Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Software: Redukce mlžného oparu

Neregistrovaný (0)|5.11.2015 11:06
Tazatel: Honza

Znění dotazu: Jistě to znáte - když fotíte krajinu, tak objekty v dálce jsou desaturované, nekontrastní, do modra, ... A otázka je, jak dodatečně (editací na počítači) tohle v rámci možností odstranit. Je mi jasné, že dokonalé to nebude. Jaké nástroje a postupy úprav používáte? Nebo jak se tomuto problému říká anglicky, abych zkusil pohledat nějaké tutoriály?

Fotovýbava, které se dotaz týká: Netýká se žádné konkrétní fotovýbavy. Jde o obecný problém, i když pochopitelně u kvalitní fotovýbavy je možnost editace fotek větší.
joeh (3352)|5.11.2015 13:05
V Adobe Lightroom 6 je to pod názvom "dehaze" :
Dehaze.jpg
kultus (1295)|5.11.2015 14:17
Na ten dehaze jsem se vyprdl...nikdy jsem nedosahl zadanych vysledku. Na tohle pouzivam spis gradialni filtr (nebo jak se tomu nadava). Pro citlivejsi doladeni kontrastu jich dam nekolik a postupne pridavam-ubiram kontrast a clarity nekdy i ve spojitosti s lokalnou zmenou WB. Na mensi objekty (ostrovy a pod.) pouzivam pak v LR lokalni upravy stetcem, je to drbacka tak to absolvuji jen na fotkach, na kterych mi opravdu zalezi. Urcite jsou i lepsi nastroje zejmena v PS, ale na to jsem uz liny se hrat s vrstvama a neco se ucit.
joeh (3352)|5.11.2015 15:17
Funkcia Dehaze obsahuje filtre Gradient i Radial v presetoch + kombinácie. Nemyslím vpravo dole v úpravách, ale v nastaveniach podľa prílohy :
Manuálne je to na nervy.
dehaze g r.jpg
pas!k (173)|5.11.2015 22:00
Dehaze je super navíc od poslední verze lr lze používat lokálně štětcem nesmí se to jen prehanet.. Často to kombinuji s lokální úpravou teploty barev abych se zbavil modrého nádechu plus kombinace nástroju z vivezy..
slanyv (2)|7.11.2015 17:57
Souhlasím s "pas!k". Dehaze používám taky tak.
joeh (3352)|7.11.2015 20:54
Pluginy Gradient a Radial sú zdarma, značne to rozširuje možnosti základnej funkcie Dehaze.
pas!k (173)|9.11.2015 18:59
Zrovna delam fotky z nedelniho zavodu .. a nektere si o dehaze primo rikaji .. tady na te je pridano trochu kontrastu a dehaze to krasne procisti ..
[ATTACH=CONFIG]1725[/ATTACH]

PS foceno na plnou diru ... modri vedi :)
dehaze.jpg