Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kde dělají kvalitní fotoobrazy?

Governante (4)|2.12.2015 08:28
Ahoj, potřeboval bych poradit kde dělají kvalitní fotoobrazy, velikost cca 60 cm. Děkuji
renfits (35)|2.12.2015 16:07
Já mám dobré zkušenosti s Rayfilmem viz. http://www.tiskfotoobrazu.cz
Můžeš tam sestavit vše k obrazu svému, vybrat si rám, různé rozměry, papír, plátno, různé druhy tisku a podobně.
A dělají poctivě a kvalitně.
3mir (5)|21.4.2016 16:59
No jo, ale než člověk zjistí, kolik ho to bude stát :(
Kissofdark (95)|29.4.2016 14:29
Já si nechávám tisknout obrazy bez rámu přes fotolab.cz, ale mají i možnost s rámováním :)
jiriss (2)|17.2.2017 14:13
Ahoj sice jsi se ptal už před nějakou dobou ale je určitě super si vyměnit vlastní zkušenosti. Z mé zkušenosti nedoporučuji velkovýrobny typu fotolab, i když i tam může dopadnout obraz dobře pokud fotka není nijak náročná a trefíš se do těch pár rozměrů co tam nabízí. Já jsem už pár firem vyzkoušel a skončil jsem u XXX. Kolem 60 cm tam najdeš víc rozměrů a i různé plátno a podle toho i cenu a foto zdarma vylepšují nebo napíšou, kdyby tam bylo něco špatně, takže se tam není čeho bát...
Kabe (442)|18.2.2017 01:56
Tak to já o kvalitách společnosti, která si ani nezaplatí reklamu a místo toho vytváří "prvorepublikovým" způsobem zpětné odkazy, docela pochybuji. Rozhodně bych si u nich nenechal udělat fotoobraz. Naopak výsledky z fotolabu mi přišly minimálně použitelné.
jiriss (2)|20.2.2017 09:08
Super, napsal jsem svou zkušenost a hned jsem obviněn? Vážený pane, pokud fotíte do jpegu, tak Vám asi fotolab stačí. Pokud tam ale chci poslat fotku která má 100MB a neni zrovna v jpegu nebo png, tak se tedy omlouvám, že musím fotolab pokárat, když to u něj prostě nejde. Tak jsem si dovolil napsat svou zkušenost nic víc a nic míň. To že se v mém příspěvku díky automatickému rozpoznávání odkazů zobrazil odkaz podtržený s odkazem na stránky jsem nevěděl. Ale očividně by to vadit nemělo když to tady mají takto nastaveno. Ono je těžké napsat tu svou zkušenost bez toho abych uvedl firmu kde jsem spokojený. Doufám, že tu nebude víc takových soudců jako vy, jinak nevím proč bych sem měl chodit.
Kabe (442)|20.2.2017 09:59
[QUOTE=jiriss;44630]Super, napsal jsem svou zkušenost a hned jsem obviněn?[/QUOTE]
Netuším, jestli jste obviněn. Přišla Vám nějaká obsílka či tak?
[QUOTE=jiriss;44630]Vážený pane, pokud fotíte do jpegu, tak Vám asi fotolab stačí. [/QUOTE]
Nikoliv, fotím zásadně do *.gif. To nějak souvisí s tématem, do čeho fotím?
[QUOTE=jiriss;44630]Ale očividně by to vadit nemělo když to tady mají takto nastaveno.[/QUOTE]
A on někdo psal, že by to jakože vadilo?
[QUOTE=jiriss;44630] jinak nevím proč bych sem měl chodit. [/QUOTE]
Tak to taky nevím. Možná, abyste zas něco napsal?
[QUOTE=jiriss;44630]Pokud tam ale chci poslat fotku která má 100MB a neni zrovna v jpegu nebo png[/QUOTE]
A v čem byste jim ji tam chtěl poslat? V *.cdr?
nephilim (353)|20.2.2017 14:31
[QUOTE=jiriss;44630]... Pokud tam ale chci poslat fotku která má 100MB a neni zrovna v jpegu nebo png, tak se tedy omlouvám, že musím fotolab pokárat, když to u něj prostě nejde. ...[/QUOTE]
Naprosto souhlasím. Fotky v JPG se dají posílat pro tisk nějaké fotoknihy, případně fotek do 10x13, které skončí pod mléčně zabarvenou fólií fotoalba. Jakmile ale někdo touží po kvalitě, je zapotřebí se bavit o odpovídajícím formátu (TIFF, DNG apod.) a také odpovídající přípravě takového souboru pro tisk.
Kabe (442)|20.2.2017 15:33
Pakliže někomu reálně nestačí kvalita dosažitelná tiskem z jpeg, nemůže fotky na tisk nikam posílat, protože si jejich vytištění bude muset osobně pohlídat.
Kabe (442)|20.2.2017 15:49
[QUOTE=jiriss;44630]Pokud tam ale chci poslat fotku která má 100MB a neni zrovna v jpegu nebo png, tak se tedy omlouvám, že musím fotolab pokárat, když to u něj prostě nejde. [/QUOTE]
K tomu jste došel jak?
Dle Fotolabu je třeba zasílat jim podklady buď v jpeg nebo tiff ...... v čem by to tedy vyhovovalo Vám? V cdr, pdf nebo třeba v txt?
Loskyn (177)|22.5.2018 18:43
Nenechával bych si tisknout v minilabech (a to ani u Škody), protože ty jsou většinou problematické. Doporučuji převést fotografie do Adobe RGB. Nejlépe export do ProPhoto 48 bit a pak těsně před tiskem převést do Adobe RGB 24 bit. Nechávám si adjustovat a tisknout u Škody v jejich DTP studiu. To je naprostá špička, věrnost a bohatost barev je vynikající.
Kabe (442)|22.5.2018 20:10
www_dantek_cz - zbytecne drahe