Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Akumulátor pro Pentax k-50

Zeppe (2)|9.3.2016 13:16
Dobrý den,
nemáte někdo zkušenosti s neoriginálními akumulátory pro pentax ? Na internetu jsem našel na různých stránkách nějaké baterie (např. http://www.patro.cz/produkt/1076880035-baterie-t6-power-pentax-d-li109-1100mah-cerna) které jsou pro pentaxy ale snad všechny mají napětí 7,2V zatímco originál co mám ve foťáku je 7,4V nebude těch 0,2V dělat problémy ?

Děkuji za rady, případně doporučení nějakého přesného typu nebo výrobce
Vierzbowski007 (118)|15.3.2016 10:37
Moje zkušenost je s neoriginálními bateriemi na Canon a Panasonic. Shodou okolností jsem měl i uváděné T6ky :) Nikdy jsem nezaznamenal problém s funkčností. Zato výdrž baterií byla dost o ničem. U Panasonicu už po pár měsících vydrželi sotva 10 minut. Canon vydržel asi rok jakž takž OK, ale po roce už se s baterií nedalo fotit - po pár minutách byla kaput. Já bych tedy tutot značku taktně vynechal a pokud možno si připlatil za originál. I když chápu že ta cena není z nejmenších.
Milan Šurkala (3381)|15.3.2016 19:16
Znám několik lidí, kteří mají T6 akumulátory v notebooku a bez větších problémů. Já měl T6 ve fotoaparátu (Samsung NX11) a po roce se začala nafukovat. Nyní mám v NX11 baterii Patona a zatím je v pohodě, v Sony mám druhou baterku originální.
joeh (3352)|15.3.2016 19:47
Nedávno som objednal eq. akumulátoru od f. Powery do kamči Panasonic a nefunguje. Kamera sa normálne zapne, ale po 3s vyskočí hláška " aku nemôze byť použitý ". Pred časom v kamere Canon mi eq. od T6 ani nepípol. V notebooku Sony fungoval aku T6 ako originál, pričom výrobca spolu s aku poslal záplatu na firmware.
Myslím, že je to tak trochu o riziku a šťastí.
Sakini (1174)|16.3.2016 09:47
S T6 je to evidentně hodně rozdílné a divoké, používal jsem je už v zrcadlovkách Nikon a až na o 20% menší kapacitu ani po třech letech neztracely sílu, momentálně mám T6 už dva roky s X-T1 a pořád drží. Ale co jsem tak pozoroval v poslední době, tak nejmíň stížností vidím na Avacomy, mám nějaké do kompaktů a bez potíží.
Milan Šurkala (3381)|16.3.2016 22:02
Jj, na Avacomy také slýchávám většinou chválu. Také bývají z neoriginálních baterií ty dražší.
Zeppe (2)|16.3.2016 23:15
Děkuji všem za radu koupím ty Avacomy a snad budou sloužit dobře
Vierzbowski007 (118)|17.3.2016 08:18
Rád bych také poděkoval všem co se zúčastnili. Docela sem si rozšířil obzory, co se týká značek 3rd party výrobců. Jenom bych ještě dodal, že i u originálů bývají velké rozdíly - měl sem možnost srovnat výdrž 2 originálních akumulátorů do Panasonicu GH2 - šlo o výdrž při videu. S jedním jsem dokázal při vypnutém LCD natáčet kolem 50 minut. Druhý vydržel skoro 2 hodiny(!). To mi už přijde jako opravdu velký rozdíl.