Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Externí blesky aneb mobilní ateliér

pas!k (173)|7.1.2016 06:52
Cca rok jsem se rozhoupaval k doplneni vybaveni .. a k tomu .. ze bych si poridil nejaky hracky k tomu .. abych byl schopen fotit v podminkach.. ktere zrovna nejsou idealni a mohl si ohybat svetlo dle vlastnich potreb .. mel jsem celkem jasno v prioritach a po precteni nejakych publikaci jsem si dokoupil druhy blesk nejake softboxy a zacinam to uvadet do praxe .. Casem sem kdyztak prihodim nejake vysledky v podobe fotek .. Jde mi spis o to .. jestli se zde nepohybuji dalsi uzivatele .. kteri by se treba chteli podelit o sve zkusenosti z teto oblasti .. Podotykam ze mi nejde o klasickou studiovou techniku .. ale vyhradne o foceni pomoci externich blesku a modifikatoru .. Casem doplnim vybaveni .. i nejake zkusenosti ..
Dan7 (411)|7.1.2016 16:48
Rád si to přečtu. Zatím jsem zkoušel jako amatér jen jeden externí blesk - různé odrazy od stropu apod. Tomu TTL taky nerozumím. Lepší výsledky jsem měl na manuální nastavení blesku. Moc mě to nechytlo a nechce se mně to studovat :). Na první pohled vypadá focení bleskem docela komplikovaně.
pas!k (173)|7.1.2016 17:02
[QUOTE=Dan7;40784]Rád si to přečtu. Zatím jsem zkoušel jako amatér jen jeden externí blesk - různé odrazy od stropu apod. Tomu TTL taky nerozumím. Lepší výsledky jsem měl na manuální nastavení blesku. Moc mě to nechytlo a nechce se mně to studovat :). Na první pohled vypadá focení bleskem docela komplikovaně.[/QUOTE]

Ja si kdysi davno koupil bazarovej Speedlite 580EX II .. nikdy jsem blesk nepouzival na koncertech je to vetsinou primo zakazane ale naskytlo se casem par zakazek .. kde mi to fakt dost pomohlo .. nicmene jsem k tomu pristupoval dlouhou dobu stejne jako ty .. Premyslet o blesku jako plnohodnotnem zdroji svetla pri foceni jsem zacal premyslet az po precteni tehle knihy https://www.zonerpress.cz/blesky-speedlite-naucte-se-fotografovat-s-blesky-canon-speedlite je to sice primarne urceno pro speedlite belsky canonu .. ale dalece to presahuje jen tuhle tematiku .. vrele doporucuji vsem .. a to me nakoplo k tomu si poridit druhy blesk a nejake modifikatory .. musim to ale vsechno nejak ucelit a mozna sem pak napisu nejake moudro i se schematy sviceni ..

TTL se nehodi na vsechno .. jeho vyhoda je ze silu zablesku ovlivnuje automatika mereni expozice fotaku .. a jeho hlavni vyuziti je v pripadech kdy se neustale meni scena a vzdalenosti foceneho objektu .. ten clovek co napsal tu knihu sam doporucuje ze zacatku fotit hlavne v manualnim rezimu blesku .. ze si to clovek i lepe osvoji .. ja jsem hodne tapal i v jednotlivych nastavenich .. jak odpalovat vice blesku zaraz .. nechapal jsem jednotlive moznosti odaplovani kablem .. opticky .. radiem atd .. je to tam vsechno fakt perfektne vysvetleno ..