Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Výběr stativu kolem 1000,-

Aloha21 (6)|21.2.2016 10:44
Zdravím. Chci pořídit nějaký použitelný stativ. Teď fotím s takovým chřastítkem za pár šupů (váží asi 400g, maximální výška asi 140cm). Nemáte zkušenosti Stativ Vanguard Espod CX 203AGH nebo Manfrotto COMPACT LITE? Nebudu na tom mít těžkou zrcdlovku, ale pouze profikompakt.
Děkuji za rady
Vierzbowski007 (118)|22.2.2016 10:33
Můj kamarád co fotíval a natáčel videa s GH2kou a později s OMD E-M10 si koupil Vanguard Espod http://www.aaron.cz/produkty/vanguard-espod-cx-203-ap a je happy jak 2 grepy ;) je to lehký kompaktní stativ, který je při rozumném "zoomování" použitelný. Samozřejmě při extrémech jako silný vítr nebo extrémní přiblížení nemůže tento stativ obstát vůči mnohem těžším kouskům, ale jinak jsem mu tu váho celkem záviděl. Já sem si později koupil podobně lehký stativ z carbonu a dal za něj 6x tolik, ale taky jsem měl extrémní požadavky na váhu, která měla být pod 1 kg i s hlavou. Takže co jsem měl možnost srovnat, je to dobrá volba.
Aloha21 (6)|22.2.2016 13:34
Díky za odpověď. Asi do něj půjdu
Artas22 (10)|27.2.2016 19:44
Zrovna se taky potýkám s výběrem stativu, finanční strop je podobný a Vanguard se mi v minulosti osvědčil, takže díky moc za tip. :-)
lucabr (7)|6.9.2016 10:00
Ahoj, nechci zakladat nove tema. Hledam stativ na cesty, cena kolem 1000 Kč, vaha kolem 1 kg, hlava by mela jit nastavit ve vsech osach (nekdy nejde fotit na vysku, co chci), vyska stativu cca 50-150 cm, bude na nem Fuji XE2, takze neco pro CSC kompakt - nosnost aspon 1,5kg.

V uvahu pripada:

Vanguard Espod CX 203AGH - mel by jit nastavit i na vysku
Vanguard Espod CX 203AP - tenhle pry nejde nastavit na vysku
Velbon EX-330Q - nema kulovou hlavu
Velbon CX-300
Manfrotto MKcompactLT-BK
...
..
.

Jsem amater, mezi profiky se nechystam, mira vyuziti nebude nikterak vysoka, takze jsem si vedom negativ vybranych stativu. Resil nekdo v nedavne dobe vyber a stativy porovnaval in natura? Dik!
lucabr (7)|12.9.2016 15:54
Po dlouhem zvazovani jsem koupil Triopo M130 s hlavou KK0S. Proti ostatnim stativum vykazoval znamky bytelnosti, prisly mi lepsi zamky na nohach a take hlava se mi vice pozdavala. Pro me vyuziti bude snad dostacujici. Nevyhodu vidim v max vysce 130cm.