Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 4 z 4

Téma: Test čínského CPL filtru

Nováček
    Registrace
    Jun 2015
    Fotografií
    4

Zdravím, jelikož jsem sám před nedávnem hledal nějaké srovnání těch levných polarizačních filtrů z Číny a nic moc sem nenašel, tak jsem schválně jeden koupil a dám Vám sem recenzi, pokud by se někdo rozhodoval jako já. Test jsem zaměřil ne na sílu polarizačního efektu, ale na to, zda nezhoršuje kvalitu obrazu. Fotil jsem ze stativu Canonem G16 a můžu říct, že kvalita obrazu je stejná s filtrem jak bez filtru. Jedna fotka je bez zoomu a druhá je na maximální zoom a ani na maximálním zoomu jsem nenašel žádné zhoršení kvality obrazu. Jedná se o filtr Green.L 58mm Circular Polarizing CPL z Ebaye za cca 120 Kč.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: zoom.JPG 
Zobrazení: 572 
Velikost: 2.16 MB 
ID: 1842   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: nozoom.JPG 
Zobrazení: 465 
Velikost: 178.0 KB 
ID: 1841  
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Feb 2012

Zdravím. Mám podobnou zkušenost s noname UV filtrem (skleněný+antireflexní vrstvy) v ceně asi 180 Kč. Porovnával jsem jej s orig. UV filtrem Canon a žádný pozorovatelný rozdíl v kresbě nebo odlescích jsem nepozoroval. A že jsem pozoroval! Možná úplně nejlevnější plastové budou horší. Tak, a teď to schytáme oba.

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2015

Mám podobnou zkušenost z používáním variabilních ND filtrů (jde o 2 polarizační filtry na sobě) a rozdíl mezi LCW za 6,5k Kč a tím z Aukra za 800 Kč byl v zásadě nulový. U UV filtrů se to nepozná tuplem. Až když je asi tak 50 UV filtrů na sobě, tak se dá něco vypozorovat (u levných plastových bylo vidět, jak se snížila prostupnost světla). Kde lidé pozorují občas rozdíly: 1) změna barevného podání 2) chování v protisvětle.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    1

http://www.ephoto.sk/fototechnika/re...ltre-na-svete/
    Len pre zaujimavost.

---------- Doplněno v 18:44 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 18:41 ----------

http://www.optyczne.pl/23.1-Inne_testy-Test_filtr%C3%B3w_polaryzacyjnych_2015.html

Podobná témata

1. Nakup filtru
    Od Dzany80 v sekci Konvertory, filtry a předsádky
    Reakcí: 40
    Poslední příspěvek: 25-11-2014, 14:15
  2. Test čočky - makro kroužky
    Od Begy_cz v sekci Techniky focení
    Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 15-05-2014, 08:02
  3. Kvalita filtrů
    Od General01 v sekci Konvertory, filtry a předsádky