Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 8 z 8

Téma: Akumulátor pro Pentax k-50

Nováček
    Registrace
    Sep 2015

Dobrý den,
    nemáte někdo zkušenosti s neoriginálními akumulátory pro pentax ? Na internetu jsem našel na různých stránkách nějaké baterie (např. http://www.patro.cz/produkt/10768800...-1100mah-cerna) které jsou pro pentaxy ale snad všechny mají napětí 7,2V zatímco originál co mám ve foťáku je 7,4V nebude těch 0,2V dělat problémy ?

Děkuji za rady, případně doporučení nějakého přesného typu nebo výrobce
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2015

Moje zkušenost je s neoriginálními bateriemi na Canon a Panasonic. Shodou okolností jsem měl i uváděné T6ky Nikdy jsem nezaznamenal problém s funkčností. Zato výdrž baterií byla dost o ničem. U Panasonicu už po pár měsících vydrželi sotva 10 minut. Canon vydržel asi rok jakž takž OK, ale po roce už se s baterií nedalo fotit - po pár minutách byla kaput. Já bych tedy tutot značku taktně vynechal a pokud možno si připlatil za originál. I když chápu že ta cena není z nejmenších.

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Znám několik lidí, kteří mají T6 akumulátory v notebooku a bez větších problémů. Já měl T6 ve fotoaparátu (Samsung NX11) a po roce se začala nafukovat. Nyní mám v NX11 baterii Patona a zatím je v pohodě, v Sony mám druhou baterku originální.

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Nedávno som objednal eq. akumulátoru od f. Powery do kamči Panasonic a nefunguje. Kamera sa normálne zapne, ale po 3s vyskočí hláška " aku nemôze byť použitý ". Pred časom v kamere Canon mi eq. od T6 ani nepípol. V notebooku Sony fungoval aku T6 ako originál, pričom výrobca spolu s aku poslal záplatu na firmware.
    Myslím, že je to tak trochu o riziku a šťastí.

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Sakini
    Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

S T6 je to evidentně hodně rozdílné a divoké, používal jsem je už v zrcadlovkách Nikon a až na o 20% menší kapacitu ani po třech letech neztracely sílu, momentálně mám T6 už dva roky s X-T1 a pořád drží. Ale co jsem tak pozoroval v poslední době, tak nejmíň stížností vidím na Avacomy, mám nějaké do kompaktů a bez potíží.

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Jj, na Avacomy také slýchávám většinou chválu. Také bývají z neoriginálních baterií ty dražší.

Nováček
    Registrace
    Sep 2015

Děkuji všem za radu koupím ty Avacomy a snad budou sloužit dobře

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2015

Rád bych také poděkoval všem co se zúčastnili. Docela sem si rozšířil obzory, co se týká značek 3rd party výrobců. Jenom bych ještě dodal, že i u originálů bývají velké rozdíly - měl sem možnost srovnat výdrž 2 originálních akumulátorů do Panasonicu GH2 - šlo o výdrž při videu. S jedním jsem dokázal při vypnutém LCD natáčet kolem 50 minut. Druhý vydržel skoro 2 hodiny(!). To mi už přijde jako opravdu velký rozdíl.

Podobná témata

1. Akumulátor pro Panasonic FZ50
    Od Baji14 v sekci Akumulátory a baterie
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 09-08-2015, 14:38
  2. Akumulátor pro Nikon D5100
    Od Theia v sekci Akumulátory a baterie
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 18-12-2014, 10:08
  3. Pentax k-x
    Od chalupník v sekci Zrcadlovky