Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Málo používaný objektiv a výlet do Prahy

chalupník (85)|30.12.2015 18:08
Tak jsem byl dnes v Praze a vzal si s sebou Tamron 28-75/2,8 na vyzkoušení. A přivezl jsem si domů pár desítek spíše nepovedených fotek. Za prvé, jsem občas blbě zaostřil a za druhé, jsem dost bojoval s nedostatečnou hloubkou ostrosti. (zajímal mne objektiv na nižších clonách)
Mraky turistů, a každému třetímu se houpá na krku něco podobného zrcadlovce s poměrně většími objektivy. Tak si tak říkám, jak technicky zdařilé jsou jejich fotografie?Jestli taky řeší, jakou clonu, jakou citlivost , aby to vyšlo tak, jak má? Zastávám názor, že na takovéto turistické rychlofotky je nejlepší dobrý kompakt, právě pro tu obrovskou HO. Kochat se, cvakat a nic neřešit.
pas!k (173)|30.12.2015 18:47
Je to vec vkusu .. ja fotim na 2,8 pomerne casto i se 70-200 u street fota mi púrijde prave ok .. ze to vytahne fotografovany objekt celkove z fotky a pozadi tak nerusi .. pokud mate ff tak 28 je dost siroke ohnisko a i na clone 2,8 pokud nefotite neco 50 cm pred vama by mela byt dostatecna hloubka ostrosti na vse potrebne (pokud nefotite vylozene nejaky kus ulice .. atd) Co je ovsem u te ostrosti zasadni na plne dire je nastaveni ostreni (pro tyto pripady pouzivam automatiku ktera prepina mezi one shot a servem dle toho zda se objekt na ktery ostrim hybe nebo stoji) a samozrejme dostatecne kratky cas ..
Komo (840)|30.12.2015 22:47
Suhlasim. Clovek si musi urcit priority. Snaha urobit co najlepsie fotky - to je prosto praca na plny uvazok. A vtedy je dovolenkový relax zatlacany do uzadia. Idem niekde na vylet s rodinou,ale nevenujem sa jej,lebo musim urobit co najlepsie fotky. Nezdielam s nimi aktualne vnemy a zazitky,lebo stojim niekde opodial a hladam idealnu kompoziciu..... Tak isto sam osobne nevnimam ten turisticky zazitok,vystavu....ako turista,ale ako fotograf.Takze mam pocit,ze mi mnohe unika. Myslim si,ze pre beznych ludi na turisticke cvakanie je zrkadlovka hlupost. Zvlast pri schopnostiach dnesnych kompaktov.
rousini (738)|30.12.2015 23:20
Já si dovolenou užívám následovně:
- cesta jako cíl (zážitek za volantem, radost z jízdy)
- destinace jako cíl foto zážitků (krásný pocit, z nepoznaných míst, očekávání zajímavé scény za každým rohem (komo to popsal přesně))

Slušný foťák umožní práci s DOF a pokud to neumím, zabírá mi to čas, tak nastavím f/11 a potřebné ISO. Proč kompakt :mistake
chalupník (85)|31.12.2015 18:31
No, trochu jsem si objektiv doma otestoval na kresbu a výsledek odpovídá nepovedeným fotkám. Na plošné záběry celků tohoto Tamronu fakt nejlépe clonu 8. Směrem dolů kvalita kresby vždy o kousíček viditelně uvadá.
Bukovec (132)|31.12.2015 23:03
Ono, co se týče kvality fotek, tak tam kompakt lepší asi nebude. Co se týče komfortu, tam už je to jiná. Někdo chce mít v ruce něco pořádného, vše si nastavit za vidinou dobrého výsledku. Někdo si nejradši jen trajdá, a pak vytasí krabičku, se kterou cvakne a hotovo, zážitek zaznamenán v dostatečné kvalitě a přitom si nestrhá vaz ani záda, co víc si přát....

Já patřím spíše do té první skupiny, ale je to opravdu jen a jen na každém z nás.
kultus (1295)|1.1.2016 11:08
Komo to popsal velice presne. Zrovna ted pisi z Milana kde si uzivam Novy rok a bojuji s vnitrni potrebou hodne a vsechno zajimave fotit. Je to krasne mesto a doslova raj pro fotografa architektury, bohuzel to koliduje s pohodovym romantickym vyletem. Urcite ma vyhodu fotograf co to "hned vidi" a nestravi tolik casu hledanim vhodne kompozice ohniska, atd. Stale to ale chce mit poradne svetlo a i zde je problem byt u vsech tech krasnych pamatek ci modernich skvostu v ten pravy cas. Clovek to musi brat vic v klidu a nebyt posrany, ze nebude mit kazdou budovu dokonale vyfocenou. Je to precejen dovolena. Dalsi faktor je myslet i na doprovod ikdyz je trpelivy...takze jsme zase u tech priorit a osobnim pristupu.

Co se tyce techniky, nevidim problem v nahrazeni zrcadlovky lepsim profikompaktem. Opet zalezi na scenach a kompozici.