Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Fotoaparáty s EVF: Fuji X PRO2

Neregistrovaný (0)|15.3.2016 23:36
Tazatel: Petr Minařík

Znění dotazu: Rád bych se zeptal, zda má nová X Pro2 lepší a rychlejší ostření a to zejména v šeru? Vyplatí se investice do tohoto těla, když vlastním X T1? Rád bych rychlejší a spolehlivější ostření, ale bohužel nemám možnost si to více otestovat, tak budu rád, když se někdo podělíte o zkušenosti s novým modelem.
kolyy (1542)|16.3.2016 00:25
X-Pro2 iba prichádza do predaja, takže trochu pochybujem, že to už má niekto poriadne odskúšané. Moja rada je počkať si až to bude všeobecne skladom a potom si zájsť niekde na predajňu, kde si to môžeš odskúšať osobne. Najlepšie bok po boku s X-T1. Inak pri Fuji rýchlosť ostrenia dosť výrazne závisí aj na použitom objektíve.
Sakini (1174)|16.3.2016 10:38
No pořádně ne, jen jednorázově na zkoušku, když ji někde naskladní tak je hned prodaná. Pocitově řečeno tam není nějaký zásadní nárůst rychlosti (i když reálně určitě bude, a hodně pomáhá i to větší pokrytí fázovými senzory), ona už X-T1 s posledním firmwarem je dost rychlá, ale znatelný rozdíl v citlivosti. U téčka byla citlivost v horším světle vylepšená, ale pro2 je opravdu jinde, i ve slabém světle nepřemýšlí a neváhá. Autofokus je jednoznačné zlepšení mezi těmito modely, pak už to bude jen o objektivech. Pevné objektivy jako 56 se budou chovat podobně i na novém těle, tam bude hlavně poznat ta citlivost kdy rychlost nebude s horším světlem klesat. Já už žádný z těch pomalejších pevných nemám, abych to mohl otestovat.


[QUOTE=;41535]Vyplatí se investice do tohoto těla, když vlastním X T1?[/QUOTE] Tak to není tak jednoduché. Z hlediska parametrů je to samozřejmě všeobecně pokrok, ne enormní ale velice dobrý. Ovšem jsou to rozdílné formy, a osobně bych si nedovedl představit pustit téčko za X-Pro2, vlastně jsem hned v okamžiku uvedení věděl že tohle nechci. Hodně se tam připlácí za hybridní hledáček, který s moderními delšími objektivy má diskutabilní využití, a celkově je to tělo filozoficky mířené spíš na kratší pevná skla. Méně ovládacích prvků, zajímavě řešené ISO ovládání které je ale ne zrovna praktické, nemožnost battery gripu, prostě pro majitele X-T1 to je jiný svět. Kdyby to byla jediná moderní varianta pro majitele systému, nebylo by o čem přemýšlet, ale X-T2 už je podle mnoha signálů mezi testery a uvedení se očekává v červnu/červenci. Je prakticky jisté, že T2 bude používat stejný základ jako Pro2 (udělat cokoliv slabšího by byl ekonomický nesmysl, řada T je skutečným tahounem prodejů Fuji X), dá se očekávat i nový větší hledáček (Epson produkuje pro Leicu SL s 4 miliony bodů, a oznámil sériovou výrobu i pro další značky), a oproti Pro2 se dá očekávat nižší cena. Osobně si počkám, jaký bude nový T model, není to na dlouho a pořád ještě se pak dá rozhodnout proX-Pro.
joeh (3352)|22.3.2016 13:44
Možno sa niekomu hodí informácia - X T2 bude pravdepodobne disponovať okrem iných vylepšení i 4K videom. To bude veľmi zaujímavé vzhľadom ku kvalitám Fuji senzorov v lowlight : http://www.eoshd.com/2016/02/confirmed-fujifilm-x-t2-to-feature-4k-video/
Sakini (1174)|22.3.2016 15:12
Ano, a jelikož video díky novému senzoru a procesoru prodělalo už u X-Pro 2 výrazné zlepšení, může to být konečně zajímavé.