Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Super Refocus

joeh (3352)|13.10.2015 23:13
Zaujímavá, veľmi jednoduchá aplikácia na simulovanie malej hlbky ostrosti od effectmatrix. Hodí sa na úpravu foto z prístrojov s malými snímačmi http://www.effectmatrix.com/mac-appstore/add-focus-to-photos.htm
Untitled.jpg
joeh (3352)|14.10.2015 00:09
druhá :
Untitled 2.jpg
Cejpatka (220)|14.10.2015 10:11
Sorry, ale to nepřirozené rozpatlání je hrozné...
joeh (3352)|14.10.2015 11:18
[QUOTE=Cejpatka;39462]Sorry, ale to nepřirozené rozpatlání je hrozné...[/QUOTE]

Treba sa pohrať s nastrojom vľavo hore, program generuje 4 typy rozostrenia vpravo v okne exportu.
joeh (3352)|14.10.2015 11:26
Cejpatka - tie rozmazané detské rúčky ti vadili, áno, dá sa to lepšie :
vylepšený.jpg
pas!k (173)|14.10.2015 11:33
Naprosto to zabiji prostor v te fotce a na prvni pohled je to neprirozeny.. i na druhy ..
joeh (3352)|14.10.2015 11:39
pas!k, a prvá fotka ?
pas!k (173)|14.10.2015 12:28
[QUOTE=joeh;39468]pas!k, a prvá fotka ?[/QUOTE]

fakt se na to musis ptat ? Neprijde ti divny ze to dite ma ostrou ruku a o milimetr dal naprosto rozmazanou bundu ? Na svem xxxl zobrazovacim zarizeni bys to mel videt daleko lip nez ja :)
joeh (3352)|14.10.2015 12:39
Prepáč, že som sa pýtal.
kultus (1295)|14.10.2015 13:31
Je to hruza, strasne neprirozene...hrat se s tim dve hodiny aby to aspon nejak vypadalo, to snad ani nestoji za to. To uz udelam lepsi praci v LR s obyc stetcem, proste ta cara rozmazani pod rukou toho decka... Jestli se to nekomu libi neberu mu to, ale tohle musi riznout do oka i naprosteho laika->permanent damage ;)

PS: ta prvni fotka to uz je uplny fail, ostre decko a naprosto rozmazany predek kone...takhle fakt nee.
pas!k (173)|14.10.2015 14:23
[QUOTE=joeh;39470]Prepáč, že som sa pýtal.[/QUOTE]

Tak omlouvat se nemusis .. jsem si nebyl jistej jestli to nemyslis jako legraci :) Je to fakt hrozny.
kultus (1295)|14.10.2015 15:05
Mne by zajimalo jestli to fakt hodlas pouzivat, nebo je to dalsi nepovedeny vtipek...pak bych rad videl nejake vysledky...
joeh (3352)|14.10.2015 16:31
kultus, áno budem to používať na fotky z prístrojov s pidičipom - mobil, kompakt a UZ s jednopalcom. Zrkadlom fotím do .RAW a má to veľký snímač / malú hlbku ostrosti, tam je to zbytočné, kontraproduktívne.
Samozrejme i to sa treba naučiť. Zbytočne netrep o dvoch hodinách práce, je to otázka desiatok sekúnd až niekoľko minút.
P.S. Ešte mám nejaké body, poslúž si, ty to predsa rád....ale pozor - krádež je krádež...
kultus (1295)|14.10.2015 16:51
[QUOTE=joeh;39475]Zbytočne netrep o dvoch hodinách práce, je to otázka desiatok sekúnd až niekoľko minút.[/QUOTE]

Taky to tak vypada :D ani uspora casu pri PP to neomluvi. Az se to budes ucit a zjistis, ze to moc dobre nejde stravis na tom ty dve hodiny a porad to bude vypadat blbe...radeji bych sebou tahal to zrcadlo klidne i za cenu snizeni komfortu. Anebo dalsi bonusova rada: "az budes zase v lese, bez dal od fotografovaneho objektu a poradne zazoomuj" ziskas malou HO. To je co?

[QUOTE=joeh;39475]P.S. Ešte mám nejaké body, poslúž si, ty to predsa rád....ale pozor - krádež je krádež...[/QUOTE]

Snizeni reputace neni kradez, ale jedina legitimni moznost subjektivneho hodnoceni tveho chovani na foru. Vidis a uz zase brecis, ale diky za nabidku nekdy jindy.
joeh (3352)|14.10.2015 17:13
kultus - citujem : "Anebo dalsi bonusova rada: "az budes zase v lese, bez dal od fotografovaneho objektu a poradne zazoomuj" ziskas malou HO." koniec citátu.
Budeš tej lásky a prezradíš mi, kde na mobile najdem zoomuvací čudlík ?
pas!k (173)|14.10.2015 18:06
[QUOTE=joeh;39477]kultus - citujem : "Anebo dalsi bonusova rada: "az budes zase v lese, bez dal od fotografovaneho objektu a poradne zazoomuj" ziskas malou HO." koniec citátu.
Budeš tej lásky a prezradíš mi, kde na mobile najdem zoomuvací čudlík ?[/QUOTE]
Prsty od sebe :) tedy pokud máš mobil z tohoto století :))
kultus (1295)|14.10.2015 19:48
I podprumerne inteligentnimu cloveku by doslo, ze to bylo mysleno pro kompakt a UZ, ale Joeh si vybral mobil. To je uz opravdu k zamysleni.
joeh (3352)|14.10.2015 20:21
[QUOTE=kultus;39479]I podprumerne inteligentnimu cloveku by doslo, ze to bylo mysleno pro kompakt a UZ, ale Joeh si vybral mobil. To je uz opravdu k zamysleni.[/QUOTE]

kultus, podpriemerná inteligencia by ma dosť ospravedlňovala, nemyslíš ? Po svete behá plno hlupákov.
joeh (3352)|15.10.2015 12:43
[QUOTE=pas!k;39478]Prsty od sebe :) tedy pokud máš mobil z tohoto století :))[/QUOTE]

Obávam sa, že digitálny zoom DOF nemení...
pas!k (173)|15.10.2015 12:50
[QUOTE=joeh;39481]Obávam sa, že digitálny zoom DOF nemení...[/QUOTE]
To nikde netvrdím.. hledal si čudlík a já ti v tom jen chtěl udělat jasno
kultus (1295)|15.10.2015 13:17
[QUOTE=joeh;39480]kultus, podpriemerná inteligencia by ma dosť ospravedlňovala, nemyslíš ? Po svete behá plno hlupákov.[/QUOTE]

To urcite ano, ted uz aspon vime s kym mame tu cest ;) diky za objasneni...

...a kdy se tedy muzeme tesit na dalsi skvosty tve prace v programu na upravu HO? Uz vis co mas radeji delat s kompaktem a UZ tak z mobilu?
joeh (3352)|15.10.2015 14:00
kultus, za to, že mi to pomaly páli nemám nárok fotografovať ? Nemám právo prispievať do diskusie ? A ty máš právo kradnúť body mentálne slabšiemu jedincovi ?

K aplikácii Refocus - v prílohe je ukážka fotky z mobilu. Na originále je celá plocha ostrá, po aplikovaní filtra typ II dosiahneme jemne máznuté pozadie :
Unt 1.png
pas!k (173)|15.10.2015 14:29
Bud to spatne delas nebo to nefunguje spravne .. problem je ze ten soft nikdy poradne nerozezna kde mazat a kde uz ne .. v tomto pripade narazim na vlasy u te slecny vpravo .. blur filtrem a jendou maskou v ps nebo prechodakem v lr doshanu imho vzdycky lepsiho vysledku protoze jsemschopen korigovat dle barev .. lokalne stectem atd atd .. tak proc se trapit nejakou aplikaci ?
joeh (3352)|15.10.2015 15:59
Refocus je jednoduchá apka, nemá suplovať Photoshop a iné grafické monštrá. Je určená ľuďom, ktorí fotia prevažne mobilom, prípadne iným pidičipom. Bežný amatérsky fotograf sa bude ťažko babrať s vrstvou, maskou atd. Jednoduchosť, rýchlosť, dostupnosť, to sú atribúty menovanej aplikácie.
kolyy (1542)|15.10.2015 16:27
Problém vidím v tom, že jednoducho, rýchlo a dostupne sa všetko robiť nedá. A rozmazané pozadie mi príde ako jedna z tých vecí. Na vierohodné podanie je potrebná informácia o hĺbke a tá proste chýba. Možno ju môže nahradiť skúsené ľudské oko, ale potom je to babračka a osobne aj tak príliš v spoľahlivý výsledok neverím.

Na veľkej hĺbke ostrosti nevidím v princípe nič zlé, iba chýba jeden z nástrojov kompozície, ktorý sa môže nahradiť aj inak. Takže podľa mňa radšej vierohodné fotky, aj keď je to z mobilu. Alebo si vziať príslušný nástroj, t.j. niečo s veľkým senzorom.
kultus (1295)|15.10.2015 17:06
Kolyy vidim to stejne, kdyz uz mam stravit tolik casu na takove uprave at to vypada aspon trochu realne. Udelat to rychle je sice pohodlne, ale taky tak to vypada, opravdu radeji neupravenou fotku, ktera nenadchne ale ani neurazi. Od mobilni fotky snad malokdy cekam vic.

Joehu, co ti ty body tak trhaji zily? Nebrec a radeji udelej neco abych ti je vratil zpet :) proti mentalne slabsim vubec nic nemam,prave naopak a nikde jsem nepsal ze nesmis prispivat nebo fotit, to si si zase jen ty domyslel, si vztahovacnejsi nez zenska. Opravdu nech to uz tak a radeji se bez hrat s novym programkem...snad z tebe pak vypadne i neco hodne pochvaly...
joeh (3352)|15.10.2015 17:15
od kultus : "Joehu, co ti ty body tak trhaji zily? "

Je to krádež a kradnúť sa nemá...
Tak ma to učili v škole. Teba to strejdo neučili ?
pas!k (173)|15.10.2015 21:06
Jsem ti ted jeden pridal .. a uz nebrec :)

Asi takto .. pokud clovek bude focenimyslet vazne .. podridi tomu techniku nebo se bude snazit fotit to na co techniku ma .. vzdycky bude lepsi fotka bez male hloubky ostrosti kde se neco bude dit .. nez paskvil .. kde na prvni pohled bude jasny z etu fotku nedko dokurvil podobnym udelatkem ..
joeh (3352)|15.10.2015 21:44
pas!k - ďakujem za RB, bohužial tu ide o princíp - vrátit má ten, kto ukradol.

Čo sa týka filtrov, dneska sú veľmi populárne, nemusí každá fotka prísne dodržiavať realitu, je to moc fádne. Samozrejme je to vec vkusu. V prílohe je fotka s použitím ČB filtra a pridaním zrna, s realitou to má pramálo spoločného, no mne sa vidí lepšia ako originál :
DSC00620.jpg
pas!k (173)|16.10.2015 07:09
Ale je rozdil pouzit filtr ktery fotce pomuze .. a filtr ktery ji uskodi .. a kazdy filtr .. ktery na fotce udela neco.. co na te fotce vytvori vec .. ktera bude viditelna ze tam nepatri tu fotku znehodnoti
joeh (3352)|16.10.2015 07:57
Iste, s tým súhlasím.
kultus (1295)|16.10.2015 08:54
[QUOTE=joeh;39492]pas!k - ďakujem za RB, bohužial tu ide o princíp - vrátit má ten, kto ukradol.

Čo sa týka filtrov, dneska sú veľmi populárne, nemusí každá fotka prísne dodržiavať realitu, je to moc fádne. Samozrejme je to vec vkusu. V prílohe je fotka s použitím ČB filtra a pridaním zrna, s realitou to má pramálo spoločného, no mne sa vidí lepšia ako originál :[/QUOTE]

Vratim az k tomu bude duvod...zatim jsem ho nenasel.

...co se tyce filtru, CB proc ne. Kolikrat mi to zachranilo fotku, kdyz uz byly barvy uplne mimo nebo mi dosli napady co s fotkou. Ale to zrno, opet kdyz se to neumi akorat to zmrsi fotku. Tady to spis nez stara kinofilmova fotka vypada jako spatne postprocesovany zasumeny obrazek z mobilu.
joeh (3352)|16.10.2015 19:52
kultus, si zlý, ale nevadí, oplatím sa dobrým skutkom - príjmi darček - fotografiu, ktorú určite poznáš. /body nekradnem/ Tebe ju venujem v špeciálnej ČB edícii s citlivým pridaním filmového zrna :
babizna.jpg