Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Co fotit na pouti?

chalupník (85)|21.3.2016 16:40
Bude u nás pouť a mně se vlastně nikdy nepodařilo toto téma fotograficky uchopit. Jistě si to umíte představit-šílená kombinace barev, železa,plastů, kýčů apod. Dejme tomu, že by to bylo téma na závěrečné zkoušky z fotografie. Co s tím?
Rellik (1136)|24.3.2016 19:47
Třeba něco takového - https://ohlednuti.uh.cz/doc/130/ První fotka. Nemusí to být změť barev... ;)
chalupník (85)|25.3.2016 08:49
Tak jsem si to prošel a nic mne nenapadlo, co a jak fotit. Jak vidím, ani nikoho jiného. Jedině to vidím na nastavení ohniska na 16 mm (x1,5) a zkusit široké záběry, které obecně vůbec nepoužívám a nemám rád. Uvidíme.
rousini (738)|25.3.2016 21:00
Na pouti je spousta dynamiky, barev. Profík si asi poradí se všemi atrakcemi na Matějské pouti. Já bych začal na vesnickém řetízkáči, autíčkách... Rodinu s sebou, aby byl důvod se k fotkám vracet. Najít si na každou atrakci ohnisko a čas, aby tam byl ten pohyb. Něco nacvakat ze stacionárního stanoviště a pro změnu vzít foťák na atrakci... Je to perfektní situace pro fotky rodiny. Absolutně něco jiného než nuda z obýváku.
pas!k (173)|30.3.2016 14:21
Siroke zabery se na reportaz hodi nejlepe .. Vidim kolem sebe spousty lidi .. kteri foti reportaze a dost jich pouziva 70-200 (taky ji obcas vytahnu) ale pokud ta fotka ma neco rict .. je dobry kdyz je na te fotce nejaky dej .. vyvarujte se toho .. aby kazda fotka byla na dlouhe ohnisko a tam postava jak se dloube v nose .. druha postava jak nekam hledi .. dalsi postava jak neco nakupuje .. bude to vic divny portret nez reportazni foto (pokud tedy o reportazni fotky stojite). S siroky ohniskem dostavate vyhodu toho .. ze muzete zachynit vic deje zaraz .. a k vecem jako kolotoc muzete jit hodne blizko .. pokud si v tomhle nejste jisty zkuste pro zacatek vybrat jednu dominantu .. ktera bude na fotce hlavni .. (treba nejaky kolotoc) a k tomu zaomponujte ostatni dej .. a sam uvidite co z tech fotek vyleze .. Nechci aby to vyznelo tak .. ze zatracuju dlouha ohniska .. jen si s odstupem casu myslim .. ze je s tim pro zacatecnika v podstate slozitejsi udelat zajimavou fotku .. pokud jde o reportaz .. (muj pohled na vec). V neposledni rade neni na skodu se inspirovat .. si za dejte do google par vyrazu a prohlidnete si ty fotky .. a z tech ktere se vam libi se muzete sam nechat inspirovat . Vzdyky je dobry mit v hlave nejakou poredstavu toho .. co ma byt vysledek ..