Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Výměnné objektivy: Nikon 50mm nebo 35mm?

Neregistrovaný (0)|11.12.2015 13:22
Tazatel: Adam

Znění dotazu: Dobrý den, řeším dilema u těchto dvou objektivů. Fotím často sport, hlavně florbal v hale. S pevným objektivem nemám zkušenost, ale potřeboval bych na záběry u mantinelu nebo momentky po zápase kdy fotím radující se hráče pevné sklo. Je lepší pro mě 35 nebo 50? Přečetl jsem více názorů, ale mám z toho zamotanou hlavu ještě více :-) Nefotím portréty, nebo květinky v přírodě, spíš emoce, sport, občas i koncert u pódia. Prosím o radu. Vlastním Nikon D7000.
Děkuji za vaše názory. Adam

Fotovýbava, které se dotaz týká: Nikon 35mm, Nikon 50mm
David H (225)|11.12.2015 13:53
Na sport asi pevné sklo nebude úplně to pravé ořechové. 35tka je asi univerzálnější, ale nevím, jestli by vždy stačilo přiblížení na sport (dá se alespoň udělat případně výřez, opačně to z padesátky nejde, ta by byla spíš na ty portréty). Pokud je otázka nastavená 35mm nebo 50mm, tak bych volil 35mm. Navíc jsou to levnější skla, takže si člověk nemusí rvát vlasy a v případě nevyužití se dá zase prodat.
Milan Šurkala (3381)|11.12.2015 14:27
A nemáš k té D7000 náhodou objektiv 18-105mm nebo nějaký zoomovací objektiv? Pokud ano, není nic jednoduššího, než si na tom objektivu nastavit 35 mm (klidně si to i zalep lepící páskou, abys s tím nehýbal) a uvidíš, zda to bude to, co potřebuješ nebo ne. Pak nastav 50 mm a opět uvidíš, zda je to to ohnisko, které se ti hodí nebo nikoli. V tomto ti nikdo na fóru neporadí. Máš-li zoomovací objektiv, který umí 35 i 50 mm, tak si to zkus sám a uvidíš, co pro tebe bude lepší.
Adam_Nikon (1)|11.12.2015 14:45
Ahoj, děkuji za odpovědi. Fotím sport normálně s 200/f2,8, tohle sklo beru jako doplněk...
pas!k (173)|12.12.2015 07:32
Na crop telo je urcite lepsi 35mm ohnisko. Nevim jaky konkretni objektiv planujete .. ale na to co pisete (skupinove fotky po zapasech) bych rekl .. ze i ta 35mm bude celkem dlouha .. na to by se spis hodil nejaky sirokac .. Ja na tohle pouzivam Tokinu 11-16 f2,8 ..