Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

špatné barvy v PS

Tremor (41)|12.11.2015 21:12
Ahoj,
nevím kdy a jak se to stalo, ale chtěl jsem udělat několik fotografíí do BW a zdálo se mě že nejsou úplně BW, ale trochu do žluta.
V PS žlutý a po uložení do sRGB a prohlídnutí na webu krásně černobílý.
Teď mě vrátili několik fotek z fotobanky, že mají špatně vyváženou bílou.
Takže tuším že mě PS zobrazuje fotky v teplejších barvách a výsledek je pak chladný.
Netušíte čím to?
pas!k (173)|13.11.2015 06:47
Jakou verzi OS pouzivas? Problem bude v tom .. ze mas nastavene ruzne barevne profily .. jiny pro ps .. a jiny pro zobrazovaci zarizeni .. pokud pouzivas windows vyhledej si nastaveni ve sprave barev .. tam vyber tvoje lcd zaskrtni pouzivat vlastni nastaveni a vyber sRGB a stejny profil si nastav v PS .. nebo jiny .. ktery chces pouzivat .. dulezity je aby byly vsude stejny ..pak by ti melo to co vidis na monitoru odpovidat tomu co bude na fotce .. +-
Tremor (41)|15.11.2015 22:17
Nastavil jsem vsude Adobe RGB a uz to slape jak ma, diky. :)
3mir (5)|21.4.2016 17:03
Taky jsem s tím měl párkrát problém, ale vždycky jsem překlikával barevné profily v nastavení tak dlouho, až se to "samo" opravilo :D
Vierzbowski007 (118)|2.5.2016 14:10
Moje zkušenost velí editovat fotky v PS/LR v AdobeRGB pro maximální pokrytí barev a pro export fotek do JPG, které mají jít na web, převést nakonec fotky do barevného profilu sRGB.
bedo. (70)|9.5.2016 19:32
Adobe produkty interne používajú ProPhotoRGB, resp. jeho modifikovanú verziu MelissaRGB - obidva sú podstatne väčšie ako AdobeRGB, nehovoriac o sRGB. Pre výstup do formátov obmedzených na 8 bitov na farbu (čo je aj JPEG) je obyčajne sRGB najvhodnejšia alternatíva - je to aj o kompromise medzi zobraziteľnými farbami a plynulosťou farebných prechodov. sRGB dokážu navyše slušne zobraziť aj zariadenia bez funkčnej správy farieb.