Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Koupě zrcadlovky pro začátečníky

flash_Cze (1)|26.10.2015 11:18
Zdravím, poslední dobu uvažuji o zrcadlovce, ale absolutně nemám tušení kterou bych si měl pořídit. Si ce jsem se díval na recenze, ale pořád si nevím rady možná když vám popíši co bych chtěl od zrcadlovky, tak mi doporučíte nějakou. Takže rád bych fotil přírodu (mám v plánu odcestovat do Japonska) takže panorama, objekty, makro (jídlo) osoby, atd. Dále k čemu bych využíval zrcadlovku by byla k natáčení videí (příklad: sportovní akce) u toho natáčení bych chtěl mít lepší kvalitu. Váha zrcadlovky mě nějak neomezuje.
Jinak co jsem se díval na internetě, tak jsem našel tyto zrcadvloky:
1. Nikon D5500
2. Nikon D3200
3. Canon EOS 600D

A pak mě zajíma jaké příslušenství si pořídit zde nemusíte psát stačí nějaký odkaz nebo rady kde hledat. Pak jaký máte názor na koupi zrcadlovek z ebay.com protože ceny jsou tam o dost nižší. Předem moc děkuji!
Milan Šurkala (3381)|26.10.2015 21:55
To video plánuješ natáčet laicky (na automatiku, automatické ostření,...) nebo si s tím hrát ručně? Protože jestli chceš, aby ti to zrcadlovka dělala sama s dobrou kvalitou, je většinou lepší volbou CSC nebo SLT. Na to, co píšeš, bych bral spíše třeba Sony A58 (docela přijatelné makro i se seťákem), podstatně lepší video než u běžných zrcadlovek, automatické skládání panoramat... U toho sportu ale záleží, jaký budeš potřebovat zoom, základní seťák ti asi stačit nebude.
Dan7 (411)|27.10.2015 10:04
Z e-bay mám dobré zkušenosti, ale nechtěl bych řešit nějaké případné reklamace. To si radši u zrcadlovky i dražších objektivů připlatím. Ale kupoval jsem přes e-bay za levno třeba pancake 40mm pro Canon.
DMazos (2)|27.10.2015 17:53
Ahoj, no ona je otázka jestli začínáš s focením nebo už člověk něco odfotil na lepší kompakt, ale zatím neznáš zrcadlovkou. Jestli začínáš úplně, šel bych do Nikon D5500, protože ten čip je fakt solidní a celkově je to dost muziky za solidní peníze. Ale jestli už máš nějáké zkušenosti s focením, hledal bych o třídu jinde.
Bukovec (132)|27.10.2015 20:04
No ale tazatel chce vše do 15000 a přitom už má vyhraněný styl. Souhlasím však, že D5500 je super strojek a ten seťák do začátku také není žádný průšvih... ovšem na pancak 1.8 to nemá...
Ghork (13)|2.11.2015 08:11
Osobně bych se taky přikláněl k D5500, asi v tomhle setu: http://www.aaron.cz/produkty/nikon-d5500-18-105-vr. Jako seťák je ta 18-105 povedený kousek.
Jinak konkrétní typy focení (makro, krajina atd.) pak vyřešíš různými objektivy.
A co se týče nákupu přes e-bay, vidím to podobně jako Dan7. Tzn. měl bych tam strach z reklamací. Proto jsem tam zatím bral maximálně různé filtry. Foťák i objektivy zatím kupuju jen u nás. Sice to stojí o pár tisíc víc, ale nemusím se tolik bát reklamace a všechno si navíc v klidu vyzkouším přímo na pobočce.
pepavasa (4)|4.11.2015 13:13
Taky bych v tomto případě volil CSC