Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 74

Téma: ZPS17 a formát NEF (RAW od NIKONu)

Občasný diskutér Avatar uživatele zeloi
    Registrace
    Jul 2013
    Fotografií
    411

Zdravím. Používám k editaci fotek ZPS (naistalován nejnovější DNG convertor). Doposud jsem fotil na Panasonic Lumix DMC FZ200 - formát RW2 a vše bylo v pořádku. Nyní jsem přešel na NIKON D7000 a po přepnutí do modulu RAW jsou obrázky velmi tmavé. Musím hodně dolaďovat korekcí expozice do plusu...a to fakt hodně. Nevím kde může být chyba, setkal jsem se s tím poprvé. Náhled na dispeji na foťáku je v pohodě a v modulu EDITOR to také vypadá normálně. Problém nastává až pi přepnutí do RAW modulu. Jinak dodám, že mám přiřazen profil aparátu i objektivu - beze změn jako když nepřiřadím nic Poradí někdo? Docela mě to štve.
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér Avatar uživatele pas!k
    Registrace
    Jul 2006
    Fotografií
    61

U starsich verzi ZPS instalace dng convertoru nestacila .. musel se jeste vybrat nekde v nastaveni .. pokud si spravne pamatuji .. ale par let jsem ten program nevidel

https://www.milujemefotografii.cz/pr...hoto-studia-17

Nováček
    Registrace
    Apr 2011
    Fotografií
    3

Taky zdravím a připojím se. Mám stejný problém :-( Používal jsem ZPS16 a tam problém nebyl, vždy náhled obrázku odpovídal RAWu. Ale teď když fotím, ve foťáku vše vypadá OK, v prohlížeči taky. Ale jak přepnu na RAW, všechny fotky ztmavnou a musím jít u každé s korekcí expozice až +1.0. A to mě docela štve. U seťáku 18-105 to tolik vidět není, ale třeba u pevný 50 1.8, tam je ten rozdíl pak obrovskej. A fakt mě to štve všechny fotky ladit, kolikrát se stanou i nepoužitelný. Přitom jsem konvertor a vše zkoušel nastavovat a nic mi zatím nepomohlo. Nějaká rada prosím? :-)

Registrace
    Jul 2013
    Fotografií
    411

No, tak v tom nejsem sám. Jsem zvědav jaká cesta povede k vyřešení problému. Jinak samozřejmě mám nastavenou i cestu k používání convertoru - vše nastaveno v menu ZPS. Tam problém nebude. Jestli by nestálo za to kontaktovat technickou podporu ZONER.

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Dan7
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    679

Se Zonerem na RAWy nemám dlouhodobě moc dobré zkušenosti a radši jsem si připlatil (dostal zdarma od Canonu) Lightroom. Kdysi jsem Zoner zkoušel, ale třeba jsou poslední verze na RAWy už lepší. Nebo je rada zkusit i nějaký jiný program. Myslím, že zdarma je Capture NX-D určený pro Nikon a taky Rawtherapee.

Registrace
    Jul 2013
    Fotografií
    411

Samozřejmě můžu zkusit jiný soft, ale na ZPS jsem zvyklý a chtěl bych u něj zůstat. Nechápu proč to dělá bordel u toho Nikonu (NEF) a u Panasonicu (RW2) to bylo v cajku.

Registrace
    Jul 2006
    Fotografií
    61

Hodila by se informace .. o jakou verzi ZPS se jedna .. treba google meco napovi .. Jen pro jistotu .. pokud to otevres v necem jinem vysledek je ok ?

Me na nem vzdy nejvic vadilo ze neumi nedestruktivni upravy .. pokud chcete zachovat zdroj vzdy to znamena dva soubory .. coz je u LR obrovska vyhoda .. i kdyz mam jednu fotku upravenou v 10 ruznych variantach .. zdroj je stale jen jeden .. a samotne upravy jsou ulozeny v par KB souboru pro kazdou fotografii .. to je pri desitkach tisic fotek na disku sakra znat To nemluvim o dalsich vecech o kterych si ZPS muze nechat jen zdat.. Ale to je mimo tema ..

Registrace
    Jul 2013
    Fotografií
    411

Mám ZPS 17. Jinak ZPS má úplně stejné nedustruktivní úpravy v modulu RAW. Ukládá změny přesně jak popisuješ.

Registrace
    Jul 2006
    Fotografií
    61

Citace Původně odesláno od zeloi Zobrazit příspěvek
    Mám ZPS 17. Jinak ZPS má úplně stejné nedustruktivní úpravy v modulu RAW. Ukládá změny přesně jak popisuješ.
    Tim lip .. posledni verzi ve ktere jsem zkousel upravovat nejaky raw byla tusim 14 .. ale pokud v zoneru nelzou .. tak nedestrultivni upravy umi az 18 aspon se tim chlubi jako novinkou.

Registrace
    Jul 2013
    Fotografií
    411

u ZPS se chlubí nedestruktivní úpravou jako novinkou i u formátu JPG v modulu EDITOR V modulu RAW to umí i strší verze.

Registrace
    Jul 2013
    Fotografií
    411

Tak se mi dostalo odpovědi z technické podpory ZONER, kdyby to někoho zajímalo:

https://www.milujemefotografii.cz/pr...barvy-nez-jpeg

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Dec 2015
    Fotografií
    7

Z mého úhlu pohledu se "Zoner" snažil a snaží dát pojmu "nedestruktivní úprava" nový poněkud okleštěný, ale svůj vlastní význam. Jako nedestruktivní úpravy vnímám např. soubor možností, které mi dává Photoshop, kdy si například z mnoha snímků(třeba v JPEG) vytvořím složitou grafiku pomocí množství lokálních i globálních korekcí, výsledek mi zůstane v jednom souboru, který obsahuje všechny zdroje v původním stavu a případně i historii úprav.

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2011

Používat ZPS na RAW je největší chyba fotografa :-) mám verze 16,17,18. Těla postupně D3100/5100/7200 a strávil jsem hodně času, abych v ZPS RAW rozchodil ke spokojenosti, ale marně. Vytvořil jsem i vlastní profil těla s barevnou a expoziční korekcí, ale nikdy to prostě nesedí na všechny scény. Nehledě na to, že je to strašně pomalý. Nejlepší je na převod Capture NX-D a klidně bez úprav hromadně převod do TIFF a následně si s tím pohrát v editoru v ZPS.

Registrace
    Jul 2013
    Fotografií
    411

Jde mi o to, že dřív jsem s tím žádný problém neměl - přípona RW2 (RAX od Panasonicu), takže mě to překvapilo. Ten Capture NX-D jsem zkoušel a nějak jsem to v tom neuměl. Nepřišel jsem na to, jak obrázek vyvolat. Asi ta zlověstná angličtina .

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2011

V tom CNX je super, že načteš fotky a na ně se aplikují všechny nastavení z těla, takže fotky vypadají přesně jako jpg a náhledy ve foťáku. Následně se zvolí Convert files, má to i svou ikonu, tam se zvolí formát, kvalita, cesta a hotovo. Ikdyž neprovedeš žádnou úpravu, tak výsledek bude znatelně lepší než jpg přímo z těla a hlavně barvy budou přesně tak, jak čekáš. Já před převodem dělám přirozeně úpravu expozice,wb a ořez.

Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Jak formát na tisk?
    Od DiaJee v sekci Tiskárny a tisk fotografií
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 13-11-2012, 22:25
  2. Ako spojit súbory VMV formát
    Od slamape v sekci Software pro úpravy
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 11-01-2012, 12:12
  3. Ako spojit súbory VMV formát