Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Nový foťák ,prosím o radu!

Pennywise (4)|4.7.2009 12:59
Zdravím všechny
chci si koupit nový fotoaprát ,levný cca do těch 3000kč
hodně m zaujal tento : Nikon s210
https://www.digimanie.cz/recenze-nikon-coolpix-s210-solidni-drobek/2282



a pak tento : Kodak EasyShare Z8612
http://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz/kodak-easyshare-z8612

Moc se v parametrech nevyznám ,hlavně by mě zajímalo jak moc diametrálně jsou od sebe daleko tyto dva fotáky co se týče funkcí......Co se týče desingu o dost více se mi líbí Nikon ,ale kdyby byl ten Kodak na tom fakt o DOST lépe co se týče funkcí a kvality neváhám a sáhnu po Kodaku.
Foták budu používat na všechno dovolené do ZOO atd....Taky si rád docela pohraju s různým nastavením atd....Takže i tohle by u mě hrálo roli při výběru z těhchto dvou fotoaparátů.

Předem moc děkuji všem za jakoukoliv radu nebo názor.
Pennywise (4)|4.7.2009 20:23
Tak jsem ještě trochu pátral po internetu a mooc se mi zalíbil tento:

Pentax Optio S12 ,jaký je Váš názor na tento foták ,značku Pentax vůbec neznám ,nehrozí že bude nekvalitní ,třeba oproti Nikonu...
Gagga (16)|4.7.2009 20:26
Ten Kodak je ultrazoom, což je podle mě do ZOO rozhodně vhodnější - bude možnost si zvíře víc přiblížit. Na druhou stranu se ale nehodí na makrosnímky. Podle zkušebních fotek má Nikon o malinko lepší zpracování šumu, dobře vyvažuje bílou, zvládá protisvětlo a prokreslování stínů. Ale má jen malý zoom, takže bude potřeba zoomovat nohama a zapomenout na širokoúhlé záběry krajinek a spol. Čili: osobně bych zvolila Kodak kvůli zoomu a ty ostatní rozdíly zas nejsou tak velké, abych je případně neodladila v PC. :)
Pennywise (4)|4.7.2009 20:30
Děkuju moc za názor a co ještě říkáte na ten Pentax?Ten se mi líbí asi ze všech nejvíce:)

http://clanky.katalogfotoaparatu.cz/digitalni-fotoaparaty-recenze/3431-pentax-optio-s12/
Milan Šurkala (3381)|4.7.2009 21:00
Pokud jde o ty 3000 Kč, tak zde bych primárně volil Canon A590 IS, ale ten už dneska dost těžko seženete. Kodak určitě díky zoomu nabídne nejvíce možností, ale jak je na tom v praxi, to si netroufám uvažovat. Do té ZOO se díky většímu zoomu rozhodně hodí více než Nikon S210.
Jinak, značka Pentax je jedním z proslulých výrobců zrcadlovek, méně už kompaktů, takže strach, že jde o nějakého pofiderního výrobce, to bych skutečně neměl. Nícméně každému výrobci se může nějaký fotoaparát nepovést a S12 vypadá tak zvláštně. Na jednu stranu se mi líbí velký snímač, na druhou stranu toho už moc víc nenabízí.

Mé pořadí by bylo:
Canon A590 IS
Kodak Z8612
Pentax S12
Nikon S210
Pennywise (4)|4.7.2009 21:09
Ahá ,no ten canon bude těžké sehnat to jo....No asi půjdu do toho Pentaxu ,snad neudělám chybu ,děkuju moc za názor a radu.Jo ještě něco u toho Pentaxu prý chybí stabilizátor myslím optický je to až tak velký problém?
Milan Šurkala (3381)|4.7.2009 21:20
[QUOTE=Pennywise;2934]Ahá ,no ten canon bude těžké sehnat to jo....No asi půjdu do toho Pentaxu ,snad neudělám chybu ,děkuju moc za názor a radu.Jo ještě něco u toho Pentaxu prý chybí stabilizátor myslím optický je to až tak velký problém?[/QUOTE]

No v podstatě to snižuje možnost pořídit rozumně ostré fotografie za šera a v místnostech bez blesku. V místnostech se to dá dohnat bleskem (to má ale jiná negativa v nepřirozeném světle), venku jedině stativ. Ale zase se nedá říci, že by stabilizace všechno dohnala. Každopádně je to škoda.
rousini (738)|4.7.2009 21:51
Pokud opravdu chceš Canon A590 IS, tak dnes jsem ho viděl v Electrowordu (nebo Datartu...).
huky (19)|4.7.2009 23:32
wayne (15)|8.7.2009 08:25
priklanam sa k A590IS, paradna masinka za malo penazi :)
krejot (1)|10.7.2009 17:11
Se zájmem jsem přečetl všechny rady ohledně koupi nového fotoaparátu. Tak předně, pokud chceš koupit fotoaparát za 3000 Kč, kterému se ve fotografické branži říká krabička na mejdlo,tak si to pořádně rozmysli, abys nebyl zklamán. Každý výrobce svojí krabičku vychvaluje do aleluja, ale skutek utek. Pokud chceš ale průměrně slušné fotky, tak si počkej a ušetři tak 7000 Kč a potom si ho za tuto cenu kup. Zde již se nechá mluvit o fotoaparátu. I když také ještě nic moc, ale už je to focení na určité úrovni. Potom se ani nemusíš někoho ptát jaký typ si máš koupit. Nad tuto cenovou hranici jsou jsou už vlastně všechny typy slušně vybaveny. Najdeš je na internetu. Jsem profesionalní fotograf, a tyto rady poskytuji dost často. Kdo mi dá za pravdu je většinou spokojen, kdo ne a koupí lacinou krabičku na mejdlo, je dost zklamán a nakonec mi dá za pravdu také,ale to už je pozdě. A ty asi dopadneš stejně, pokud poslechneš rady některých tzv. fotografů. Ahoj krejot.
Milan Šurkala (3381)|10.7.2009 17:28
[QUOTE=krejot;3017]Se zájmem jsem přečetl všechny rady ohledně koupi nového fotoaparátu. Tak předně, pokud chceš koupit fotoaparát za 3000 Kč, kterému se ve fotografické branži říká krabička na mejdlo,tak si to pořádně rozmysli, abys nebyl zklamán. Každý výrobce svojí krabičku vychvaluje do aleluja, ale skutek utek. Pokud chceš ale průměrně slušné fotky, tak si počkej a ušetři tak 7000 Kč a potom si ho za tuto cenu kup. Zde již se nechá mluvit o fotoaparátu. I když také ještě nic moc, ale už je to focení na určité úrovni. Potom se ani nemusíš někoho ptát jaký typ si máš koupit. Nad tuto cenovou hranici jsou jsou už vlastně všechny typy slušně vybaveny. Najdeš je na internetu. Jsem profesionalní fotograf, a tyto rady poskytuji dost často. Kdo mi dá za pravdu je většinou spokojen, kdo ne a koupí lacinou krabičku na mejdlo, je dost zklamán a nakonec mi dá za pravdu také,ale to už je pozdě. A ty asi dopadneš stejně, pokud poslechneš rady některých tzv. fotografů. Ahoj krejot.[/QUOTE]

To, že fotoaparát stojí 7000Kč+ rozhodně není záruka toho, že se jedná o dobré fotoaparáty. Jen co jsem testoval, tak rozhodně bych nedoporučil pro běžné focení Olympus mju Tough 6000 (7-8000Kč), mju Tough 8000 (10000Kč), mju 9000 (9000Kč), to lépe fotí i ty krabičky jiných výrobců za 3000Kč. Totéž platí např. o Nikonu L100, to je rovněž taková hodně zábavná sranda (7000Kč), která rozhodně v základním nastavení nefotí dobře. Dobré obrazové výkony nemají ani fotoaparáty Samsung, jsou však velmi dobře vybaveny. Nevím, proč bych měl platit 7000Kč za fotoaparát, když za 3000Kč můžu mít opravdu skvěle fotící Canon A590 IS nebo za 5500Kč Canon SX110 IS. Já teda profesionální fotograf nejsem, ale hodně fotoaparátů jsem recenzoval (zatím jich je 40) a vidím, že vůbec tak kriticky nezáleží na ceně nebo na rozměrech. I na malém prostoru se dá udělat levný fotoaparát, který bude mít kvalitní fotky při malých rozměrech.