Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompakty: E-PL7 nebo O-MD E-M10

Neregistrovaný (0)|4.2.2016 13:08
Tazatel: Simona

Znění dotazu: Ahoj,

mám Olympus E-PL7 se základním objektivem 14-42, objektivem 40-150 a portréťákem Sigma 60 mm a docela mě zaujal fotoaparát Olympus OMD E-M10, na který jsem narazila v letáku Fotolabu za dost slušnou cenu.

Akorát si říkám, jestli bych si kromě hledáčku v něčem polepšila - technickým parametrům moc nerozumím. Můžete mi poradit?

Fotím převážně svého psa, portréty, výlety a přírodu, ale chtěl bych zkusit i jiné focení (třeba noční scény atd.).

Děkuji za váš čas a rady :)

Fotovýbava, které se dotaz týká: olympus, e-pl7, omd
Komo (840)|4.2.2016 15:50
Foti to rovnako.
Sakini (1174)|4.2.2016 16:31
V těchle dvou se opravdu těžko hledá rozdíl, základ je stejný a E-PL7 je i dobře vybavený, takže až na ten hledáček a vestavěný blesk (případně o něco lepší držení protože E-M10 může mít hand grip) není důvod měnit. Fotky polezou stejné, použití přes displej bude stejné, i ta ergonomie není nepodobná, a PL má ovládání dost dobré. Takže ne, v podstatě si z pohledu běžného amatérského fotografa nijak viditelně nepolepšíš. I co se týče nočních fotek, protože PL má taky funkci Live Bulb. Pokud chceš hledáček, a nepoužíváš blesk, použij peníze jinak a pořiď pro svůj Pen externí VF-4. Ten je totiž výrazně lepší než hledáček E-M10, je obrovský a jasný (za ty peníze stojí). S takovým hledáčkem budeš moct fotit zase jinak.