Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Panasonic FZ1000 - trhaný zoom při natáčení videa, odolnost proti povětrnosti - konkrétní dotazy

zdendaji (26)|28.11.2015 10:19
Zdravím Vás.

Již několik dnů usilovně pročítám všemožné diskuze o FZ1000 a zatím jsem nenašel jasné odpovědi a případné řešení s trhaným zoomem při natáčení videa. Jedná se o následující záležitost: Při pomalém otáčení prstencem zoomu nedochází k plynulému posunu jako u RX10, nýbrž ke skokovému. Toto vidím jako zásadní problém, který by mi vadil, protože bych přístroj používal k natáčení videa hlavně v exteriéru během cestování na kole, autem, případně i pěšky. A to celoročně i při nízkých teplotách.

(problém je názorně ukázán od druhé minuty)

Lze tuto chybu nějakým způsobem odstranit, například nahráním firmwaru, případně nějakým jiným zásahem ? Při zoomováním kolébkou je zoom plynulý, anebo se chová stejně jako prstenec ?

A druhý dotaz se týká odolnosti vůči povětrnosti. Občas fotím a natáčím v mlze. Četl jsem že i kapka vody pod prstencem přístroj poblázní. To bych vyřešil kolébkou, protože manuálně téměř neostřím. A co prach když fouká z polí ? Případně trochu písku v ovzduší ? Nikde jsem se o těchto podmínkách bohužel nedočetl.

Na závěr bych dodal, že jsem do dnešní doby používal RX10, který v mlze, prachu i v -20ti fungoval bez problémů. U FZ1000 mě láká 4K video a kvalitnější fotografie, jak se všude uvádí. Současně s přístrojem bych investoval cca 5-6 tisíc do malého stereo mikrofonu s mrtvou kočkou zřejmě od rode a doufal bych, že šum z objektivu bude zanedbatelný. U RX10 se šum při zoomování "potlačil" snížením hlasitosti, což se mi vůbec nelíbilo. Ale co mi vadilo nejvíc byl hluk větru, proto vidím externí miklrofon jako nezbytnost.

Díky.

S pozdravem Zdendaji.
Asverus music (10)|28.11.2015 15:19
Zdravím. Ani mikrofón za 5.000 nie je zárukou kvalitnej zvukovej nahrávky vo veternom prostredí. Tu práve pomáha mŕtva mačka. Používam ju s kamerou Canon G25 pripevnenú gumičkou priamo na kamerových mikrofónoch. Nahrávky sú bezvadné bez rušivých vplyvov vetra. Overené priamo i s fotoaparátmi Panasonic LX7 a LX100. Doporučujem! Vyskúšajte aj Vy skôr, než investujete do drahého mikrofónu.
01.jpg 02.jpg
Milan Šurkala (3381)|28.11.2015 16:56
[QUOTE=zdendaji;39908]Lze tuto chybu nějakým způsobem odstranit, například nahráním firmwaru, případně nějakým jiným zásahem ? Při zoomováním kolébkou je zoom plynulý, anebo se chová stejně jako prstenec ?[/QUOTE]

Páčka zoomu zoomuje plynuleji, tady je video, které jsem tím natočil (zoomování je především někde v prostředních částech)



Případně tady je celá recenze, opět s hodně ukázkami zoomu (v druhé polovině)

zdendaji (26)|28.11.2015 22:29
[QUOTE=Asverus music;39912]Zdravím. Ani mikrofón za 5.000 nie je zárukou kvalitnej zvukovej nahrávky vo veternom prostredí. Tu práve pomáha mŕtva mačka. Používam ju s kamerou Canon G25 pripevnenú gumičkou priamo na kamerových mikrofónoch. Nahrávky sú bezvadné bez rušivých vplyvov vetra. Overené priamo i s fotoaparátmi Panasonic LX7 a LX100. Doporučujem! Vyskúšajte aj Vy skôr, než investujete do drahého mikrofónu.[/QUOTE]

Dobrý nápad, to vyzkouším. Díky.

---------- Doplněno v 22:29 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 22:27 ----------

[QUOTE=Milan Šurkala;39913]Páčka zoomu zoomuje plynuleji, tady je video, které jsem tím natočil (zoomování je především někde v prostředních částech)


Případně tady je celá recenze, opět s hodně ukázkami zoomu (v druhé polovině)


Nemáte někde ukázku s co nejpomalejším zoomováním páčkou ? Na tom nádraží to přibližuje příliš rychle. Chtělo by to tak třetinovou rychlostí.

Jinak ta kvalita se mi líbí, barvy a ostrost, to je paráda.

Ještě bych se chtěl zeptat jak je to při zoomování v tichém prostředí. RX 10 nám při zoomování stáhla zvuk, aby nebyl slyšet objektiv. Jak se chová FZ1000 ? nemáte někde ukázku pomalého zoomování v úplném tichu ?

Díky.
Milan Šurkala (3381)|28.11.2015 22:44
To už je nejpomalejší zoomování. Máte tu na Digimanii recenzi FZ1000, tak si ji můžete přečíst ( https://www.digimanie.cz/recenze-panasonic-lumix-fz1000-legenda-je-zpatky/5782 ). Kapitola o videosekvencích (na 2. straně) je hodně obsáhlá a mimo jiné se tam dozvíte třeba i to, že minimální rychlost zoomování je u videa příliš rychlá a bylo to kritizováno. Ukázku zoomování v úplném tichu nemám, ta videorecenze je poskládaná z většiny ukázek, které jsem měl. Pokud jste četl hodně diskuzí o FZ1000, tak jste určitě musel narazit na problém většího provozního hluku FZ1000, což vadí především u videa. Kvalitní video v tichu bez externího mikrofonu u FZ1000 nejspíš nedáte. Zoom už pomalejší nebude. Leda, že by to opravili nějakým firmwarem.
kultus (1295)|29.11.2015 08:01
FZ1000 je bez odolnosti vuci nepriznivemu prostredi! S prachem i vodou muze byt problem. Sam uz mam par zrnicek prachu z Egypta pod otocnym prstencem. A nekdo psal, ze po par kapkach v oblasti prstence prestal do vysuseni fungovat objektiv. Rekl bych, ze t misto kolem prstence je asi nejnachylnejsi. Jinak kde se pise, ze ma RX10 horsi fotografie nez FZ1000? Co jsem pri vyberu FZ1000 odpozoroval, je to spis naopak. Hlavne v protisvetle je to nekdy dost spatne. A i celkove mi objektic RX10 prisel lepsi., z principu musi byt. Zvuk samotneho pristroje je desivy i pri foceni v tissim prostredi, bohuzel je to tak. Doporucuji po koupi pristroje jit do obchodu s mikrakama a par jich zkusit a doma zjistit jak na tom jsou v tichu a az potom nejaky koupit. Tady je stara ukazka: pripadne dalsi co jsem natocil.

Manualni zoom je skokovy, s tim nic nenadelas. Vubec ho ale nepouzivam, video skoro netocim a kdyz tak pouzivam tu nejpomalejsi autom.rychlost. Co jsem ted narychlo odpozoroval, manual zacina byt plynuly pri rychlosti otaceni odpovidajici nejnizsi rychlosti pri pouziti packy. Bez do nejake prodejny a sam si to zkus , to jsou zkusenosti k nezaplaceni pokud mas takhle vyhranene pozadavky, coz je samozrejme dobre. Kdyby te jeste neco napsadlo ptej se. Je to skvely zabavni pristroj, ale ma par much asi jako kazdy. Rekl bych, ze co se vodea tyce, diky kvalitnimu vystupu se FZ1000 hodi pro takove ty videa sestrihane z nekolika klipu, kde je kazdy na jedno ohnisko a bez zvuku, ktery se prida az v PP. Samozrejme zalezi na to jak si narocny.

PS: jestli to s tocenim videa myslis vazne a je to priorita, nepotesi docela hlasity roler pro zmenu parametru.
zdendaji (26)|29.11.2015 10:15
Díky za odpovědi.

Neustále přemýšlím a přemýšlím a vzhledem k tomu, že přístroj není alespoň trochu odolný povětrnosti a má na video příliš rychlý zoom, který velmi často používám během natáčení, nezbyde mi nic jiného než koupit RX10. Bohužel budu muset oželet 4k video. Nedá se nic dělat.

Ještě mě napadla 4k video kamera a k ní přístroj, který dělá pouze fotky (video bych tamn nepoužíval) kvalitou jako RX10 s jedním nevýmněným objektivem, ale obávám se, že bych se do 30-35 tisíc nevešel. Navíc by to všechno muselo být částečně odolné a utěsněné. A v neposlední řadě, hmotnost, dohromady bych nechtěl překročit 0,8kg.
kultus (1295)|29.11.2015 10:17
No nechci tady delat tlacenku, ale podivej se na na zdejsi bazar. Jeste mne napadl velmi dobry GH4, ale jen telo stoji pres 35K...

Asverus, zajimalo by mne jestli by ty mikrofony zespoda nezachycovali prave ten zvuk z objektivu.
zdendaji (26)|29.11.2015 10:22
Uvažoval jsem o novém, protože kvalita fotek z rx10 mi bohatě bude stačit i do budoucna. Úpravou se defakto nezabývám, jen vyjímečně a výměnné objektivy jsou pro mně zbytečné.
kultus (1295)|29.11.2015 10:25
A dival ses tam vubec? Posledni co mne napada... Panasonic G7 + 14-140mm nebo s jinym objektivem dle tveho vyberu. Nikdo nerika, ze kdyz mas CSC musis porad menit objektivy.

Na druhou stranu je treba si uvedomit, ze ani 4K se kvuli 24, 25/30p nehodi na vsechno a panning, sport a pod. nevypada az tak dobre.
zdendaji (26)|29.11.2015 10:53
Napsal jsem zprávu a zmizela. Tak ještě jednou.

Chtěl bych přístroj nový, protože v bazarové stroje nemám moc důvěry.Nikdo neví co se s přístrojem dělo. Mohl spadnou a něco se v něm načnout, elektronika a jemná mechanika je náchylná, mohl zůstat ve vlhkém prostředí, na deští apod. Proto volím stroj nový na delší dobu.

První digitál jsem měl sony dsc-f717 osm let a i dnes se mi fotky zdají kvalitní. Až na video, tam to je nic moc.
joeh (3352)|29.11.2015 11:31
[QUOTE=zdendaji;39944]Ještě mě napadla 4k video kamera a k ní přístroj, který dělá pouze fotky (video bych tamn nepoužíval)[/QUOTE]

Ano, najlepší, najefektívnejší variant.
romana51 (311)|29.11.2015 12:55
joeh - ale on se chce vejít do 30-35 tisíc ! Za ten peníz nekoupí ani samotnou videokameru 4K která bude umět 50p. :)
joeh (3352)|29.11.2015 13:06
[QUOTE=romana51;39959]joeh - ale on se chce vejít do 30-35 tisíc ! Za ten peníz nekoupí ani samotnou videokameru 4K která bude umět 50p. :)[/QUOTE]

romana51 - 50p sme neriešili, alebo áno ?
Milan Šurkala (3381)|29.11.2015 13:36
Tak ještě tu máš RX10 II, což je vlastně RX10 se 4K videem a pár dalšími drobnostmi, bohužel ta cena je šílená, dnes začíná na 40 tisících.
romana51 (311)|29.11.2015 15:50
zdendaji - malá rada: nevím jak je to u jiných prodejců, ale já jsem kupoval FZ1000 u Alza.cz, a měl jsem na vyzkoušení 2 měsíce. Před rokem
to bylo zdarma, dnes je to za příplatek 950,- Kč. Takové rady jako: vem si do krámu kartu a vyzkoušej, jsou nanic. Na pořádné vyzkoušení
potřebuješ klid a podle manuálu si vše projít, zkoušet v interiéru a hlavně venku. Mně trvalo měsíc než jsem se s kamerou skamarádil.
kultus (1295)|29.11.2015 16:40
Naucit se s fotakem poradne delat a szit je jedna vec. Na to aby overil zname chyby a vlastnosti, ktere ho zajimaji staci par minut. Ve dvou obchodech mne pustili nekam dozadu kde byl klid... i standardnich 14dnu je vic nez dostatecnych nemluve o tom, ze ma jasny cil tocit videa. Vyzkouset zaklady zaberou odpoledne, nevidim duvod priplacet.

Milane, tohle jsem mu kvuli cene prave ani neradil a z bazaru ji nechtel :D kdyby to bylo na mne, mel bych zbytecnych prave 35K a nespechal, pockal bych na akci nebo slevneni a koupil RX10 II. Neni to nic zivotne dulezite. A kdyby to muselo byt hned, vzal bych G7cku a delsi objektiv. Trochu lepsi DR, min to bude na vyssi ISO sumet, odpadne problem s hlukem z objektivu FZ1000...akorat nevim jak jsou na tom MTF objektivy se stabilizaci. Nemluve o tom, ze ma CSC IMHO vetsi hodnotu i do budoucna. Pokazi se objektiv, koupi se novy/jiny. Pokazi se telo, koupi se nove-lepsi nebo to same-levnejsi. Pokazi se UZ kompakt, oprava muze but k nezaplaceni ;)
zdendaji (26)|29.11.2015 20:48
G7 je LUMIX DMC-G7 ?
Kolik by stál objektiv cca 25-200 se stabilizací a dobrým ostřením v rozsahu jako má RX10 ? Nechci měnit objektivy. Pouze zoomovat, točit a fotit. Možná by stačil i objektiv do 140mm. To jsem zatím moc neřešil.
Předpokládám, že zoom se vysouvá u těchto objektivů mechanicky prstencem, to by mi nevadilo.

A co odolnost přístroje a objektivů vůči povětrnosti. Splní to všechny požadavky za přijatelnou cenu ?
Milan Šurkala (3381)|29.11.2015 21:28
[QUOTE=zdendaji;39970]G7 je LUMIX DMC-G7 ?
Kolik by stál objektiv cca 25-200 se stabilizací a dobrým ostřením v rozsahu jako má RX10 ? Nechci měnit objektivy. Pouze zoomovat, točit a fotit. Možná by stačil i objektiv do 140mm. To jsem zatím moc neřešil.
Předpokládám, že zoom se vysouvá u těchto objektivů mechanicky prstencem, to by mi nevadilo.

A co odolnost přístroje a objektivů vůči povětrnosti. Splní to všechny požadavky za přijatelnou cenu ?[/QUOTE]

Pozor, G7 má snímač s crop faktorem 2, takže ten 14-140mm se chová jako 28-280mm objektiv (RX10 má 8,8-73,3mm objektiv, ale díky crop faktoru 2,73 se to chová jako 24-200mm). Mechanický prstenec u videa může být u některých objektivů problém. Záleží na objektivu, u některých se to při zoomování hodně kouše. Vodě odolný je nový objektiiv od Olympusu 14-150mm II. Jen to chce stabilizované tělo.
zdendaji (26)|29.11.2015 21:42
Abych se přiznal tak se v tom vůbec neorientuji.
Jediné co znám je RX-10. Kdybych chtěl zachova kvalitu fotek, trochu zlepšit focení za horších světelných podmínek a navíc získat 4k video, jaký objektiv by byl potřeba k tělu g7 ? Samozřejmě že bych chtěl rychlé ostření a stabilizaci obrazu alespoň jako má RX10.
Anebo zvolit ještě něco jiného ? Cena by byla ideální tak do +-32 tisíc.
Extra kamera a extra foťák je zřejmě cenově nedostupná.
Díky.
Milan Šurkala (3381)|29.11.2015 22:08
Chceš moc věcí za málo peněz. Jestli chceš lepší focení za horšího světla ve srovnání s RX10, pak bys to musel rozkouskovat na větší množství světelných F2,8 objektivů pro CSC a to už budeme atakovat spíše šestimístné částky. Je nutné si uvědomit, že RX10 má 1" senzor, Micro 4/3 jen trochu větší 4/3" (tedy 1,3"). Pokud má RX10 v celém rozsahu F2,8 objektiv a Micro 4/3 v jednom ultrazoomovém objektivu světelnost F3,5-5,6 nebo F4-5,6, dovolím si tvrdit, že by sis za horších světelných podmínek zejména po troše přizoomování spíše trochu pohoršil než polepšil. To už bys musel jít na konstantní F2,8 objektivy (a ty rozhodně neseženeš v jednom kuse jako ultrazoomový objektiv, ale jako zoomovací F2,8 širokáč a zoomovací F2,8 teleobjektiv, to hovoříme o cenách 40 tisíc za kus a ty kusy tedy budeš potřebovat dva). Případně můžeš jít na větší APS-C senzor, kde už ti F3,5-5,6 objektiv nabídne srovnatelnou kvalitu obrazu jako F2,8 objektiv u RX10. To by byla nejschůdnější cesta, kdyby ovšem byl nějaký rozumný APS-C se 4K. To je dnes v podstatě jen Samsung NX1, který se přestal vyrábět. Takže zase nic. Takže pak už tam máš snad jen full frame A7S II a A7R II, kde jen tělo vyjde na 100 litrů a objektiv Sony FE 24-240mm za dalších 30.

Jestli chceš 4K za rozumnou cenu s alespoň stejně tak dobrou noční kvalitou, jedním ultrazoomovým objektivem a odolností, nevidím jinou cestu než RX10 II za 40 tisíc. Možná jsem na něco zapomněl, to je možné, ale skutečně mě teď nenapadá nic jiného. Druhou možností je ten Panasonic GX8 s interní stabilizací (33 tisíc) a objektiv Olympus M.Zuiko 14-150mm II (18 tisíc). Jen, jak jsem už řekl, bych čekal trochu lepší snímky na širších ohniskovývh vzdálenostech, ale horší na těch delších (sice lepší senzor, ale výrazně horší světelnost). Navíc bych tipoval, že to Sony bude mít lepší stabilizaci pro video.
joeh (3352)|29.11.2015 22:32
Tip za 34 tisíc :
- zrkadlovka Nikon D5200 + 18-105mm
- 4k videokamera Panasonic VX870
zdendaji (26)|30.11.2015 09:55
Kdyby měl RX10 II 50 snímků při 4k videu tak bych se vážně rozhodoval, ale 20 tisíc oproti RX 10 se stejným objektivem a full hd se mi zdá příliš. Opravdu nejsem nadšený fotograf, který hledá na každé fotce mouchy, ale to neznamená že se spokojím s mobilem, nebo kompaktem do kapsy. To platí samé i o videu.

Kamera + zrcadlovka + 2x náhradní aku přesáhne 1,2 kg a to je pro mně příliš. Navíc je potřeba velká brašna. Původně jsem objem neřešil, ale když jsem si to nyní názorně rozměřil a "vyzkoušel" tak docházím k názoru, že tudy cesta nepovede.

Zřejmě zůstanu u jednoho přístroje. Mohl bych to udělat tak, že bych koupím tělo a k tomu objektiv. Celkem do +-40 tisíc. Ale má to vůbec smysl ? 4K bude mít jen 25 snímků, při rychlejším pohybu přístrojem se celý obraz klepe a vlní bez ohledu na přístroj, nevím jak to správně nazvat. Stabilizace nebude lepší než u RX10 jak jsem z cizích recenzí pochopil, zoom za ty peníze také ne. Předpokládám, že kvalita fotografií bude lepší, ale světelnost zůstane.

Abych pravdu řekl, po shlédnutí videí 4k se mi rx10 přestává líbit. Jenže je to za jiné peníze.

Díky všem za trpělivost. Nyní opravu nevím jak z toho ven.
joeh (3352)|30.11.2015 10:28
Už ako myslíš, sú to tvoje korunky. Hlavne to dobre premysli, zatial inklinuješ k horšiemu riešeniu. Veľa zdaru.
zdendaji (26)|30.11.2015 13:27
Horší řešení je rx 10 za 20 tisíc ?
joeh (3352)|30.11.2015 13:39
[QUOTE=zdendaji;39986]Zřejmě zůstanu u jednoho přístroje. Mohl bych to udělat tak, že bych koupím tělo a k tomu objektiv. Celkem do +-40 tisíc.[/QUOTE]

- to som myslel..
joeh (3352)|30.11.2015 13:53
Inak Sony RX10 za 20k je super, ja som to kupoval bajočko za 1150 EUR.
kultus (1295)|30.11.2015 15:29
[QUOTE=zdendaji;39986]Kdyby měl RX10 II 50 snímků při 4k videu tak bych se vážně rozhodoval, ale 20 tisíc oproti RX 10 se stejným objektivem a full hd se mi zdá příliš. Opravdu nejsem nadšený fotograf, který hledá na každé fotce mouchy, ale to neznamená že se spokojím s mobilem, nebo kompaktem do kapsy. To platí samé i o videu.

Kamera + zrcadlovka + 2x náhradní aku přesáhne 1,2 kg a to je pro mně příliš. Navíc je potřeba velká brašna. Původně jsem objem neřešil, ale když jsem si to nyní názorně rozměřil a "vyzkoušel" tak docházím k názoru, že tudy cesta nepovede.

Zřejmě zůstanu u jednoho přístroje. Mohl bych to udělat tak, že bych koupím tělo a k tomu objektiv. Celkem do +-40 tisíc. Ale má to vůbec smysl ? 4K bude mít jen 25 snímků, při rychlejším pohybu přístrojem se celý obraz klepe a vlní bez ohledu na přístroj, nevím jak to správně nazvat. Stabilizace nebude lepší než u RX10 jak jsem z cizích recenzí pochopil, zoom za ty peníze také ne. Předpokládám, že kvalita fotografií bude lepší, ale světelnost zůstane.

Abych pravdu řekl, po shlédnutí videí 4k se mi rx10 přestává líbit. Jenže je to za jiné peníze.

Díky všem za trpělivost. Nyní opravu nevím jak z toho ven.[/QUOTE]

Napada mne nazev filmu "Co ta holka chce" ;) z tech preklepu v poslednich prispevcich uz poradne neni jasne wo co gou :) Nemas prachy na kameru 4K@50p, nechces priplacet za RX10 II ze nema 4K@50p, nechtel si ani slyset o G7 + objektiv do 200mm (po prepoc.), ted vymyslis fotak + jeden objektiv. Nechces FZ1000 kvuli tomu co se psalo drive, LX100 bude na tebe moc kratka. Fuh to jsem se zapotil, zajimalo by mne co jeste chces vymyslet? Bud chces 4K a snad vsechny dostupne volby uz padli nebo si proste kup UZ s opravdu kvalitnim FHD a spokoj se do doby nez budou dostupne 4K@50p kamery/fotaky, protoze pro tebe evidentne neni momentalne na trhu vhodny pristroj :) Kameru a fotak zvlast uz taky evidentne nechces...pat?

PS: pocitej s tim, ze fotaky budou mit omezeny cas kontinualniho toceni 29min59sec, to tady jeste myslim ani nepadlo.

PS2: Ta kamera od panasonicu ma jen 1/2.3" snimac s obludnym 19Mpx rozlisenim, do horsich svet.podminek nic moc a lepsi svetelnost ho zachrani jen castecne na sirokem ohnisku (oproti RX10), jak zacnes zoomovat prichazis o svetelnost. Rozhodne by si se mel zamyslet i na max.ohn.vzdalenost (pises ze si to moc resil) to je dost dulezite, jiny (kratsi) objektiv by mohl byt levnejsi. Navic 4K video nebude tak narocne na jeho kvalitu, muze se opet neco malo usetrit. Na FZ1000 jsem u 4K videa zkousel dig.zoom a dostal se az na 1000mm (prep.) bez vyrazne zhorsene kvality obrazu, coz by ti umoznilo koupi kratsiho zoomu. Urcite bych tohle nepodcenoval.

PS3: ano, RX10 je za ty dnesni prachy jak vyborny fotak tak i slusna FHD kamera kdyz se trochu poladi (hlavne WB) pred akci.
joeh (3352)|30.11.2015 16:49
kultus - zásadná chyba je hodnotit video ako diskrétny obrázok /fotografia/. Video používa iný typ kompresie vychádzajúc zo susedných snímkov, pričom relevantný výsledok je skutočne vidieť na zobrazovači /tv/ k tomu určenému. TV prijímače, na rozdiel od PC monitorov obsahujú špeciálne elektronické obvody /frame rate, DR, upscal atd./, ktoré dokážu prehrať video z amatérskej kamery s perfektným vnemom. Snímač 4k kamery musí obsahovať ďaleko viac pixlov ako nutných 8Mpx ak chceme využiť okrem optickej stabilizácie i elektronickú a to skutočne chceme. Napríklad Panasonic montuje 1/2,3" snímač i do kamery za 3000 EUR. Nie je to omyl, je to s úmyslom poskytnúť vždy zaostrený obraz s plynulou zmenou expozície, bez želé efektu, perfektne stabilizovaný. Proste obraz zbavený nemocí, ktoré sú nám dobre známene v spojitosti s obr čipom.
kultus (1295)|30.11.2015 17:19
Par videi s FZ1000 uz mam za sebou, takze vim co zhruba cekat od 1" snimace a mensi bych urcite nechcel. DR bez HDR videa nezvysis zadnym obvodem a sum s vyssim ISO pri crope (vetsinou pro 2160p video) taky nesnizis. Pouziva ten panasonic pro 4K video taky crop nebo stiha downscaling na tech cca 8Mpx/snimek? Zajimave srovnani mezi GH4 a FZ1000 co se sumu na vyssi ISO tyce jsem videl a rozdil tam byl zretelny. Stejne tak bude rozdil i mezi APSC nebo FF cipem.
joeh (3352)|30.11.2015 17:46
Prehraj si tie videá z GH4 a FZ1000 na plazme alebo kvalitnej led tv. Rozdiel bude ďaleko menší i keď je pravda, že výrobca schválne, prostredníctvom firmware preferuje video GH4. To je evidentne jasné v prípade FHD záznamu, kde to až prehnali.
zdendaji (26)|30.11.2015 17:53
G7 jsem nezavrhnul. Stále o něm uvažuji.
Jen by mě zajímalo a nikde jsem to nenašel, na jaké úrovni je stabilizace obrazu (ve srovnání s RX10) u nějakého objektivu cca 28-200 po přepočtu ohniska. Jestli to bude mít mechanický zoom , nebo motorový je mi celkem jedno. Cenu bych nejraději kolem 32-34 tisíc.
joeh (3352)|30.11.2015 18:00
[QUOTE=zdendaji;40001]G7 jsem nezavrhnul. Stále o něm uvažuji. [/QUOTE]

- to je práve chyba
kultus (1295)|30.11.2015 19:21
[QUOTE=joeh;40000]Prehraj si tie videá z GH4 a FZ1000 na plazme alebo kvalitnej led tv. Rozdiel bude ďaleko menší i keď je pravda, že výrobca schválne, prostredníctvom firmware preferuje video GH4. To je evidentne jasné v prípade FHD záznamu, kde to až prehnali.[/QUOTE]

Jestli je pro tebe kvalitni televize takova, ktera udela z amaterskeho domaceho videa material holywoodskeho kalibru, tak mame zrejme odlisne priority a tuhle diskuzi muzeme hned ukoncit. Zamysli se z praktickeho hlediska nad tim co si napsal. Nevim jak ostatni, ale sve videa treba z dovolenych poustim stejne tak doma jako "nedoma". Takze spolehat se, ze mi moje televize za 50K zlepsi videa o tridu a u kamose to bude brak je zcela mimo misu. Je to to same jako technologie na plynulejsi pohyb v dynamickych scenach. Nemam to ani na soucasne stare televizi, ani na mobilu, ani na zadnem notebooku co vlastnim, nevidim to v kine ani nikde jinde. Prijdu k nasim na vikend a na tu televizu, jakkoliv v ramci cenove kategorie a stari kvalitni, se nemuzu divat jak je vsechno az neprirozene plynule pro me oci. Takze tak...venuj se radeji vyberu fotaku :)
joeh (3352)|30.11.2015 19:30
No, pokial točíš brak tak ťa ani plazma nezachráni. Skus prístroju porozumieť, odmení sa ti.
kultus (1295)|30.11.2015 19:58
Ano v tomhle si opravdu doma. Nejen ze je muj prispevek nad tve moznosti chapani, coz jsem ochoten tolerovat, ale ze si vyberes jedine slovo a bez jakehokoliv rozumneho argumentu ho otocis proti zakl.myslence to uz mi hlava nebere. A tyhle radoby chytre reklamni zvasty si nech pro sve nejblizsi, ja na ne zvedavej nejsem ;) A udelej prosim te laskavost hlavne Zdendovi a uz k tomuhle nic nepis spis se mu snaz pomoci s vyberem toho fotaku.

Zdendo, to mas tezky, kolik lidi ma/melo oba pristroje v ruce, snad jen hrstka vcetne recenzentu. Nezbude nez prohledavat diskuze, hlavne zahranicni a ptat se na konkretni kombo G7 + ??? primo uzivatelu, protoze jen tak se k necemu dopatras. Doporucuji forum na dpreview, je tam silna zakladna lidi i v sekci MTF, snad tam neco konkretnejsiho najdes, youtube se taky casto hodi ikdyz bych si dal bacha na videa, ktere maji youtubackou "stabilizaci". Nevim jestli se to da pri nahravani na YT vypnout nebo to maji vsechny, snad ne...potom je posuzovani stabilizace k nicemu. Obecne ale jsou stabilizace u tech lepsich UZ ucinnejsi u kompaktu nez CSC, vyjimkou muzou byt specialni hybridni stabilizace treba u olympusu. Neco napovi i recenze tady na digimanii...
joeh (3352)|30.11.2015 20:28
kultus - tazatel v prvom príspevku napísal : " protože bych přístroj používal k natáčení videa hlavně v exteriéru během cestování na kole, autem, případně i pěšky "
a ty mu doporučíš G7 ? To je vyložený nezmysel, telo G7 nemá stabilizátor, je bolestne omedzený na optickú stabilizáciu v objektíve. Práve na základe dotazu som mu poradil kameru + zrkadlo. Kamera je dané účely takmer ideál.
zdendaji (26)|30.11.2015 22:36
Bez stabilizátoru to nepůjde, hlavně na větší ohniskové vzdálenosti.

Ještě zpět k této možnosti. Možná bych tu hmotnost i objem nakonec přežil, kdyby to stálo za to.

- zrkadlovka Nikon D5200 + 18-105mm
Hledal jsem v recenzích, ale nezadařilo se. Když srovnám Nikon pouze na focení a RX10 tak kvalita fotek předpokládám nebude horší. Píší, že je o něco lepší, ale hlavně se lépe fotí při horším osvětlení, jestli jsem to správně pochopil. Video je u nikonu horší, ale to by nevadilo.

- 4k videokamera Panasonic VX870
Nikde jsem nenašel srovnávací ukázku ve fullhd mezi kamerou a rx10. Nevíte o něčem ? S digitální kamerou jsem nikdy nic netočil, takže mám nulové zkušenosti.

Když budu točit 4k u této kamery a potom budu pořizovat z videozáznamu fotografie, bude jejich kvalita horší než u foťáku s 4k, například fz1000, anebo to neplatí ? Kamera má horší čip a horší optiku, ve srovnání s foťákem.
Milan Šurkala (3381)|30.11.2015 22:47
[QUOTE=zdendaji;40012]- zrkadlovka Nikon D5200 + 18-105mm
Hledal jsem v recenzích, ale nezadařilo se. Když srovnám Nikon pouze na focení a RX10 tak kvalita fotek předpokládám nebude horší. Píší, že je o něco lepší, ale hlavně se lépe fotí při horším osvětlení, jestli jsem to správně pochopil. Video je u nikonu horší, ale to by nevadilo.[/QUOTE]

Jen tak pro zajímavost, DSLR Nikon D3300+18-140mm versus RX10. https://www.digimanie.cz/recenze-aps-c-vs-1-nikon-d330018-140mm-vs-sony-rx10/5739 Něco získáš na dynamickém rozsahu, to ano, ale s příliš výrazným posunem bych zase nepočítal, chceš-li použít 18-105mm objektiv. Pořád ta RX10 má o 2/3 až 2 EV lepší světelnost a to dokáže se šumem pěkně zamávat.
joeh (3352)|1.12.2015 18:46
[QUOTE=zdendaji;40012]Bez stabilizátoru to nepůjde, hlavně na větší ohniskové vzdálenosti. [/QUOTE]
- presne tak

---------- Doplněno v 18:46 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 18:45 ----------

[QUOTE=zdendaji;40012]- zrkadlovka Nikon D5200 + 18-105mm
Hledal jsem v recenzích, ale nezadařilo se. Když srovnám Nikon pouze na focení a RX10 tak kvalita fotek předpokládám nebude horší. Píší, že je o něco lepší, ale hlavně se lépe fotí při horším osvětlení, jestli jsem to správně pochopil. Video je u nikonu horší, ale to by nevadilo.[/QUOTE]

- veľmi správne, nie je potrebný dodatok
joeh (3352)|1.12.2015 18:59
[QUOTE=zdendaji;40012]- 4k videokamera Panasonic VX870
Nikde jsem nenašel srovnávací ukázku ve fullhd mezi kamerou a rx10. Nevíte o něčem ? S digitální kamerou jsem nikdy nic netočil, takže mám nulové zkušenosti. [/QUOTE]
- ukážky to je dnes bída, YT to komprimuje, stabilizuje, dopočítava a pod. Na vimeo.com sa dá stiahnuť originál, skus tam.

---------- Doplněno v 18:59 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 18:55 ----------

[QUOTE=zdendaji;40012]Když budu točit 4k u této kamery a potom budu pořizovat z videozáznamu fotografie, bude jejich kvalita horší než u foťáku s 4k, například fz1000, anebo to neplatí ? Kamera má horší čip a horší optiku, ve srovnání s foťákem.[/QUOTE]

- extrahované fotky z videa sú všeobecne horšie a menší čip tomu samozrejme nepomôže, pri dostatku svetla - bez obáv.
aragonn (55)|2.12.2015 17:12
Mám GH3 a k tomu 14-140mm nová verze a na video je objektiv parádní a stabilizace je hodně znát a dá se udržet i ohnisko 140mm pokud točíš přes hledáček.
joeh (3352)|2.12.2015 17:57
Iste, nová verzia objektívu má účinnejší stabilizátor, závisí od nárokov. Pokiaľ točíš s kamerou a prejdeš na stab. v objektíve bude to tiež hodně znát. V prílohe je porovnanie starej a novej verzie 14-140mm, aký vplyv má YT ťažko určiť, ale keď sú tam oba paralelne, dá sa.
zdendaji (26)|3.12.2015 00:28
Ještě mě napadla možnost koupit RX10 a počkat dva roky až se začně za normální peníze prodávat přístroj s 4k videm s frekvencí 50 snímků.
Dnes jsem zkoušel kameru a při pohybu přístrojem se obraz jakoby trhá. Na fullHD to nedělá, pouze na 4k. Moc se mi to nelíbilo. Ale barvy jsou perfektní.

Do konce týdne to musím nějak rozseknout.
joeh (3352)|3.12.2015 15:48
zdendaji - cez víkend ti postnem na ulozto originál 4K/.mp4 ukážku zoom z kamči.
Komo (840)|3.12.2015 17:57
Ja ja 4k prdim. Nemienim hrat s vyrobcami tu ich priblblu hru: "Kup kazdy rok,ci dva novy pristroj"
Full hd mi uplne staci. Ak budem o xy rokov kupovat nieco nove, samozrejme sa prisposobim.
joeh (3352)|3.12.2015 18:23
V mojom prípade nejde o 4k na výstupe. Exportujem do fullHD /nevlastním player a telku 4K/ a v podstate nikto z rodiny a okolia nemá 4k reťazec, čiže samé problémy. Surové video nechávam na disku do budúcnosti. Dôvod točenia na 4k a exportu finálneho videa do fullHD je vyššia ostrosť / lepšie detaily i na fullHD zobrazovači, na pc tým viac.
A ešte je tu jedna fajnová záležitosť - 4k video generuje 25/30 fotiek za sekundu v rozlíšení 8Mpx, nič neutečie, človek má zachytené okamihy, ktoré by inak nemal.
aragonn (55)|3.12.2015 21:40
Tak jak jsi mohl vidět stabilizace je slušná a pokud budeš točit přes hledáček s fotoaparátem zapřeným o další bod tak to bude ještě lepší a pokud to nestačí tak jedině nějakou mechanickou do ruky a na ni připevníš fotoaparát a tu v objektivu můžeš vypnout.
joeh (3352)|3.12.2015 22:07
[QUOTE=aragonn;40106]Tak jak jsi mohl vidět stabilizace je slušná a pokud budeš točit přes hledáček s fotoaparátem zapřeným o další bod tak to bude ještě lepší a pokud to nestačí tak jedině nějakou mechanickou do ruky a na ni připevníš fotoaparát a tu v objektivu můžeš vypnout.[/QUOTE]

aragonn, to je vysoko relatívne, schválne som dal odkaz na to video, kde je vidieť posun k lepšiemu s novým objektívom, ale tazatel definoval použitie v prvom príspevku - točenie na kole, z auta, pešky - neviem si predstaviť pri uvedených podmienkach mať foťák na oku alebo držať jednoručkový mech. stabilizátor.
aragonn (55)|4.12.2015 18:26
Ano to jsem přehlédl to máš pravdu.