Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Odolné pouzdro na kolo

MarekF (1)|3.1.2016 11:47
Dobrý den,

hledám vhodné pouzdro, nebo přesněji spíš box tak, abych skloubil mé dva koníčky - kolo (často jezdím Beskydy, Jeseníky, kdo zná Rychlebské stezky. Rád si sjedu nějaký sjezd, pár skoků. Takže riziko pádu je tu větší, než jako výletník na cyklostezce) a nově i focení. Vlastním D3300 a setový 18-55mm VR objektiv.

Mé požadavky jsou:
Co nejmenší rozměry (budu jej vozit v 10l batohu)
Odolnost proti poškození fotoaparátu (abych jej nerozlehl při pádu na záda např.)

váha je až druhořadá, nicméně čím nižší, tím lešpí

Otázka je, jak se fotoaparátu budou líbit vibrace? Mám představu o nějakém boxu tak o 2-3cm větší, než rozměry fotoaparátu s objektivem, vyplněném tlumící hmotou vyřezanou přesně na tvar fotoaparátu. Velmi se mi zalíbila možnost sestavit si vlastní case, viz. https://imusicdata.cz/cases-rack/material-pro-vyrobu-case/ v nejmenší možné tloušťce 4 mm. Stálo by to pod tisícovku a díky Al by to mohlo být i dost lehké a pevné zároveň. Naopak by se zde dala ušetřit tloušťka nahrazením 4 mm tlusté PP desky plechem.

Můj dotaz teda zní: Existuje nějaké hotové řešení, případně má někdo zkušenosti s podobným řešením? Čeho se vyvarovat, na co si dát pozor? A jak moc si dát pozor na ony vibrce z jízdy?

Předem děkuji za komentáře,
Marek Fuciman
chalupník (85)|6.9.2016 10:59
Tak když ti nikdo neodpověděl, tak jak to mám já. Už nejsem mladík, takže žádný adrenalin na kole nevedu. Pohodové ježdění. No a udělal jsem to tak, že jsem na řidítka za dvě ouška (na popruhy) protáhl elektrikářský pásek a tím připevnil brašničku k řidítkům. To znamená, že se brašnička více či méně houpe. Fotoaparát by měl být uvnitř natěsno, třeba ještě obalený bublinkovou folií. Kromě toho máš jistě odpruženou vidli, což já nemám.