Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 9 z 9

Téma: Výměnné objektivy: Co na focení plesu - hobby fotograf

Neregistrovaný

Tazatel: Mirka

Znění dotazu: Ahoj koncem ledna fotím ples pro kamarádku, která je pořadatelka. Chce vyfotit průběh plesu (takže dokumentární foto nějaké) a zároveň by ráda i nějaké portrétové fotografie z mini ateliérku.

Jsem hobby fotografka - žádný profík. Chci se zeptat, jaké objektivy jsou nejvhodnější pro focení plesů a co vše potřebuji k miniateliérku.

Děkuji za vaše rady a nápady
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér Avatar uživatele pas!k
    Registrace
    Jul 2006
    Fotografií
    61

A co mate za fotoaparat ? Bude se vam urcite hodit nejaka klasika typu 18-55 pripadne 24-70 na ff .. a k tomu treba nejake delsi sklo .. nejaka pevna stovka treba .. K odfoceni portretu dvojic staci pouzit v lepsim pripade dva externi blesky na stativu s destnikem .. v pripade nouze aspon jeden .. uplne nejhur budou vypadat fotky kdyz nechate blesk nasazeny na fotaku .. Ovsem tezko takto bez informaci radit .. kdyz ani nenapisete co mate za fotak .. a pripadne co mate za objektivy ktere chcete pouzit

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Sakini
    Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

S jakou technikou pracujete, a jaké jsou finanční možnosti? To potřebujeme znát jako základ, aby se dalo navrhnout něco realistického.

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2014

já osobně dokumentuji ples 24-70/2,8 na ff + blesk,fotokoutek neřeším,to už bych nestíhal,vybavení na to mám,ale řeším to vše na place,čekám na pěkný úsměv,zajímavou pózu.
    fotokoutek-3m plátno,dva blesky deštníkové,ten samý objektiv,portréty?možná,spíš skupinové foto,dobrá by byla i tiskárna na fotky.
    na jednom plese jsem viděl borca s fotokoutkem,měl i tiskárnu,laserovou :-),větší mazanice jsem v životě neviděl
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: ples-4.JPG 
Zobrazení: 158 
Velikost: 480.8 KB 
ID: 1813   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: ples-75.JPG 
Zobrazení: 167 
Velikost: 276.1 KB 
ID: 1812   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: ples-28.JPG 
Zobrazení: 152 
Velikost: 557.9 KB 
ID: 1811  

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Dan7
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    679

Perfektní ukázka a fotky jak to má vypadat . Pokud budou hodně obecné dotazy, tak budeme asi psát nejlepší variantu . To znamená full-frame zrcadlovku (Canon, Nikon ...), 24-70mm f/2.8, blesk. Jako amatér bych taky koutek neřešil.

Neregistrovaný

Děkuji za odpovědi - mám Nikon D3100 se základním objektivem 18-55 a olympus pen epl-7 s objektivy 60 mm f/2, 14-42 mm f/3.5-5.6 a 15-150 f4.5-5.6. Blesk mám Nissin Di466 pro olympus.

Uvažuji o koupi objektivu právě na ples - cena cca do 15.000,-

Děkuji

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    11

No tady bych zůstal u Nikonu a něco světelnýho na to, aby nerostl zbytečně šum nebo se dalo separovat haraburdí v pozadí...

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2014

tam kde nesmím používat blesk,fotím se sigmou 35/1,4(ring,koncerty,na plesu mi moc nesedl),jinak vše C 24-70/2,8,určitě to jde i s f3,5 ale budete muset hodně zvedat iso,což bude hned na fotkách vidět
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: faust-10.JPG 
Zobrazení: 116 
Velikost: 589.8 KB 
ID: 1815   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: jirka-25.JPG 
Zobrazení: 108 
Velikost: 474.0 KB 
ID: 1814  

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2015

Focení plesů je v pravdě reportážní práce ve stížených podmínkách, protože světla není nazbyt, lidi se furt "vrtí", nepostojí a forograf je zároveń limitován nedostatkem místa, protože na tanečním parketu je pořád plno a fotograf tanečníkům pořád překáží. Z toho důvodu bych se podíval po kombinaci zoom objektivu s velkou světelností (to aby človek nemusel pálit bleskem naplno a stačilo mu maximálně světlo v sále) a pro portrétovky s mázlým pozadím bych to doladil jedním kvalitním pevným sklem. Používal bych k tomuto účelu Nikon, protože má lépe zachytí rozjuchané tanečníky v pohybu. Také na tento systém výhodněji seženete objektivy, které splňují požadavky, co jsem vyjmenoval. Svým známým tradičně doporučuji na podobný typ focení světelný zoom Tamron 17-50 2.8 http://www.aaron.cz/produkty/tamron-...i-ii-ld-asp-if, který je spolehlivým řešením na reportáže, protože nabízí jak široké ohnisko, tak i slušný zoom rozsah. K němu pak na portréty klasiku v podání pevné 50ky 1.8 http://www.aaron.cz/produkty/nikkor-50mm-f1_8g-af-s. V pohodě se vejdete do poptávané ceny a máte skvělý základ, se kterým vydržíte hodně dlouho.

Podobná témata

1. Výměnné objektivy: Difrakce
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 24-09-2015, 22:52
  2. Výměnné objektivy: Objektivy k Nikon D5300
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 20-03-2015, 19:53
  3. (hobby) fotograf na společné focení
    Od Kissofdark v sekci Volná témata