Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Mám dotaz ohledně koupi set deštníků nebo set softboxu.

sebyk (1)|11.11.2015 08:21
Dobrý den potřebuji poradit fotím portréty a chci si koupit lepší osvětlení. Budu fotit v tělocvičně a nevím,, zda si mám koupit Trvalé světlo set deštníků nebo set softboxů. Mám v tom nějaký chaos, a nechci toho litovat, že bylo nakonec lepší koupit něco jiného a potřebuji poradit. Poradíte mi prosím někdo? Děkuji Šebková
Vierzbowski007 (118)|7.1.2016 21:45
Dobrý den, doporučuji se pokud možno trvalým světlům vyhnout. Není to pro fotografii to pravé ořechové. Spíše jsou to taková šidítka a navíc mohou přinést více škody než užitku, pokud použité zářivky nemají pokryté celé barevné spektrum. I ty nejlevnější blesky udělají lepší službu. Jinak deštníky slouží ke změkčení světla a fotografovaný objekt bude beze stínu. Pro portréty jsou IMHO lepší softboxy (ideálně s látkovou voštinou), které umožní lépe světlo směrovat a modelovat.
pas!k (173)|7.1.2016 21:53
[QUOTE=sebyk;39774]Dobrý den potřebuji poradit fotím portréty a chci si koupit lepší osvětlení. Budu fotit v tělocvičně a nevím,, zda si mám koupit Trvalé světlo set deštníků nebo set softboxů. Mám v tom nějaký chaos, a nechci toho litovat, že bylo nakonec lepší koupit něco jiného a potřebuji poradit. Poradíte mi prosím někdo? Děkuji Šebková[/QUOTE]

https://www.zonerpress.cz/blesky-speedlite-naucte-se-fotografovat-s-blesky-canon-speedlite

tahle knizka odpovi na vetsinu vasich otazek ..
Artas22 (10)|27.2.2016 19:29
Souhlasím, trvalá světla vám zrovna dvakrát parády ve fotkách nenadělají. Radši investujte do záblesků. :-)