Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 4 z 4

Téma: Mám dotaz ohledně koupi set deštníků nebo set softboxu.

Nováček
    Registrace
    Nov 2015
    Fotografií
    2

Dobrý den potřebuji poradit fotím portréty a chci si koupit lepší osvětlení. Budu fotit v tělocvičně a nevím,, zda si mám koupit Trvalé světlo set deštníků nebo set softboxů. Mám v tom nějaký chaos, a nechci toho litovat, že bylo nakonec lepší koupit něco jiného a potřebuji poradit. Poradíte mi prosím někdo? Děkuji Šebková
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2015

Dobrý den, doporučuji se pokud možno trvalým světlům vyhnout. Není to pro fotografii to pravé ořechové. Spíše jsou to taková šidítka a navíc mohou přinést více škody než užitku, pokud použité zářivky nemají pokryté celé barevné spektrum. I ty nejlevnější blesky udělají lepší službu. Jinak deštníky slouží ke změkčení světla a fotografovaný objekt bude beze stínu. Pro portréty jsou IMHO lepší softboxy (ideálně s látkovou voštinou), které umožní lépe světlo směrovat a modelovat.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele pas!k
    Registrace
    Jul 2006
    Fotografií
    61

Citace Původně odesláno od sebyk Zobrazit příspěvek
    Dobrý den potřebuji poradit fotím portréty a chci si koupit lepší osvětlení. Budu fotit v tělocvičně a nevím,, zda si mám koupit Trvalé světlo set deštníků nebo set softboxů. Mám v tom nějaký chaos, a nechci toho litovat, že bylo nakonec lepší koupit něco jiného a potřebuji poradit. Poradíte mi prosím někdo? Děkuji Šebková
    https://www.zonerpress.cz/blesky-spe...anon-speedlite

tahle knizka odpovi na vetsinu vasich otazek ..

Nováček Avatar uživatele Artas22
    Registrace
    Feb 2016

Souhlasím, trvalá světla vám zrovna dvakrát parády ve fotkách nenadělají. Radši investujte do záblesků. :-)

Podobná témata

1. Dotaz ohledně externích blesků
    Od Domingster v sekci Blesky a osvětlení
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 03-12-2013, 07:41
  2. Ještě dotaz ohledně pozadí
    Od Domingster v sekci Techniky focení
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 31-10-2011, 01:56
  3. Pár dotazů ohledně objektivů
    Od Domingster v sekci Objektivy