Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 46

Téma: Vyber bezzrcadlovky ?

Nováček
    Registrace
    Jan 2015

Zdravim,
    Taky zde pridam svuj dotaz ohledne vyberu fotaku.
    Doted jsem fotil jen mobilem, akorat se nam ma zanedlouho narodit prcek tak at uz jsou ty fotky lepsi.
    Vlastne jsem nejdriv chtel koupit kameru, no a kdyz jsem zjistil ze fotak natoci lepsi video,tak uz vybiram fotak.
    Cenove tak 15-20 tis..
    Krom videa, by to bylo hlavne na foceni krajin... Takze zrdcadlovku asi ne, spis neco mensiho.
    Momentalne jsem skoncil s vyberem u http://www.megapixel.cz/panasonic-lumix-dmc-gx7-telo
    Ikdyz jsem se dival na Nikon Coolpix P900 , kvuli tomu zoomu, docela hezka hracka... akorat je to velke na noseni po horach.
    Odpovídat lze po přihlášení

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od cline Zobrazit příspěvek
    Ikdyz jsem se dival na Nikon Coolpix P900 , kvuli tomu zoomu, docela hezka hracka... akorat je to velke na noseni po horach.
    Až si zkusíš ten zoom, tak zjistíš, že je tak obrovský, až nebudeš vědět, k čemu jej vlastně používat. Pokud chceš větší zoom, tak si kup raději Panasonic FZ200 nebo FZ300 (ten už umí i 4K). Jinak skákat od 83x zoomu ke 3x zoomu u GX7 mi přijde, že trochu nevíš, co chceš. Osobně bych doporučil spíše nějaké ty profi kompakty nebo CSC přístroje. V obou případech se ale musíš smířit spíše s menším zoomem.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    1

Sony rx 100 lll

Nováček
    Registrace
    Jan 2015

Ja to myslel, ze by se mi to jen libilo jako hracka Vim ze tak velky zoom by mi byl k foceni k nicemu. Jinak o ten zoom ani tak nejde.
    Na ten FZ200 jsem se taky dival akorat co jsem tak pochopil, po procteni ruznych for, ze je lepsi mit 4/3 snimac nez u FZ200 - 1/2,3 nebo ne ?

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    1

Cim vacsi snimac , tym lepsie-jednoducho povedane.

Občasný diskutér Avatar uživatele Bukovec
    Registrace
    Sep 2015

Tak hned ze začátku k tomu Nikonu P900 - zde si na kvalitě snímků(zvláště za špatného osvětlení - doma) nepolepšil díky světelnosti objektivu a taky čipu, který je malý a s přílišným množstvím megapixelů.

K výběru - na toto téma je tu hned několik topiků, doporučuji je také okouknout.

Otázkou je, co od toho fotoaparátu ještě požadujete/očekáváte - hledáček, budete později rozšiřovat sbírku, nebo ne...

Takle se Vám nabízí opravdu hoodně možností:

Pokud byste dále nerozšiřoval, ale přesto jste stál o co největší čip, navrhnul bych Panasonic LX100, který má 4/3" velký čip ale pevný zabudovaný objektiv, hledáček, sáňky na externí blesk(v interiéru se může hodit), postrádá ale výklopný display. Obecně se konstrukcí spíše podobá bezzrcadlovkám. Má (na kompakt) poměrně větší rozměry, ale do kapsy zimní bundy se jistě vejde, za to ale nabídne proti konurentům - SONY RX100 III, Canon G5X, jistější chyt. Zmínění konkurenti také nejsou vůbec špatní - RX100 III je to čistě kompakt s ergonomií běžného kompaktu(špatnou), ale s hledáčkem a výklopným displayem. Canon g5x je zase takový hybrid, který už nedisponuje takovou skladností, ale za to lepší ergonomií, o proti Panasonicu má ale i zabudovaný blesk + sáňky a navíc ten výklopný display. Obrazově na tom bude Panasonic lépe, čip je prostě větší a rozlišení menší což přinese vyšší dynamický rozsah - pro focení krajinek, a menší šum na vyšší ISO - domácí focení Vaší ratolesti.

Pokud by jsi plánoval následné rozšiřování optiky,nebo prostě chtěl systémový kompakt, tak je tu opět spoustu možností:
    - Cestou k co největšímu snímači by byla SONY A6000 s hledáčkem, výklopným displayem, a seťáky od sony prý nepatří mezi nejkvalitnější, ale koukní na ukázkové fotky a posuď sám. Video bude naopak super.
    - Od Panasonicu bych z těch kompaktnějších zmínil velmi povedený Panasonic GX7 který nabídne horší(menší) čip, zároveň ti ale otevře dveře k rozsáhlému příslušenství a optiky pro MicroFourThirds systém, má výklopný a dotykový display, také velmi kvalitní video, vyjde i o něco levněji než konkurent od SONY.

Osobně bych šel do LX100, jelikož si nemyslím, že budeš dále rozšiřovat výbavu, navíc ti v základním nabídne nejlepší výstup ze všech zmiňovaných, díky kombinaci 4/3" čipu a skvělého světelného objektivu, který více než srovná náskok SONY A6000 ve velikosti čipu a pokud oželíš výklopný display, dostaneš výborný výstup v kompaktním, ale stále ergonomickém těle, navíc v ALL-in-One balení.

PS: Hlavně si o focení něco zjisti, nastuduj, protože ať už koupíš cokoli, tak stroje v této cenové relaci si nezaslouží jen cvakání na automatiku(ačkoli to dobře zvládnou).

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    1

Moj nazor na vyber fotoaparatu:
    -aku vahu a rozmer som oochotny akceptovat?
    - kvalita vystupu(foto,video)
    -rychlost ostrenia

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od Bukovec Zobrazit příspěvek
    Obrazově na tom bude Panasonic lépe, čip je prostě větší a rozlišení menší což přinese vyšší dynamický rozsah - pro focení krajinek, a menší šum na vyšší ISO - domácí focení Vaší ratolesti.
    Tady bych byl opatrný. Rozdíl velikostí čipů je poměrně malý, zhruba 1" u G5X proti 1,2" u LX100. Dle testů DxO jsou navíc oba čipy v podstatě srovnatelné jak v DR, tak i v šumu a ani já bych neřekl, že bych tam v testu zaznamenal nějaké dramatické rozdíly. Navíc G5 X potěší i lepším zoomem a světelnost je velmi velmi podobná.

Nováček
    Registrace
    Jan 2015

Diky za rady, jeste popremyslim, ale libi se mi ten GX7.

Občasný diskutér Avatar uživatele Bukovec
    Registrace
    Sep 2015

Ten určitě za pozornost stojí

Nováček
    Registrace
    Jan 2015

Jenom nevim ktery objektiv by byl lepsi.... Panasonic Lumix G Vario 14-42mm f/3,5-5,6 II ASPH. Mega O.I.S. nebo Panasonic Lumix G 20mm f/1,7 II ASPH
    Je tam rozdil 2000 tak nevim....

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    11

Těch rozdílů je tam víc...

Nováček
    Registrace
    Jan 2015

Myslel jsem jestli se vyplati ten drazssi...

Nováček
    Registrace
    Jul 2013

Ty objektivy jsou hlavně v úplně jiných kategoriích (základní zoom versus pevný světelný objektiv), nejdou srovnávat primárně podle ceny. Pro tebe je vhodnější ten první, protože hádám, že nechceš fotit bez zoomu.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    1

Citace Původně odesláno od cline Zobrazit příspěvek
    Krom videa, by to bylo hlavne na foceni krajin...
    Na to je 20/1,7 trocha uzky.

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Výběr bezzrcadlovky - NEX5RL vs. NX200 vs. E-PL3
    Od PavelDoležal v sekci Kompakty
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 09-03-2013, 08:35