Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Stativ pro video a slider

limbi (7)|10.2.2016 19:16
Zdravím,

prosím o radu sháním stativ a videohlavu zhruba do 3000. Měl by někdo nějaký tip? Jde mi také o to, aby bylo možné stativ využít i pro kratší slider., který bych také rád využil.
Vierzbowski007 (118)|12.2.2016 13:54
jedno z fotografických přísloví, které se vztahuje i na video je, že ten správný stativ je až ten druhý, který si koupíš. Sám jsem měl možnost vyzkoušet jak laciné video stativy s hlavou a už bych se k nim dnes nevrátil. Raději připlatit ze lepší hlavu, než se pak na "place" trápit, že mi nejde udělat zcela plynulý švenk. U levnějších stativů je taky trochu problém se stabilitou - stačí lehký vánek a když něco točíš na delší sklo, tak to máš roztřesené. Jako levnější cestu uvádím Velbon D7000N http://www.aaron.cz/produkty/velbon-dv-7000n . Jeho velkou výhodu spatřuji v tom, že jeho nohy se dají hodně roztáhnout do stran a stativ je tak stabilnější - používám ho i pro slider. Hlava je slabší a švenk je potřeba docela natrénovat. Dražší variantou je pak Manfroto s video hlavou http://www.aaron.cz/produkty/manfrotto-mk-190x3-2w-xpro-2 . ten "podvozek" je léty odzkoušený solidní kousek, který je oblíbený mezi fotografy a video hlava je o třídu lepší jak ta od Velbonu. Sám mám video-foto hlavu od Manfrotta, jejíž cena byla víc jak 2x za celý set, který požaduješ - ale má to už takové vychytávky, jako je nastavení protiváhy.
romana51 (311)|12.2.2016 20:11
Já mám Velbona DV-6000 - (předchůdce DV-7000) s fluidní hlavou, která je k nezaplacení v porovnání s předchozími stativy. Protože hodně točím architekturu, kde je třeba horizontální
i vertikální švenk, pořídil jsem si Manfrotto 438 bublinový vyvažovač mezi stativ a hlavu. Tím odpadly problémy s ustavením stativu do horizontu zkracováním a prodlužováním stativových nohou (videostativ nemá bohužel stavěcí šrouby jako nivelák). Mohu doporučit. Jinak fluidní hlava je pro švenkování podmínkou.
ewing (68)|13.2.2016 04:34
Ono taky trochu zalezi cim ten system zatizis. bude to pulkilovy nebo trikilovy fotak anebo obycejna kamera vahy toaletniho papiru nebo profi kamera? stejny stativ se ti pri ruzne zatezovaci vaze muze chovat prevazne v exterieru jinak a hlava ma taky sve hranice.opticka stabilizace profi kamery si poradi i s takovymi vibracemi,kterym fotoaparat nemuze odolat. pak taky kde to chces pouzivat, zda ti nevadi bytelny stativ avsak vetsi vahy nebo chces neco mensiho a lehciho? hlinik vs carbon?
pokud tedy vemu v uvahu,ze budes natacet na nejaky prumerny +/- fotak neco jako Canon 60D,pak bych dal tip treba na kulovou hlavu Manfrotto 496RC2 a tripod GITZO 1545T. Ten vsak kvuli jeho cene muzes celkem slusne nahradit "plagiatni" obdobou ZOMEI Z668C /prodava se vcetne hlavy/. Celkove se bohuzel vsak i takto dostanes neco nad uvadenych 3000 korun ceskych.
limbi (7)|22.2.2016 21:16
Všem moc díky za postřehy! Natáčet se bude z velké části na lehký Sony a5100 se sklem buď 16-50 nebo 55-210. Váha cca 500-700g. Byl jsem se podívat v megapixelu a narazil jsem na velbona videomate 638. Nemáte někdo zkušenost? Cenově se tam vejde a přišel mi i celkem bytelný. Má stejnou hlavu jako Velbon dv 7000n. Celkem mě ale překvapilo, když mi prodavač řekl, že velbon jako značka je víc než triopo. Myslel jsem že je to opačně, ale to je asi celkem jedno.
Vierzbowski007 (118)|24.2.2016 14:12
Na značky bych moc nedal, Velbonu se třeba přezdívá také někdy "Velbloud" a mezi točiči má takovou průměrnou reputaci. Ta hlava něco umí, ale fakt to není žádná sláva. To třeba skoro neznámý Benro se těší docela dobré pověsti, i když prodejce ani nebude tuto značku znát: http://stativy.heureka.cz/benro-kh-25/
limbi (7)|15.4.2016 18:25
Tak jsem lustroval internet a koukal jsem i na toho benro-kh-25. Nožky má super, ale celkem se bojím kulové hlavy. Ten Velbon má hlavu fluidní. V nějaké recenzi na benro jsem četl, že za chladného počasí je hlava ok, ale jak se oteplí není tam vůbec odpor v horizontu. tak nevím. Je nějaký další nápad?
Vierzbowski007 (118)|18.4.2016 08:57
[QUOTE=limbi;41805]Tak jsem lustroval internet a koukal jsem i na toho benro-kh-25. Nožky má super, ale celkem se bojím kulové hlavy. Ten Velbon má hlavu fluidní. V nějaké recenzi na benro jsem četl, že za chladného počasí je hlava ok, ale jak se oteplí není tam vůbec odpor v horizontu. tak nevím. Je nějaký další nápad?[/QUOTE]

V dané cenové kategorii asi nic dalšího k najití není.