to počuť - je treba úplné ticho a je to skôr také jemné pískanie. Tie vibrácie sú zrejme vysokofrekvenčné, takže ide o niečo na rozhraní ultrazvuku.
Sakini (1174)|7.10.2015 12:57
Oklepává se prach z filtru před senzorem pomocí velice rychlých ultrazvukových vibrací, takže pokud máš sluch jako sova můžeš to zaznamenat, u Nikonu jsem to nikdy neslyšel ale ani jsem se o to popravdě nepokoušel. Ono to je dost rychlé a skoro mimo slyšitelné spektrum, takže neočekávej nějaký výrazný zvukový efekt.
Dan7 (411)|7.10.2015 18:30
Tak přiložit foťák k uchu a vyzkoušet :). Celkem to slyšet jde. Co jsem měl Nikony a Samsung tam bez problémů takové krátké tiché "bzzzzzz". Teď u Canonu je to méně výrazné.
Ještě takový tip. Pokud se vám zdá, že to moc nefunguje a zlobí vás něco na senzoru. Tak zkuste přes menu spustit to čištění několikrát za sebou. Třeba to pomůže. Takové to čištění při startu je velice rychlé.
renfits (35)|7.10.2015 20:23
Díky všem za odpovědi, zkoušel jsem přiložit k uchu, jak psal Dan7 a opravdu to slyšet je.